Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Etrafımda ikizde tek te bi sürü anne var
Hepsi bi anne yani bide montesorı al diyo
Sebepleri şu şekildeymiş
Bebeği büyüdükyen sonra beşiğe koymak çok zormuş baya eğilmek gerekiyormuş heryeri agrıyomuş
Çogu 3-4 yatak aldıktan sonra montesorıye geçti bende direk momtesorı alcam geceleri anne yanında öğlen uykuşarını odasında yatıcam ilerde eahat alışşsın diye
İlerde uyuyamazsa ben veya babasıda yanında yatar diye tam boy alacağım
Bebek arabasına gelirsek ikizi olan tanıdıklarım kolay katlanan hafif 2 ayrı araba almayı mantıklı buluyolarmıl
Tek başına gezdirirken onların bi aparato varmış bağlayıp gezdiriyolarmış
İki kişi olduklarında ayrı ayrı gezdiriyolarmış
Baby zen yoyo kullanıyordu arkadaşım ama hafif kolay kapanan bi çok arabanın universal aparatlarla bile bağlandığını gördüm yan yana
Diğer ikiz arabaları hantal oluyormış
Yasemin tatlıseste ikiz doğurdu yakın zamanda büyük bi araba almıştı fark ettıysenız bebişler 6 ay olmadan bahsettiğim sisteme geçti iki ayrı araba aparatla birbirine bağlanan

merhaba arkadaşlar
Ben dün idrar tahlili vermiştim yoğun idrar yolu enfeksiyonu çıktı bende bebeğime bir şey olmuş mudur çok tedirgin oldum.
Geçmiş olsun canım hemen kötü şeyler düşünme doktor ilaç falan vermiştir mutlaka dikkat ettiğim tskdirde duzelecektir

Kizlar bn de hepinize sormak istiyorum Ocak 2025 anneleri oldugumuza gore gebeligimizin 4.aylarina yaklastik. Siz hamile kaldığınızdan beri kac kilo aldiniz su ana kadar?
Ben yarın 17. haftaya giriyorum şuana kadar 2 buçuk kilo aldım ama bundan sonra hızlı alıcam gibi hissediyorum iştah baya açıldı bu aralar

Tansiyonu bende takip ediyorum mutlaka alın tansiyon aleti su tüketimini arttırın ben her gün tansiyon şeker ölçüyorum bunlar ihmale gelmez aman arkadaşlar
Haklısın canım arkadaşım 27. Haftada bu yüzden kaybetmişti bebeğini. Çok dikkat etmek lazım dediğin gibi. Hemen sipariş ediyorum trendyoldan.

Canım hareketsizlik ten olurmu acaba bende öyleyim gün içinde ev işleri falan yapıyorum ama dışarı yürüyüşe herzaman cikamiyorum
Olabilir , ben ev işi falan da yapmıyorum yasak hepsi bana
merhaba arkadaşlar
Ben dün idrar tahlili vermiştim yoğun idrar yolu enfeksiyonu çıktı bende bebeğime bir şey olmuş mudur çok tedirgin oldum.
Canım bir şey olmaz inşallah , doktorun ilaç verecektir onları kullan ihmal etme.
Kizlar bn de hepinize sormak istiyorum Ocak 2025 anneleri oldugumuza gore gebeligimizin 4.aylarina yaklastik. Siz hamile kaldığınızdan beri kac kilo aldiniz su ana kadar?
Canım ben 16 haftadayım 6 kg aldım

Ben 14. haftamdayım. 7 kilo vermiştim, 1'ini geri almışım. Evdeyken midem bulanıyor bir şey yiyemiyorum da 4 gün hastanede kaldık, orda biraz yedim. O kadar zayıflamama rağmen de karnım kocaman şu an.

Ben hala tatlı şeylerden tiksiniyorum ekmek yiyorum her yemekte 2.5 kilo almışım 7.8le tamamlamak zor artık ekmegi azaltmam gerek

Ben yarın 17. haftaya giriyorum şuana kadar 2 buçuk kilo aldım ama bundan sonra hızlı alıcam gibi hissediyorum iştah baya açıldı bu aralar

Off en çok ben almışım moralim çok bozuldu tartıya çıkmaya korkuyorum artık napmam lazım nerde hata yapıyorum
Kizlar Karbonhidrati kesmek gerek.yani şeker beyaz ekmek vs.birak.protein bazlı beslenmk gerek.ilerde Allah korusun gebelik şekeri de çıkar.bende birakcam diyorum ama olmuyor.ben tatlı bsy çok yiyemiyorum sadece çaya şeker atıyorum o sıkıntı oda sadece kahvaltı da 2bardak içiyorum okadar.ama ekmeği kesemedim.oglumda İstanbul'da Halk ekmek te buğday unu ekmeği satılıyor ondan yerdim şükür ki çok kilo almadım ve şeker de yoktu ama burasi küçük yer olunca Halk ekmek te buğday unu ekmegi çıkmıyor.markettekilerde iyi olmuyor.istanbuldaki halk ekmekler bı porsiyon bsy di ve tadı güzel oluyordu.bundan sonra daha dikkat etmemiz gerek.66yla hamile kaldım.63lere indim.cumartesi 17 hafta olcaz inşallah 67ye dayandık.

Off en çok ben almışım moralim çok bozuldu tartıya çıkmaya korkuyorum artık napmam lazım nerde hata yapıyorum
Benim artık gece yatmadanda hep bişeyler yiyesim geliyor tok olsamda ağzıma hep bişeyler atma moduna girdim çok tehlikeliyim bebişte normale göre ağırlığı fazla çıktı hayırlısı bakalım sonra veririz kiloları canımız sağolsun napalım

merhaba arkadaşlar
Belki aynı sorunu yaşayanlar olur arkadaşlar ben doktordan geldim şimdi .

Enfeksiyon için tek kullanımlık ilaç verdi .
Suyu çok iç dedi.
Magnezyuma başlattı ( kasılmalar varmış )
Kan ilacı kabız yapıyor dedim kullanma kan değerlerin çok düşük değil dedi ( ferritin 9 çıktı)
D vitaminine başlattı .
Genesis vitamine başlattı.

Bebiş de yüzünü eliyle kapatmıştı sonra bir anlık açtı

Eklentiler

• 1AF27CFE-B037-463D-9B07-1BA1AF43A329.jpeg
    57,8 KB · Görüntüleme: 34
  • DED704D0-5558-41B2-A457-A6BED859B344.jpeg
    57,7 KB · Görüntüleme: 33
valah 17+5 teyim 54 54,5 hamile kaldım istfra mide bulantısı halıyle düşmüştü . kilom son bır haftada 55,5 cıkmıstım ama ıkıgundur bır salgın var ıstfra ates 1 gunde 54 kiloya dusuverdım yıne bakalım ne olucak bebısşlermz sağlıklı olsunda .

Haklısın canım arkadaşım 27. Haftada bu yüzden kaybetmişti bebeğini. Çok dikkat etmek lazım dediğin gibi. Hemen sipariş ediyorum trendyoldan.
Tansiyon aleti linki var mı acaba Güvenli bişey istihorum bakıyorum bakıyorum yorumlarda mutlaka yanlış diyen var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…