Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Hiç öyle düşünmemiştim. Bebekler neler yapıyormuş her gün bir sey öğreniyorum İnşallah uslu bir bebek çocuk olur diye her gün dua ediyorum. Umarım benimki tırmanmaz

Hiç öyle düşünmemiştim. Bebekler neler yapıyormuş her gün bir sey öğreniyorum İnşallah uslu bir bebek çocuk olur diye her gün dua ediyorum. Umarım benimki tırmanmaz
İnşallah bende hep öyle dua ediyorum uslu, sakin, hayırlı, karakterli olsunlar diye ama ultrasonda görünce biraz yaramaz olacaklar gibi geliyor

ben oğluma normal ahşap beşik almıştım ama keşke park yatak alsaydım, benim oğlum deli uyuyor sığmıyor yatağa şu an ve 11 aylık gerçi onu yer yatağı anca paklar ama park yatak hareketlendikleri zaman çok çok iyi oluyor, en alt kademesinde uyutabiliyorsun ilerleryen zamanda uyandığında kendi çıkabiliyor ve oyun parkı da oluyor, elele’nin modelini beğenmiştim ben

Canım güle güle güle kullanın bu hangi marka acaba güzelmiş modeli biraz geniş duruyor sanki

Güle güle kullansın bebişin canım çok güzel bende ahşap beşik istiyorum ama daha alışverişe başlamadık biz

Bacak arasını acaba
İnan baktım baktım çıkaramadım fl yazınca kafam karıştı.Ben fl yi boyundan popoya kadar olan ölçüm sanıyordum .oyuzden usg den biley anlamadım
Şimdi netten fl nin anlamına baktım kalçadan diz kapagına kadar yapılan ölçümmüş Allah'ım ben uyluğu başka şey sandım ne kafar cahil kalmişim bu terimlere
Canım o işaretlediğin yer bacak bence maşallah kuzum sağlıkla gelsin
Aynen cnm bacakmış
İnş hrpimizin bebişi sağlıkla gelsin

Ben gebelik öncesinde yüz temizleme deodorant nemlendirici Yves rocher kullanıyordum hala da kullanmaya devam ediyorum diş macunu normalde parodontax kullanıyordum diş eti hassasiyeti için iyi de geliyordu ama artık öyle midemi bulandırıyor ki sen her fırçalama sonrası ara yüz fırçası da kullanıyorum onu mutlaka tavsiye ederim diş eti için en iyi çözüm o oldu

Gebelik zehirlenmesinin önem belirtilerinden biri yüksek tansiyon. Haklısın canım en azından baş ağrısı olduğunda eczanede ölçtüreyim en kısa zamanda da bi tansiyon aleti alayım.
Tansiyonu bende takip ediyorum mutlaka alın tansiyon aleti su tüketimini arttırın ben her gün tansiyon şeker ölçüyorum bunlar ihmale gelmez aman arkadaşlar

Günaydınnnnn
Kızlar ya ben akşamları çok şişmeye başladım. Dün akşam ellerim ayaklarım yüzüm her yerim davul gibi olmuştu.Göbeğim zaten sabahtan akşama kadar şişiyordu ama vücudum bu kadar şişmiyordu. Dün patlayacaktım resmen.
gece yatmadan önce tartılmıştım bir de şimdi sabah uyanınca tartıldım 2 kilo fark var arada. Ve tuvalete falan da çıkmadım bu süreçte. Yani o 2 kilo sırf ödem muhtemelen. Ne yapacağız ya bu şişliklere

Benim de elim ayağım şişiyor hatta tetanoz vuruldum kolum da şiş. Yürümek hareket etmek geçirir diye ümit ediyorum.

Ya bana hareket de yasak. Sadece sabah akşam 20 dk yürüyebilirsin dedi doktor. Zaten sırf o yüzden çok kilo da aldım davul gibiyim
Ben de o kadar yürüyorum inan ki. Kilo ve çatlak desen o da var. Senin hamileliğin süresince mi devam edecek hareket yasağı. Serklajdan bahsediyordun, onu oldun mu, olunca yasak bitecek mi?

Dün ben de dediğin gibiydim, özellikle ayaklarım ve ayak bileklerim inanılmaz şişti. Gün içerisinde çok oturup ayaklarımı sallar pozisyonda tuttuğum için diye düşündüm. Uzanınca biraz toparlıyor çünkü.

Canım bol su iç ve tansiyonunu da arada takip et.

Yaaaa sağlıkla gelsin prenses tabloyu güncelledim değişiklik olursa haber et bana
Zeka testi neymiş ya hiç duymamıştım

Ben de o kadar yürüyorum inan ki. Kilo ve çatlak desen o da var. Senin hamileliğin süresince mi devam edecek hareket yasağı. Serklajdan bahsediyordun, onu oldun mu, olunca yasak bitecek mi?
Evet canım serklaj oldum. Normalde hep yatıyordum bu son gittiğimizde doktor sabah akşam 20 dk yürüyebilirsin. Ev içinde biraz daha hareket edebilirsin ama iş yapmak bir şey kaldırmak yok diye tembihledi. Hamilelik süresince böyle olacak galiba
Ya ben zaten kilolu hamile kalmıştım , bir de böyle yat yat iyice kilo aldım. 94 kg oldum allahtan boyum 174 oradan yırtıyorum biraz
Ya evet dediğin gibi çok oturmanın etkisi Çar o yüzden ayağınızı uzatıp oturun diyor doktorlar. ben genelde yatıyorum ama gene de şişiyorum
Canım bol su iç ve tansiyonunu da arada takip et.
Bol su içiyorum ama tansiyon takibi yapmıyordum. Onunda yapayım iyi söyledin

Hiç kilonu düşünme. O verilir bebeğin peşinde koşarken bile. Ben de şimdiden 3 ay beklerim vücut kendini toplasın diye sonra pilatese giderim diye düşündüm. Benim de boyum uzun 1.75'im kilom şimdilik 75, hakikaten oradan yırtıyoruz. Benim de daha çok ödemim vardi Ankarada tek iken. Sonra annemin yanına geldim. Geldiğim zamandan beri kilo almadım. Geçen arkadaşlarım dediler geldiğinde kolların bile tombuldu, şimdi hepsi göbeğine gitmiş diye. Yine yiyorum ama hamileyim diye abartmıyorum eskisi gibi. Bir de çay kahve de ödem yapar, bol su içmeye, sulu yemek yemeye gayret ediyorum. Yine şişlerim var ama hamilelikte ödem normal bence. Çatlağı da normalleştirdim artik. Çok ufak bir bölgede çıktı benim. Dünyaya bir insan geliyor hiç kolay olmayacak tabi ki.

Ya ben önceki gebeliğimde 75 dim kendimi çok şişman sanıyordum aynen doğumdan sonra bir şeyler yapıp vereceğiz inşallah bu kiloları.
Ya inanırmısın ben neredeyse hiç tatlı yemiyorum , paketli gıda yemiyorum , çay kahve zaten pek sevmem şimdi de içmiyorum. Bol su içiyorum çok yemek yemiyorum ama sık bir şeyler yiyorum. Yani mesela bir tabak yemek koyuyor annem ben birazını herkesle birlikte yiyip kalanını ara ara gidip gelip acıktıkça yiyorum. Çok çabuk doyuyorum ve çok sık acıkıyorum kabızlık var sürekli.
Ben hamilelikten önce gıda intolerans testi yaptırmıştım , inek sütüne, soya sütüne , buğdaya , domatese , karnabahara , pırasaya , kakaoya ve soyaya yüksek seviye intolerans çıkmıştı. Dikkat ediyordum bunları yemiyordum ama hamile olunca yemeye başladım. Acaba ondan mı böyle oluyorum diye düşündüm şimdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…