Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
İnternet herkesi mutlaka bi öldürüyor. Oldurmuyorsa surunduruyor. Hic orada yazanlara bakma sen

Biz de kayinvalidem gucenir niye soylemediniz der diye ilk ona soykedik ama dedik henuz kimseye soylemiyoruz. Kayinpederime bile söylememiş

Bende kötü enerjiden korkarım. Kötü enerjisi olduğunu düşündüğüm kişilere söylemedim. Haftada birkaç kez karşılaşıyor olmamıza rağmen anladıysa yapacak bir şey yok. Ama ilk öğrendiğimizde amerikadaki kuzenime kadar söyledim. Atalarımız boşuna dememiş sakınan göze çöp batar. Ayrıca zaten kaybedeceğimiz bir bebeği sırf kimseye söylemedik diye kurtaramayız.
AdChoices
ADVERTISING​

Mezardakilerin yarisi nazardanmis derler bizde
Mezardakilerin yarısı nazardan dersek kader ve kazayı inkar etmiş oluruz. Bizim dinimiz en manktıklı din ama hurafeyle dolduruyorlar.
Nazar tabiki var ama nazar değdi diye kimse ölmez, zaten ölecek kişiye vesile olabilir nazar.

Biz de kayinvalidem gucenir niye soylemediniz der diye ilk ona soykedik ama dedik henuz kimseye soylemiyoruz. Kayinpederime bile söylememiş
MaşaAllah vallahi. Benim babam kardeşlerim dahi bilmiyorlar ama kayınvalidem ilk kayınbabama söylemiş ağzından kaçırdı konuşurken, geçende telefonla konuşurken sesi geliyordu odama bacısına söylemiş eşimin teyzesi kuzenleri duymuş. Ama ben kimseye söylemedi diye bildiğim için bana çaktırmıyorlar :)) En korktuğum görümceme söylemesi ki muhtemelen ona da söylemiştir, onun gözünden korkuyorum değişik biri Allahtan evli uzak bana, kayınvalidem bile der iyi ki uzakta diye kendi kızını tanıyor. Kıskançlık huyu var, kaynanam onun yanında bana asla kızım diyemiyor

Günaydın arkadaşlar
Ben kendi doktoruma en son 12. Haftada muayene oldum bana 18. Haftaya kadar bir şey kullanma mide bulantım var senin kötü olursun dedi .

Ama Şuan ailemin yanında 14. Haftada mecburen başka dpktora gittik bana bunları verdi 18. Haftaya kadar başla bence dedi .

Sizce ne yapmalıyım?
Sizler ne kullanıyorsunuz?
Ben Şuan sadece mide bulantım için prilam kullanıyorum.

Eklentiler

• 310A93E6-699A-4303-9FF0-550D97949980.jpeg
    106,4 KB · Görüntüleme: 46

Vitamin ve kan ilacı falan yazmış zararı olacağını sanmıyorum ama kendi doktorun niye bir şey vermedi acaba bana decavit vermişti son gidişimde de ferrum kan ilacı ve progestan verdi progestan mide bulantısı ve uyku yaptı bende ama kullan dediği için kullanıyorum günde 3 kere

Merhaba ben gebe kalmadan öncesi başlamıştım regenesis maxa tüp bebek drum önermişti faydalı olduğunu düşünüyorum

Mide bulantın var diye vermiyorum iyice artar mide bulantıların dedi . Ama benim içim rahat değil

Ayni vitaminden dr banada verdi kullaniyorum suanlik bir sikintim yok sukur demir ilaci beni cok kotu etkiliyor ama kullanmam lazim mecbur degerlerim yerlerde malesef

Ben 6. haftada yemeden içmeden kesilince herkes anladı hamile olduğumu. Tüm sülale duydu. Erken duyulunca da vakit hiç geçmiyo gibi oluyor. Daha 3 aylık mısınız diyorlar

Gebelikte normal diye biliyorum.hatta bnm ilk başlarda progestan fitil kullanırken sariydi akıntım Dr ona bile normal demişti sasirmistim.suan bazen şeffaf bazen sarı.ic camasirim da beyaz lekesi oluyor.ama genelde beyaz oluyor.
Benim de sağ kasık agrim basladi biraz. Erkekse bebek sağda olurmus, agri solda ise kiz. Bu dogru mu sizce? bn de 14.haftadayim pzt kontrol var sanirim cinsiyeti öğrenicem:)
Ben sanırım balkon yikamistim ondan ağrıdı .şuan şükür yok geçti.
Daha tecrübeli anneler o zaman bizi bilgilendirirse çok iyi olur . Ben öyle birşey olsaydı bile aklıma gelmezdi sanırım
Akıntı gebelikte normal.
Maşallah en çok sevdiğim kaynana modeli.bizimkinin hem gözü kötü maşallah nedir bilmez hem de ağzı gevsektir.
Bnm kuzenim varmış bizden 5yas faln büyük .maviş beyaz tenli tontis bsy mis.kollari fln kat kat mis.birisi görmüş ki nazarı değen biriymiş.annem anlatırdı hep. nazar değdi aniden ölmüş kalmış daha 1yasinda var yokmuş.allah korusun bnm oğluma da çok nazar değer.milletle hasir neşirdir .maşallah akıllı ve merhametli bı cocuktur.hergun okurum ama yine de önüne gecemiyoruz nazarın maalesef.allahim korusun bütün çocukları.
regenesis Max i ben oğlumda da kullanmıştım 12haftalik olunca Dr biraktirmisti.bu gebelikte ilçedeki Dr um kullanmaya devam et dedi.sehir hastanesindeki Dr um da 20.haftaya kadar kullanma dedi.suan kullanmıyorum aşırı mide bulantısı yapıyordu bende.onu bıraktım bulantılarım azaldı.bazen olmuyor bile.ama içim de rahat değil.suan d vitamini ve demir ilacı kullanıyorum sadece.

Nazardan ben de çok korkarım.
İlk gebeliğin çok rahattı benim ne ağrım vardı ne bir kanamam çok iyiydim eşimle her gün yürüyüşlere çıkardık dr önerisiyle,
bir gün yan komşum gördü beni "aa nasıl hamilesin sen ben yataklardan kalkmadım çok kötü oldum 9 Ay boyunca hasta yattım sen ne güzel hamile gibi değilsin" dedi o zaman 20. Haftam bitiyordu ve bir kaç gün sonra bebeğimi kaybettim rahim ağzı yetmezliğinden.
Ve sonraki gebeliklerim hep yataklarda geçti yine de kaybettim, Rabbim bu yavrumu kucağıma sağlıkla almayı nasip etsin.
Bu gebeliğimde hep yatarak ağrılara geçiyor, belki onun nazarı değildir bilmiyorum ama eşim bile der o kadının nazarı değdi sana diye :)
Şuanda hamile olduğumu bile söylemedim o hanıma

Ayni vitaminden dr banada verdi kullaniyorum suanlik bir sikintim yok sukur demir ilaci beni cok kotu etkiliyor ama kullanmam lazim mecbur degerlerim yerlerde malesef
Nasıl kötü etkileri var ?
Ben de kullanmıştım 2 aylıkken ama çok fena kabız oldum bırakmıştım

Sanırım ben de d vitamini ve demire başlıcam 18. Haftayı beklemicem ama diğerimi kullanamam mide bulantısı çok yoruyor beni

Günaydın canım banada 12haftam bitmek üzereyken vegaferon kan ilacı, Dvitamini bide balık yağı verdi şuan 18 haftalık olacam 13 haftalık başladık ilaçlara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…