Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Kızlar iyi akşamlar. Size bir şey sormak istiyorum. Bugün biraz eşimle temizlik yaptık baya ama ben sanırım kendimi biraz zorladım. Eğil kalk falan çok yaptım. Onları yağtığımdan beri rahmimin oralara batma gibi bir acı giriyor hala daha devam ediyor. Kötübirşey yoktur değil mi?
Ben de aynı şekilde temizlik yaptım, sürekli dinlendim ama yine de yorulmuşum. Küçük küçük ağrılar batmalar oluyor. Kötüye yormamaya çalışıyorum 🙏 uzanmak dinlenmek ağrıya iyi geliyorsa sıkıntı yoktur diye okumuştum.

20240721_210131.jpg
kizlar bunu cok begendim cok kullanisli geldi bana ikeada sizde fikir olsun

Bı göründüğüm Dr regenesis Max a devam et doğuma kadar dedi .şehir Hastanesi'nde gittiğim Dr da şimdilik bırak 20.haftada başla dedi.suan sadece d vitamini ve demir kullanıyorum.sana bsy demedi mi bırakma faln die
Ama içinde folik asit var 11 12. Hafta genelde kesiliyor folik asit,doğuma kadar içsen çok olmazmı.zaten korkarak içiyorum ben bir sürü şey yazılıyor hakkında.kullansam korkuyorum kullanmasam korkuyorum 🫣😱

Canım doktor hangi multivitamini verdi ?

Valla benimki hep sağda hareket ediyordu normalde ama bu hafta bir sağa geçiyor bir sola geçiyor 😂 köşe kapmaca oynuyor içerde 😅

Evet çok haklısın benim arkadaşımın başına da geldi bu anlattığın olay. Biz nexus marka ateş ölçer aldık. Hem kulak hem alından ölçüm yapıyor. Yorumları falan gayet iyi 🌸

Bende de Doona var bence çok iyi 🤩

Ya canım arkadaşım inşallah tekrar güzel haberlerini alacağız 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Süt için dostinex ilaç var eczaneden albilirsin. 3 gün arayla 2 kere kullanıyorsun daha sonra devamı gelirse bir tame daha içiyorsun. Benimde ikizlere doğum yaptığımda baya sütüm gelmişti

Bizde iyiyiz canım çok şükür hiç bir sıkıntı yok 🙏🏻 çok sevindim iyi olmanıza , Allah bebişlerini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin🩵 bebişlerin cinsiyeti belli mi 🌸 serklaj falan yaptılar mı önlem amaçlı ?

Yaaa bu sene kesin erkek senesi 😂 sağlıkla gelsin kuzucum oğluşun 🌸 kanamayı da atlattın çok şükür 🙏🏻
Daha belli değil cinsiyetleri. 10 gün sonra belli olur muhtemelen 🤗 serklaj yapılmadı. Umarım da gerekmez 🙏🏻 senin cinsiyet belli oldu mu? Çok heyecanlı bekleyiş 😍

Daha belli değil cinsiyetleri. 10 gün sonra belli olur muhtemelen 🤗 serklaj yapılmadı. Umarım da gerekmez 🙏🏻 senin cinsiyet belli oldu mu? Çok heyecanlı bekleyiş 😍
Gerekmez canım inşallah 🙏🏻 evet belli oldu oğluş geliyor bize. Gurubun çoğu erkek hatta 😂 seninkileri de heyecanla bekliyoruz 🤩
İşlem zor oldu mu ? İyisin değil mi , ağrın falan olmuyor ?

Ama içinde folik asit var 11 12. Hafta genelde kesiliyor folik asit,doğuma kadar içsen çok olmazmı.zaten korkarak içiyorum ben bir sürü şey yazılıyor hakkında.kullansam korkuyorum kullanmasam korkuyorum 🫣😱
Benim doktorun 12.haftada verdiği vitaminin içinde de 800lük folik asit var yaa.. gerçekten zararlı mı.. yani doktor zararlı bir şeyi neden versin kafam karıştı..

Gerekmez canım inşallah 🙏🏻 evet belli oldu oğluş geliyor bize. Gurubun çoğu erkek hatta 😂 seninkileri de heyecanla bekliyoruz 🤩
İşlem zor oldu mu ? İyisin değil mi , ağrın falan olmuyor ?
Maşallah sağlıkla gelsin😍 ocak ayında erkek patlaması yaşanacak demek 😅 işlem psikolojik olarak çok zor. Anestezi yok. Sakinleştirici yok. Her şey canlı gözünün önünde. Tuhaf bi durum. Sonrasında sorun çıkmadı çok şükür ağrı sızı kanama vs olmadı. 31inde cinsiyet haber veririm ben de 🤗 sağlıklı olsunlar da ❤️

Maşallah sağlıkla gelsin😍 ocak ayında erkek patlaması yaşanacak demek 😅 işlem psikolojik olarak çok zor. Anestezi yok. Sakinleştirici yok. Her şey canlı gözünün önünde. Tuhaf bi durum. Sonrasında sorun çıkmadı çok şükür ağrı sızı kanama vs olmadı. 31inde cinsiyet haber veririm ben de 🤗 sağlıklı olsunlar da ❤️
Çok şükür arkadaşım 🙏🏻 Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bebeklerimizi 🤍
31 in de güzel haberlerini bekliyoruz o zaman 🤩🤩🤩

Benim doktorun 12.haftada verdiği vitaminin içinde de 800lük folik asit var yaa.. gerçekten zararlı mı.. yani doktor zararlı bir şeyi neden versin kafam karıştı..
800 çok bildiğim kadarı ile günlük doz 400 mg sanki,tabi öncesinde bir hikaye yoksa sipina bifida gibi o durumlarda yüksek doz veriliyor diye biliyorum.ama doktorun verdiyse vardır bir bildiği belki çok düşüktü folik asit dozun tahlil yapılmışmıydı,siz ona danışın aklınız karışmasın

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok şükür arkadaşım 🙏🏻 Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bebeklerimizi 🤍
31 in de güzel haberlerini bekliyoruz o zaman 🤩🤩🤩
Amiinnn inşallah 😍 gruba çok bakamadım. Herkesin nasıl gidiyor? Benim mide bulantılarım hiç geçmedi. Hatta biraz arttı. İlaç kullanmama rağmen hala şiddetli. Sürekli kilo veriyorum. Ama ikiz olduğu için sanırım karnım kocaman oldu. 6 aylık gibi neredeyse. Kardeşim 2 hafta görmedi sonra şok oldu inanamadı. Sizlerde durum ne? 🌸

Kuzum çok güzel yazmışsın.aslinda çevre baskısının olmamasi gerek.herkes kendi imkanlariyla alıyor sonuçta.ben oğlumda bütün herşeyi aldım.bide pandemiydi.hep netten aldım .eşim kardeşlerim dışında kimsenin giydirdigini giydirtmez.kardeslerimin de oğlu değil kızı vardı ve onlarda oglumdan baya büyüktü.daha sonra oglumdan sonra kardeşlerimin kızları oldu haddinden fazla kıyafetleri var ve biliyorsun bebekler hemn büyüyor ve bı giydiklerini bidaha giyemiyor nerdeyse.belki kız olur senin diye hepsini istiflediler.oglumdan da abartısız okadar şeyi giydiremedim ki hala duruyor çünkü pandemi de dışarı çıkamadık ee ne giydrcen .bide ogluma alırken nette okadar uygundu ki alırken büyük yaşlarını da alıyorum genelde.simdii mesela 3 buçuk yaşında 5 6 yas kıyafet ayakkabı mont hep alıyorum .bunda gerek yok diye dusunuyorum.o yüzden kıyafet dışında alacağım şeyler bnm de.allah kimseyi gordügunden geri koymasin.2mizde öğretmeniz halimiz vaktimiz sukur elhamdülillah iyi.alabildigimiz kadar abartıya kaçmadan alacağımız şeyler yine cok.mesela bebek arabası oğlumun kini oğluma kullaniyoruz buna yeniden.saglicakla doğsun da bebeklerimiz inşallah 🤲
Canım yazımı okuyup yorumladığın için çok teşekkür ederim 🤗♥️

Canım bende genelde çok hareketli olduğum için sık sık aynı durumu yaşıyorum doktora sorduğumda çok yorulduğun zamanlarda olur dikkat et demişti sırtüstü uzan ayaklarının altına yastık koy dinlen geçer inşallah
Biraz geçti gibi ama dikkat edicem bende bir daha canım sağol 🌸

Bgun ben çok bsy yapmadım hergun ki şeyleri yaptım ama bugün bnm de vajinam da iğne batması gibi var.rahim genisleyince mi oluyor ki.oglumda da oluyor muydu acaba hatirlamiom ama oluyordu galiba Dr a sormuştum oda rahim genisliyor ondan demişti
Öyle bir batma gibi değildi kasığımda acı hissettim çok kuzum o dediğini bende yaşıyorum normalde rahim büyümesi demişti doktor ama bu farklıydı kuzum

Herkese iyi akşamlar kızlar ben dün gece 5 ten beri oğlumun kusmalarıyla uğraştım salgına yakalandı tüm gün hastanedeydim inanılmaz yoruldum ne doğru düzgün beslendim nede su içebildim biraz önce eve gelip bişeyler atıştırınca bebeği hissettim çocuğum bende burdayım dedi resmen
Çok geçmiş olsun canım 🥺

Kızlar daha önce ki hamileliğimde hamile uyku yastığı kullanmıştım .çok rahat ve kullanışlıydı doğumdan sonra uzun süre hamile kalmam düşüncesiyle elyafını boşaltıp kılıfını saklamıştım fakat deprem bölgesi olduğu için nerde olduğunu bilmiyorum belki de attim bile
Artık alma ihtiyacı duyuyorum daha önce amazondan hiç alışveriş yapmadım ,bilen arkadaşlar yönlendirirler mi beni ordan alamazsam Trendyoldan bakacağım .Bu arada şiddetle almanızı tavsiye ederim dua edersiniz bana özellikle son aylarda 😉

X