Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
Kızlar mide yanması yaşayan var mı çok fenayım bu aralar şu an uyutmuyor beni öyle bi yanma herkes saçlar çıkmaya başlıyor diyor alakası var mı ki
Hiç bilmiyorum ama mide yanması bende de var canım ama uygulamada bilmem ne hormonu bilmem napar mide kapakçığı gevşer ve ağza ekşi su gelmesi mide yanması gibi şikayetler görülür diyordu. Tam hatıtlamıyorum şuanda ama normal sanırım yanmalar

İsallah cnm hayirlisiyla sona gelip sağlıkla doğurmak nasip olsun ssanada banada tüm annelere de blkide dün çok yoruldum ondan olmuştur kesildi zaten sen bugün gidecektin hastaneye sanırım haber ver bizede
Bende de büyük bir kanama alanı vardı. 5. haftada 1×2 cm büyüklüğünde idi. 2 kez de kanamam oldu. Hamileliğimin 12 13 haftasında geçti. Tedirgin olmayın inşallah sizinki de geçer.

Canimcim oncelikle hasta olma ihtimaline veyahutta bunun stresini yasiyor olmana gecmis olsun dilekkerimi iletiyorum. Ben doktor degilim ayrintili bilgim yok fakat toxoplazma yi bebek icin cok tehlikleli bir hastalik diye biliyorum. Beyin goz gelisimi vs. İlac kullanmak tabiki iyi biyi birsey değil ama kar zarar dengesini gozetmek gerek. Naçizane doktorujun tavsiyesini dinlemeni tavsiye ederim. Takdir senin tabiki. Gelismelerden haberdar et merak ettim. Cok gecmis olsun. İnşallah negatiftir gercekten.

Bir de kizlar benden daha tecrübe anneler varken bana pek dusmez ama soylemek istedim. Bebislere hemen biberonla verilirse veya kaşık biberonun ozel kullanım sekli var ona dikkat edilmezse bebisler biberona alisiyor sonra anneyi emmek istemiyorlar. Bu konuda cok sikinti ceken var. Nacizane hemen biberon kullanmayin biraz zorlayin derim

Burada birbirimizle tecrubeleriniz paylasiyoruz. Bir de kizimda yasadigim zor twcrubeyi anlatmak istiyorum ki aklinizda bulunsun. Kizim benim dogumca bir sure yogun bakimda kaldi. Her gittigimizde mamayi artirdik mamayi artirdik dediler. Kizimda biraz kiloluydu. Ben de eve gelince sut yetmiyor diye surekli mama takviyesi yaptim. Geceleri karnini doyuruyordum yarim saat sonra aglayarak uyaniyordu yeniden mama. Sonra da agiz dolusu kusuyordu. Bu o kadar tekrar ediyordu ki sabaha kadar boyle devam etti. Cok zman sonra fark ettim ki benim bebis cani aciyinca emme refleksi cok kuvvetli oluyordu daha cok emmek istiyordu. Yani bebisim gazlandikca mama iciyordu hem de hirsla. Ben de doymuyor saniyordum. Sonunda fark ettim ama cok zor oldu. Meger bebegim gaz sancisi cekiyormus. Aslinda gazini da cikariyordum ama yetmiyormus iste. Bu sekilde bu kisir döngüde cocugu sisire sisire sonunda reflü hastasi ettim. Yani bence bu sebepten oldu. Demem o ki her biberona dayanan bebek ac oldugundan degil gaz sancisindan da olabilir. Onu iyi gozlemlemek gerek.

Katılıyorum. Kızıma hiç biberon emzik vermedim. Bir ara baskı sebebiyle mama vermeye kalktım ama alışık olmadığı için istemedi. Emdi şükür. Arkadaşım hem emzirdi hem mama verdi bir süre sonra bebek emmeyi bıraktı hep biberonla mama aldı. Yani alıştırmamak en mantıklısı

Kesinlikle doğru. Kızımda yaşadım kolik olduğunu bilmeden her kıyameti kopardığında memeye alıyordum sonra doktorumuz söyledi memede kendilerini güvende ve rahat hissettikleri için susarlarmış. Susması aslında aç olup ağladığı anlamına gelmez gaz sancısında da emer onu rahatlattığı için sen gaz sancısı üstüne meme verirsen gazın üstüne gaz biner o yüzden tok olduğuna eminsen emzirme derdi. Haklıymış. Tecrübelerimizi paylaşıp bilinçlenmek en güzeli

İsallah cnm hayirlisiyla sona gelip sağlıkla doğurmak nasip olsun ssanada banada tüm annelere de blkide dün çok yoruldum ondan olmuştur kesildi zaten sen bugün gidecektin hastaneye sanırım haber ver bizede
Şimdi geldim, benimde yoruldum diye akıntım oldu galiba korkuyorum lavaboya gitmeye:) kesenin yanında kanama alanı hala var ama bebek iyiymiş çok şükür, progestan içmeye devam edeceğim dikkat edersem geçermiş inşaAllah

Ya kızlar çok haklısınız ama benimde başıma şöyle bir olay geldi ben kızımı emzirir gazını çıkarır yatırırdım emzik vermedim bu seferde kızım uyurken meme gibi parmak emmeye başladı şuan 6 yaşında hala uyurken uykuya dalana kadar parmak emiyor iyi ki damak yapısı bozulması ama çok mücadele ettim bıraksın diye yok.

Buradaki herkes bebisi icin en iyisini istiyor. Bunun icin YouTube daki adem Güneş in pedagoji okulu videolarini birinciden baslayip izlemenizi cok isterim. Herkesin bebisiyle iliskisi iyi olsun hem de adem gunes in soyle.iyle pedagoji toplumsal bir mesele. Bir kac kisinin saglikli birey yetistirmesiyle bir nesil duzelmez. Rica ediyorum herkes bir baksa neden bu kadar izlemenizi istediğimi anlarsiniz. Hem adam pedagoji den yola cikarak birseyler anlatirken ister istemez bireye ve hatta aile ici iliskilere kadar o kadar guzel seyler anlatiyor ki hayata bakis acim degisti bu adam sayesinde. Bebisler dogduktan sonra ie.em cok zor.simdi imkan varken bi bakin derim

Ben bu bebekte emzik vermeyi düşünüyorum canım kontrollü bir şekilde. Çünkü benim kızımda beni emzik olarak kullandı kabus gibiydi. Oyüzden doğar doğmaz takçam ağzına emziği

Geçmiş olsun cnm çok şükür bebek iyiymmis isallah tez zamanda geçer dikkat et kendine

Arkadaşlar klimadan usutmusum galiba boğazım burnum kötü sağlık ocağı cefec 500 mg doye suda eriyen bir antibiyotik verdi eczane hamilelerde kullanılır dedi 13 haftalık gebeyim sabah akşam yazmış ama içim rahat değil bu ilacı bilen kullaan varmı acaba zararı olurmu bebeğe

Kızlar 2025 ocak bebislerine yani daha doğrusu bu askeriye kampına bir daha ekleniyor gibi erkek denildi. 14+6 dan . Çok şükür taramaları da iyi geldi Allahım dileyen herkese bu duyguyu tattirsin. Bir sonraki kontrolü 5 hafta sonraya verdi arası çok değil mi bekleyemeyecegim sanırım 5 hafta

Herkesin tecrübesi farklı sana kesinlikle katılıyorum. Ek olarak da şunu eklemeden edemeyeceğim bir de etraftaki büyükler bebek ağladıkça aaa annesi aç bu bak aranıyor emzir diye kucağına veriyor lohusalikla birlikte bir de onlarla cebelleşiyorsunuz, hazır olun kızlar

Bir de emzirme süreci konusmak için belki erken ama kesinlikle çok acayip bir şey. Sen bilmiyorsun ne kadar kitap okusan da anlatsalarda daha önce deneyimlemedigin, zamanla oturacak bir şey. Ne kadar emdi yetti mi anlamak mümkün değil Ben doğumdan bir ay sonra cüzi bir ücret karşılığı Online danışmanlık aldım 1 saat. Ondan sonra bir çok şeyin farkına vardım. Kesinlikle öneririm bu da aklınızda bulunsun :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…