Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
Doktor folik asiti 9 ay boyunca kullanmamı söyledi. Siz naptınız arkadaşlar bıraktını mı ? Yoksa 9 ay kullanmayı düşünüyor musunu ?

Doktor folik asiti 9 ay boyunca kullanmamı söyledi. Siz naptınız arkadaşlar bıraktını mı ? Yoksa 9 ay kullanmayı düşünüyor musunu ?
Ben bıraktım. 9 ay boyunca kullanmayı düşünmüyorum. Ayrıca balık yağı içeren bir takviye verdi doktor. Onu da kullanmak istemiyorum. Bir süredir de kullanmıyorum. Nedense folik asidi 3 ay kullanmanın dışında takviye kullanmanın faydalı olmayabileceğine dair bir önyargıya kapıldım.

Teşekkür ederim canım 3-5 güne çıkıyorsa iyi benim rapor sıkıntım olmaz sağlık çalışanıyım acillere sürekli hasta bırakıyoruz illa ki birine baktırırım rapor durumunu ikizlerde ikili yaptırmamıştık ilk defa yaptıracağım bende

Selam kızlar bu ara izmir sıcağı mı nedir kaç gündür baş ağrısı ile cebelleşiyorum şükür en azından parol çözüm oluyor elim ayağım çekiliyor sanki halim de pek yok karnımın içinde hareketlilik hissediyorum ama bebek mi gaz mı ayırt edemiyorum ikizleri 17. Haftada hissetmeye başlamıştım pazartesi ikili test için gideceğim 12+3 olacağız normalde bebek önden gidiyor cinsiyeti gösterir mi bilemiyorum öğrenmek te istiyorum erkekse hazırlığım şükür var ama kız bebekse alınacak çok eşyam olacak gibi duruyor

Valla ben sağlıkçıyım o kadar da araştırma yapmıştım ama bebek doğduktan sonra anladım ki hiçbir şey bilmiyormuşum, teorikte bir yere kadar insan uygulamadıktan sonra hiçbir şey bilmiyormuş meğer bi de lohusalıkşa birlikte sudan çıkmış balığa dönüyorsun neyseki ikinci de daha tecrübeli olacağım yani inşallah

Bende bırakacağım 9 ay kullanmak bana da saçma geldi arkadaşlarımın çoğu hiç kullanmafı

3 aydan sonra bıraktırdı bana. Balık yağı falan filan olan bi takviye önerdi ama mide bulantısını tetikleyebilir, ona bak ona göre kullan dedi. Eğer haftada 2 falan balık yiyebilirim dersen hiç gerek yok zaten kullanmana dedi. Onu da kullanmıyorum, balık da yemiyorum. :) D vitamini içiyorum bi sadece damla olanlardan. Bu kadar

Anladım çok teşekkür ederim benim ilk çocuk olduğu için bilmiyorum hiç

Ben uyurken kullanıyordum balık yağını. Yine de mideyi aşırı bulandırıyor. Zaten ben ilk 3 ayı rahat geçirdim şimdi midem bulanıyor, yemeklerden tiksinmeye başladım. Üzerine kutusunu açar açmaz balık yağı kokusunun hemen yayılmasına bile katlanamıyordum, söylerken bile midemi bulandırdı şimdi.

Ben de tam aksi ilk 3 ayı midem ağzımda geçirdim, hala ara ara atak oluyor. O yüzden korkuyorum yeniden şiddetli bulanırsa diye. Cesaret edip başlayamadım bile. Haftada 1 balık yiyebilsem şükür diyip devam etmeyi düşünüyorum. Ve hep içimden şey geçiriyorum, amaaan bizim analarımızın zamanında folik asit mi vardı balık yağı mı vardı Doğmuşuz bir şekilde işte

5 hafta bence de çok.ayrintili gelmiş oluyor.bnm 18haftaya girerken ayrintiliya gün aldırdı perinatolojiden.
Bnm bı Dr um devam et dedi.icinde birsuru vitamin var.diger şehir merkezinde ki Dr da kullanma 20.den sonra kullan dedi.bakalim 3hafta sonra ayrıntılı randevumuz var ne dicek ozaman folik asit için.

Doktoeun verdiği multivitaminde folik asit de var kızlar, onu kullanmaya başlayacağım ben de. Normal folik asiti bıraktım. Magnezyum, d vitamini falan da verdi doktor ama bu bulantıyla nasıl kullanacağım hepsini bilmiyorum. İlk gebeliğimde de ilaçlarımı kullanamamıştım. Sonra demir değerimde sorun çıktı. Son 2 ay yüksek doz demir kullanmak zorunda kaldım. Değilse doğumum riskliydi.

ben ilk 3 ay kullandım. yeni geçtiğim vitamin içeriğinde de var. hamilelik boyunca devam etmemi söyledi. ben doktor tavsiyesine uyup devam etmeyi düşünüyorum

Selam doktorum 12.haftamda bıraktırdı farklı vitamine başlattı.İki doktora gidiyorum ikisinin önerisiyle bıraktım.Sizin değeriniz belki daha düşükse o sebeple devam demiştir çok bilgim yok

Son düzenleme:
O zaman sende benim gibi erken öğrenirsin sonuçları
İnş güzel çıkar sonuçların cnm

Kizlar ateş ölçer de bize bir isi kulaktan olcen alın. Alindan ölçerler havayla karistirabiliyor demişti. Biz de oyle yaptik. Bir akrabamiz alından ölçen almıştı. Cocugun atesi varken annesi kac kez olcmus ama atesi cikmamis. Sonra koltuk altindan olcunce 39 cikmisti. Tabi markadan farkeder mi bilmiyorum ama yine de en iyisi garantici olmak deyip kulaktan ölçen almak en iyisi bence

Ben bugün folik asit kullanmayı bıraktım kızlar doktorum imom diye bir takviye söylemişti onu aldım içinde her vitaminden var ama balık yağı gibi hap olmasına rağmen içmesi hiç hoş değil bir de sanki direk iştahımı açtı anlamadım tam olarak

Bizim alindan ölçer vardı.oglum olduğunda almıştık.olcmemeye başladı .doğru sonuçlar alamadık.martta oğlum 2kez havale geçirdi 39 ateşle.ondan sonra kulaktan ölçer aldık.simdilik iyi gibi.

Ben de sizin gibi düşünmekle beraber bazen de diyorum ki annelerimizin takviyeye ihtiyacı olmamasi normal onların zamanında her sey daha dogaldi, bize gelirsek zaten istesek de çok sağlıklı beslenemiyoruz o yüzden bizim takviyeye ihtiyacımız vardır belki de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…