Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143
1 haftadır devam ediyor fitil kullanmama rağmen. Bugün doktoruma yazdım tekrar ben progestan kullanıyorum o yapıyor olabilir dedi. Başka bir fitil verdiler tek kullanımlık bugün de onu kullanacağım.

Sizin minik baya utangaç kız mı geliyor acaba
Selam kızlar, tabloya bir ekleyebiliriz :)
Yaaa sağlıkla gelsin prenses
Ay benim 14+3 oldu hala cinsiyetini öğrenemedim. 16 Temmuzda 15+1 oluyorum doktor randevum herhalde öğrenirim değil mi artık?
Öğrenirsin bence ya. Senin bebiş de göstermeyenlerden desene

Ya benim de aynı bugün 13 haftayız , karnım bir anda çok büyüdü. Ama benim 2. Gebeliğim , 2. Gebeliklerde daha erken çıkıyormuş karın

Genel sınır nedir peki rahim ağzı için?
Rahim ağzı uzunluğu sınırı 30 mm. Bunun altına düşerse acil serklaj yapilir. Size tavsiyem Her kontrole gittiğiniz de doktorunuza sorun rahim ağzım uzunluğu ne kadar diye. Bazi hekimler ölçüyor bazıları özellikle ilk gebelikse daha önce düşük hikâyesi yok ise çok önemsemiyor.

Merhaba kızlaaar, bizim de bugun ikili test vardı. Her şey normal. Yaşım 33 ama düşük risk cıktı. Burada yas önemli degil sınırım. 13 + 3 bugün.

Cinsiyeti anlayabiliyor musunuz? Kızımda fetal dna yaptırmıştık. O yüzden cinsiyeti kesindi. Burada henüz karar veremedik. Merak ediyorumm tahmin edebilir misiniz?

Eklentiler

• download.jpeg
    80,5 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Anladım teşekkür ederim ben doktora sormadım ama ölçüm yaparken 38 dediğini hatırlıyorum herhalde sıkıntı olsa derdi

Ya kızlar maşallah hepiniz bir bir cinsiyetleri öğreniyorsunuz asıl heyecan cinsiyet zamanı oluyormuş bende ayın 22 si ikili test için gideceğim hastaneye 12 hafta 3 günlük olacak ama bebek biraz önden gidiyor belki o zamana 13 haftayı geçmiş olur ultrasonda gösterir mi acaba cinsiyetini erkekse çabuk olur da kızsa net olmaz sanırım şimdiden heyecanlanıyorum iki oğlum var inşallah birde kızım olur çok isterim

I ikizbebeklerimgelsin canim çok çok üzüldüm geçmiş olsun umarim tekrar istedigin vakitte saglikla evladina kavuşursun bende 3 kez bebek kaybi yaşadim 2si kürtajdi birini kanama ile gittim 8 haftalikti 2. 10 haftalikken kurtaj oldum onu da 2 3 gun bekletti ne olur ne olmaz diye kanama vs yoktu 3. Evde dusuk yaptim o da 9 haftalikti yanliş hatilamiyorsam seni çok iyi anliyorum yalnız degilsin

Aslında yoktu kızımda hiç kullanmadım sonra bir düşük yapınca doktor bunda başladı hemen
Aa test yapmadan mi o da ilginç
Çok normal kabiz da yapar canim malesef
Korkma canim ben 3 arkadaşim senin gibi serklaj ile dogum yapti bol bol dinlenmen gerek artik
Kızlar ense kalınlığı 0.8 mm normal mi ikili test için geldim hastaneye ikili teste gidenler yardımcı olabilir mi
Bizjmde 0.8 mm cikti normal 2.5 üstü down sendromu dedi doktor

Aa test yapmadan mi o da ilginç

Çok normal kabiz da yapar canim malesef

Korkma canim ben 3 arkadaşim senin gibi serklaj ile dogum yapti bol bol dinlenmen gerek artik

Bizjmde 0.8 mm cikti normal 2.5 üstü down sendromu dedi doktor
Ya benim doktor yaşlıydı nt 8 cm dedi sadece sonra asistanı hocam 8 cm olamaz 0.8 mm mi diyorsunuz dedi aynen yaptı sadece eve geldim kağıtta 8 yazıyor nt yazan yerin karşısında yarın özele gidecem kafaya takacam yoksa ultrason kağıdı bile simsiyah nasıl ölçtü doğrusu ne bilmiyorum şuan

aslında 16.haftada net belli oluyor cinsiyet daha öncesinde söynelilen tahminlerde hata payı olabiliyor Allah gönlünüze göre versin

ben de gördüm sanki bi şeyler ama bakalım
biz de fetal DNA için kan verdik bugün kesin sonucu artık öğreneceğiz insallah 10 güne.
siz hangi firma ile anlaşmıştınız fetal DNA için?
Bize doktorumuz önerdi İstanbul’da yapılıyor sanırım 11.500 tl ödedik geçen perşembe verdik kanı bir hafta oldu hala haber gelmedi .

Eklentiler

• 87BB9619-E0A5-4F76-8327-C111CC04C058.jpeg
    29,6 KB · Görüntüleme: 53
Benimde hamileliğimin başından beri sarı akıntım var ama tahlilde enfeksiyon çıkmamıştı

Kızlar aranızda 12+6 iken cinsiyeti öğrenen var mı ben bugün gittim yüzde 80 erkek dedi Dr erken mi acaba
Ben oğlumda 13 haftalıkken öğrenmiştim.her gittiğimde de soruyordum kesin mi diye.dr da kesin kesin dedii.bidaha da sormadım zaten.erkeklerde net belli oluyor.ama eltime 18haftaya kadar kız dediler .18den sonra erkeğe döndü ve erkek oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…