Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143
Arkadaşlar birde size bir şey soracağım bebeğinizin kalbi kaçıncı haftada durmuştu ve karnınızda kaç gün kalmıştı ve ne zaman kürtaj oldunuz öğrendiğinizde hemen alınmışmıydı.

Arkadaşlar birde size bir şey soracağım bebeğinizin kalbi kaçıncı haftada durmuştu ve karnınızda kaç gün kalmıştı ve ne zaman kürtaj oldunuz öğrendiğinizde hemen alınmışmıydı.
İlk düşükte 6 haftalıktı. Doktor hemen alalım dedi ben kabullenemedigim için bir hafta bekledim ama sonra baktım olacak gibi değil bir hafta sonra gidip kürtaj olmuştum. İkincisi de sizinkine benzer aslında. 7+5 te mi ne kalbi durmuş. Ben kontrole 9-10. Hafta gibi gitmiştim. Benm de 10 gün civarı karnımda kalmıştı. Sonra zaten ilk deneyimim olmadığı için hemen kürtaj olmuştum. Sonra da kendi hamile kaldıklarım düşüyor psikolojisine girip hemen peşine tüp bebek yaptırmıştım kürtajdan 2 ay sonra tutmadı 2 ay sonra bir daha transfer oldu şükürler olsun sağlıkla doğdu. En kısa zamanda sizin de güzel haberinizi alırız insallah 🙏💕

İlk gebelik te 7 haftada kalbi durmuş . 12 haftada kahve rengı lekelenme ile doktora gittim .2 gün sonrada kürtaja alındım .. arada bir sağlıklı doğumum oldu.

3 gebelikte Ne olduğunu bende anlamadım normal gebelık gıbı beta yukselmış. Ama sonra 15000 sonra kalbı durmuş. Karantına dönemiydı tam. Olarak hafta ve gün takıp edemedım . Köydeydım ve doktora gıdemıyordum köyde kara tına altına alındı giriş çıkış yasaktı ..
4 gebelıgımde sağlıklı idi . İki kürtaj olduğu için. Kordonlarımı bağlatmıştım aynı şeyler yaşamamak adına ama. Suan 10 haftalık gebe yim ..

İlk gebelik te 7 haftada kalbi durmuş . 12 haftada kahve rengı lekelenme ile doktora gittim .2 gün sonrada kürtaja alındım .. arada bir sağlıklı doğumum oldu.

3 gebelikte Ne olduğunu bende anlamadım normal gebelık gıbı beta yukselmış. Ama sonra 15000 sonra kalbı durmuş. Karantına dönemiydı tam. Olarak hafta ve gün takıp edemedım . Köydeydım ve doktora gıdemıyordum köyde kara tına altına alındı giriş çıkış yasaktı ..
4 gebelıgımde sağlıklı idi . İki kürtaj olduğu için. Kordonlarımı bağlatmıştım aynı şeyler yaşamamak adına ama. Suan 10 haftalık gebe yim ..
Kayıplarınız için üzgünüm, bağlıyken mi tekrar hamile kaldınız halbuki en kesin yöntem derler

İlk düşükte 6 haftalıktı. Doktor hemen alalım dedi ben kabullenemedigim için bir hafta bekledim ama sonra baktım olacak gibi değil bir hafta sonra gidip kürtaj olmuştum. İkincisi de sizinkine benzer aslında. 7+5 te mi ne kalbi durmuş. Ben kontrole 9-10. Hafta gibi gitmiştim. Benm de 10 gün civarı karnımda kalmıştı. Sonra zaten ilk deneyimim olmadığı için hemen kürtaj olmuştum. Sonra da kendi hamile kaldıklarım düşüyor psikolojisine girip hemen peşine tüp bebek yaptırmıştım kürtajdan 2 ay sonra tutmadı 2 ay sonra bir daha transfer oldu şükürler olsun sağlıkla doğdu. En kısa zamanda sizin de güzel haberinizi alırız insallah 🙏💕
Anladım canım teşekkür ederim gördüm ki kimsenin kucağı boş kalmamış düşüklerden sonra. Ne güzel. Bende acaba içimde çok mu kaldı evhamına girdim de şimdide o yüzden sormuştum çok teşekkür ederim.

Ne güzel Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin size de 🤲 rabbim hiç bir şeyin yerini boş bırakmıyor Allahım gerçekten ne büyük 🤲🥹

Daha önceki gebeliklerde genellikle 2.tremisterda yapılan rahim agzi yetmezliginden dolayı düşük yapanlar için bir sonraki gebelikte Doktorlar aynı sıkıntı olmamasi için 13. veya 14. haftada rahim ağzı dikişi yani serklaj yapıyor
Genel sınır nedir peki rahim ağzı için?

Kayıplarınız için üzgünüm, bağlıyken mi tekrar hamile kaldınız halbuki en kesin yöntem derler
Evet bağlı iken gamıle kaldım
Ne güzel Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin size de 🤲 rabbim hiç bir şeyin yerini boş bırakmıyor Allahım gerçekten ne büyük 🤲🥹
Amin .. sizin ilk sağlıksız gebelıgınuz mı yoksa başka varmı …

Arkadaşlar bir sorum olacak ?
Biraz saçma gelebilir ama tedirgin oldum 🌹
13+4 oldu geçen hafta karnım hafif belliydi bu hafta birden çok fazla büyüdü . Kocaman oldu karnım . Gaz da değil . Taş gibi karnım .
Bu kadar büyümesi normal mi ?
(İlk gebeliğim )
Sizlerin nasıl ?

merhaba şuan 12+4deyiz. salı günü doktor randevumuz vardı ultrasonda bebeği görmek için fazlaca çaba sarf etti doktor bey hatta üç kez ultrasona girmek zorunda kaldım uygun pozisyona gelmediği için. Yani biraz bizi zorladı bebeğimiz😅 her neyse.. doktor bey son dakika %90 ihtimalle kız olabilir dedi. aslında rüyalarımda hep erkek çocuğum olduğunu görüyordum ve sanırım içten içe de ilk çocuğumun erkek olup diğer çocuklarıma abilik yapmasını istiyordum o yüzden birazcık buruğum ama tabii ki her şeyden önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması en büyük temennim.. sizce tahminde yanılma payı olur mu böyle bir şey yaşayan oldu mu çünkü sanki cinsiyet söylemek için erken bir tarih gibi geliyor bana🤨 (bu arada doktor bey profesor ve alanında baya da uzman birisi yanılma payı olur mu bilemiyorum)
cevaplarsanız mutlu olurum kızlar🥲🐣

cevaplarsanız mutlu olurum kızlar🥲🐣
Bana kalırsa %90 oran vermesi biraz fazla . Çünkü 12+4 çok erken.
12+5 ye biz de doktora gittik . Bizim bebek çok hareketliydı maşallah bacak arası vs her yerini gösterdi . Ben bile minik pipisini gördüm. Benim doktorum da çok tecrübeli erkeğe benziyor ama kesin demek için çok erken benim kızımın da 12. Hafta böyle görünmüştü ama kızmış dedi.

Bana kalırsa %90 oran vermesi biraz fazla . Çünkü 12+4 çok erken.
12+5 ye biz de doktora gittik . Bizim bebek çok hareketliydı maşallah bacak arası vs her yerini gösterdi . Ben bile minik pipisini gördüm. Benim doktorum da çok tecrübeli erkeğe benziyor ama kesin demek için çok erken benim kızımın da 12. Hafta böyle görünmüştü ama kızmış dedi.
12+2 de ultrasonda bakmıştı doktor bey.. bence de çok erken cinsiyet tahmini için.. ulstrasonda da bu şekilde görüldü bebeğim. bilemiyorum artık hayırlısı🥹

Eklentiler

• IMG_8115.jpeg
    IMG_8115.jpeg
    66,5 KB · Görüntüleme: 78
12+2 de ultrasonda bakmıştı doktor bey.. bence de çok erken cinsiyet tahmini için.. ulstrasonda da bu şekilde görüldü bebeğim. bilemiyorum artık hayırlısı🥹
Bacak arasında bir şey görünüyor ama 12. Haftada o kadar büyük olur mu bilemedim 🤭
Sağlıklı olsun da gerisi boş .

Biz fetal DNA için kan verdik sonucu bekliyoruz bakalım 😊

Bacak arasında bir şey görünüyor ama 12. Haftada o kadar büyük olur mu bilemedim 🤭

evet kesinlikle en

ben de gördüm sanki bi şeyler ama bakalım😅
biz de fetal DNA için kan verdik bugün kesin sonucu artık öğreneceğiz insallah 10 güne.
siz hangi firma ile anlaşmıştınız fetal DNA için?

Yaa çok üzüldüm bebeğini yeni kaybeden bir anne adayı olarak çok iyi anlıyorum sizi ama inanın düşüğün arkası çabuk geliyor benim ilkinde düşük oldu hemen gebe kalmıştım. Yine kalacaz inancımızı kaybetmeyelim inşallah bu defa kucağımıza alacağız. ♥️
Birde tüp bebek miydi sizinde yoksa normal yolla gebelik düşüğü yaşayıp yine normal yolla mı kalmıştınız

Merhaba sevgili anneler üzülerek söylüyorum ki bebeğimi kaybettim. Anensefali yüzünden. 12. Haftamdaydım Çarşamba günü kontrolde bebeğimin beyninin kafasının dışına taştığını ve gebeligimin sonlandirilacagini öğrendim. Tabiki yıkıldık başka doktorlara gittik ve çaresinin olmadığını istersem doğurabilecegimi ama en fazla 2 ay yaşayacağını ama bu süreçte benim sağlığımı kaybedebilcegimi söylediler. Yaşasa bile beyni olmayacaktı ya da bir kese içinde doğacaktı çünkü kafatası kemikleri oluşmamıştı. Dünyamız başımıza yıkıldı ve gebeligim sonlandırıldı benim için çok zor ve yıpratıcı bir haftaydı. Benim sürecim sonlandı ama sizin inşallah kucağınıza almak nasip olur anneler ben yine arada gelirim sevgiyle kalın.
Çok üzüldüm rabbim kalbinize ferahlık versin inşallah tez vakitte rabbim size bir kız evlat nasip etsin acınız hafiflesin çok üzgünüm😔

Ufak bir kabariklik mi mevcut erkek gibi geldi bana sağlıkla alın inşallah

X