Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    145
Korkma canım inşallah bsy olmicak.dualarim sen ve bebeğin için.kanama alanından dolayı kanama olmuş olabilir.
Cuma günü ikili taramaya geldim bir sıkıntı yoktu. Birden rahim ağzı kanamış, rahim ağzında kanama alanı görüldü umarım bebekte sıkıntı oluşturmaz. Bir iş falanda yapmadım, ilişki zaten başından beri yok, duş aldım sadece duştan sonra uzanırken başladı bir anda, kanama çok olunca korkuyorum

Çok geçmiş olsun dinlen Progdstani ihmal etme yapılacak bir şey yok çok da stres yapma 12 haftalık olmussun düşük yapma ihtimalin çok çok azaldı artık bir kaç güne topsrlanirsinix inşallah sağlıkla kavusmaniz dileğiyle canım

Sıcak suyla duş alma olabildiğince ılık olsun.havalar soğuk değil üşümessin.bide tabure sandalye vs oturarak duş al.korkma panik olma biliyorum elinde değil ama zaten düşük olursa da demek sağlıklı deilmis ki inşallah bsy olmaz Allah'ın izniyle

Kızlar ya hep ekşi acı su kusuyorum. Boğazım göğsüm ekşiyor midemden resmen çok kötü oluyorum. Benim gibi olup önerisi olan var mı be geçirir bunu.

Evet kimse kimsenin mutluluğunu istemiyorum rahat olsun istemiyor doğunca da farklı şeyler çıkıyor kulakları tıkamak lazım herkesin anneliği gebeliği farklı kendi bebeğine özel

İyi akşamlar kizlar morelim çok bozuk 12 haftalık olacam bugün birden kırmızı su gibi kanamam başladı sonra kesildi devlettte gittim doktor bebek yaşıyor kese dışında kanama ve sancı var düşük tehlikesi var dedi progestan 200 ml diye ilaç verdi yarın doktoruma gidecem doktoruna git dedi ocakta bir kalp durması yüzünden bebeğim oldu çok stres yaptım kan pıhtılaşma var bnde iğne bide aspirin kullaniyorum benim gibi kese dışında kanama olan ve sağlıkla gebeliği ileryen varmı

Hanımlar merhaba 8 haftalık gebeyim doktor 12. Hafta da fetal DNA önerdi en sağlıklısı bu bence yaptırmalısın dedi .
Yaptırdınız mı acaba ? Bu konu da ne düşünüyorsunuz düşüncelerinize ihtiyacım var.
Ve bebeğim 8 haftalık kalp atışı 180 yazıyor kağıtta doktor kötü bir şey demedi bende sormamıştım açıkçası eve gelince biraz korku yaşadım sizce normal mi ? Sizde nasıldı durumlar ? Daha yeni olduğu için düzensizlik normal olabilir mi ?

Doktor bana da fetal dna testini önermişti. Yaşın 35 olmadığı için geçmişte problemli bi gebelik hikayen olmadigi icin zorunlu degil ama dogruluk payi cok yuksek diger testler gibi degil o yuzden öneririm demisti. Basta sicak baktim cunku insan ilk gebeliginde daha garantici oluyo kim ne derse yaptirmak istiyo falan doktorum haziranin son haftasi fetal dna testini yaptir temmuz basi da detayli ultrason yapilcak demisti ikili test denilen sey bu ultrason. Kan da aliniyor. Ama fetal dna yi yaptirirsan sadece detayli ultrason yapilcak kan vermene gerek olmicak demisti. Ben fetal dna yi en azindan ikili testten once yaptirmama karari aldim. Ikili testte detayli ultrasonda bi problem görünürse ona basvururum hem detayli ultrason yapacak olan doktorada fikrini sorarim diye dusundum. Ultrasonda hic bi problem cikmadi ense kalinligi burun kemigi olcumleri ve tum organ kontrollerinde. Fikrini sordum. Tabiki doktorlar risk almamak adina dogrudan yaptirma demiyolar ama adam net sekilde ultrasonda hic bi sorun yok gecmiste sorunlu gebeligin yok 35 yas ustu de degilsin fetal dna icin bi sebep goremedim gibi bi sey soyledi. Ve suanlik yaptirmama kararim sürüyor. Biraz uzun oldu kusura bakmayin

Bir oğlum var çok kız istiyordum tabiki sağlık öncelik ama gönlümden geçen kızdı inşallah yanılma vardır da ultrasonda kız görürüz
Hadi inşallah hayırlısıyla
Geçmiş olsun inşallah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim. Stres yapma kısmeti varsa seninle kalır benim ablamın kaç kere parçalı kanaması oluyordu hatta bir keresinde öyle bir parça düşmüş ki doktora koşmuş bebek gitti diye çok şükür doğdu kalbinizi ferah tutun

Fetal dna yaptırdım.İlk olarak devlette gittiğim doktor önerdi bütçen varsa yaptırmanı tavsiye ediyorum ikili testin doğruluk oranı fetal dnaya göre daha düşük dedi.Sonra özeldeki doktorum da önerdiği için yaptırdım.Bazıları ikili test riskli gelirse yaptırmayı tercih ediyor.Kalp atışı 160 diye hatırlıyorum

Ne kadara yaptırmıştınız Panoromayı

Ben de dün gece rüyamda karnımı çatlamış gördüm neyle nemlendiriyorsun canım? Duşta bebe yağı mı sürsek acaba??
Benim teyzem susam yağı kullanmış hiç çatlama olmamış ben aklıma geldikçe bebe yağına başladım susam yağı da aldım soğuk sıkım

Doktor bana da fetal dna testini önermişti. Yaşın 35 olmadığı için geçmişte problemli bi gebelik hikayen olmadigi icin zorunlu degil ama dogruluk payi cok yuksek diger testler gibi degil o yuzden öneririm demisti. Basta sicak baktim cunku insan ilk gebeliginde daha garantici oluyo kim ne derse yaptirmak istiyo falan doktorum haziranin son haftasi fetal dna testini yaptir temmuz basi da detayli ultrason yapilcak demisti ikili test denilen sey bu ultrason. Kan da aliniyor. Ama fetal dna yi yaptirirsan sadece detayli ultrason yapilcak kan vermene gerek olmicak demisti. Ben fetal dna yi en azindan ikili testten once yaptirmama karari aldim. Ikili testte detayli ultrasonda bi problem görünürse ona basvururum hem detayli ultrason yapacak olan doktorada fikrini sorarim diye dusundum. Ultrasonda hic bi problem cikmadi ense kalinligi burun kemigi olcumleri ve tum organ kontrollerinde. Fikrini sordum. Tabiki doktorlar risk almamak adina dogrudan yaptirma demiyolar ama adam net sekilde ultrasonda hic bi sorun yok gecmiste sorunlu gebeligin yok 35 yas ustu de degilsin fetal dna icin bi sebep goremedim gibi bi sey soyledi. Ve suanlik yaptirmama kararim sürüyor. Biraz uzun oldu kusura bakmayin

Öncelikle sağlıcakla kucağınıza alın bebeğinizi.ama 35yas üstü hamilelerin illa riskli çıkacak diye bı durum yok.30yas altında da riskli çıkanlar oluyor.siz şimdi böyle yazinca 35yas üstü hamileler bende dahil tedirgin oluyoruz.insanin aklına neler geliyor.birde benim 2kaybim var oglumdan önce ve sonra.keske bunları paylaşmasaniz.ha bende fetal DNA testi yaptırmadım.yaptirmayinca da insan kötü oluyor böyle yazanlar çıktıkça tabi Allah korusun inşallah

Kızlar yanıtlarınız için teşekkürler beni arayan olmadı 2. Kez doktora gittim bugun o sordu saglık ocağından arayan oldu mu dedi hayır dedim birsey demedi aklıma da gelmedi sormak ondan size danısmak istedim yarın ben arayıp konusayım saglık ocagıyla bakalım

Tabiki illa riskli cikicak diye bisey yok ben zaten boyle bisey soylemedim ama hangi doktora giderseniz gidin yaş dahil saydigim sebeplerin riski arttirdigini soyler size zaten. En basiti internette bile arattiginizda bu bilgilerin hepsini okursunuz herhangi bi forumda birinin yazmis olmasi sorun olmamali ki ben basimdan gecen olaylari anlattim sadece doktorlarin soylediklerinin uzerine bi yorum eklemedim bazi seylere kulak tikadiginizda o risk ortadan kalkmis olmuyor ben de ertesi gun hapina ragmen gebe kalmis birisi olarak acaba bebege bi zarari olmusmudur diye okudum arastirdim riskleri bilmek kotu bisey degildir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…