Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    145
Kızlar aranızda hiç sağlık ocağından aranan yada giden var mı gebelik için ?
Aradılar 4 haftalıktı o zaman ben tekrar geri dönmedim acaba geri aramam gerekiyor muydu o an heyecanla hiç dediklerini anlayamadım. Sadece tetanoz için doktorun onay verdiğinde buraya gel yapalım dedi. Bir daha da aramadılar

Merhaba kızlar bugün 12+3 olduk cinsiyet tahimini yapabilen var mı

Eklentiler

• IMG_9850.png
    406,1 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_9846.jpeg
    118,1 KB · Görüntüleme: 61
Merhabalar. Bir süredir konuyu takip ediyorum zaten bende aranıza katılmak istedim eklerseniz sevinirim .

Sat: 20 nisan
Kese: hatırlamıyorum :/
Kalp atışı : 6+3
Tahmini doğum : 20 Ocak (azıcık ilerden gittik)
İlk çocuk

Şu an 12 haftamız doldu . Kese etrafında kanama alanlarım var . Sık sık doktora gidiyorum. Bugün kontrolde 1 ay sonra çağırdı fakat ben erken gelebilir miyim dedim panikten . Bebeğin durumu iyi kalp atışları vs ama geçen hafta ilk kanama alanı göründü ki o zaman birkaç saatliğine peceteye de kan gelmişti. Progestan zaten kullanıyordum . İğne de verdi her hafta . bugün kese etrafındaki kanama alanları geçmemiş deyince doktor üzüldüm .ignelere devam. Zaten hamile kalmam da bir surecti yaşım var amh çok dusuktu . Geçen sene miyomlarim vardı bir düşük yaşadım .miyomlarlar için ve rahimdeki başka şeyler için 3 saat süren bir açık ameliyat oldum. Tam herşey güzel olacak derken simdi de düşük tehlikesi var . İstirahat et bol sıvı tüket dedi bir de doktorum. yatmaya çalışıyorum bende . Umarım hepimiz bu günleri sağlıkla , mutlulukla atlatırız.

Ben de dün gece rüyamda karnımı çatlamış gördüm neyle nemlendiriyorsun canım? Duşta bebe yağı mı sürsek acaba??
Şuan için aldığım bir krem yada yağ yok kızımın bioderma nemlendirici kremini sürüyordum vücuduma duş sonrası şimdi her gün göbek ve göğsüme sürerim. Önerilere görede çatlak için bi krem alırım

Bugün kontrol vardı bizim kız totosunu gösterdi bize amuda kalkmıştı rahmimde
Böyle fotoları görünce Cinsiyet için 13 haftayı beklemek istemiyorum yaa Dr 12. Haftada gel dedi ben 13 te giderim diye kendimi ofakladım ama şimdi böyle paylaşımları görünce kendime engel olamıyorum çok çok tatlı yaa

Biz fetal dna yaptırdık bi hafta önce öğrendik valla dayanması çok zor gerçekten

Rabbim bebeğini korusun arkadaşım inşallah burada bebeğinle senin daha güzel zamanlarını konuşuruz

Tüp bebeklerin düşme riski fazla değil canım ilk 3 ay her gebelik için risklidir ki düşen gebeliklerin çoğunda zaten sağlıklı embriyoların olmadığı söyleniyor ki bunun da düşmesi aslında iyi birşey.
bizler ne kadar üzülsek de .
çünkü doktorum şöyle demişti her gebelik gelişip doğuma gitseydi 5 çocuktan 2 tanesi engelli olurdu demişti.
Ki gerçekten de öyle.
Hayırlısı hakkımızda bizler biraz zahmetli ve uzun yol anneleri olduğumuz için bebeklerimizi daha farklı koruma altına alıyoruz aslında.
Yoksa hepimizin gebeliği aynı.
Çünkü bakıyorum da hamileyken göbek atan halay çeken spor yapan birçok anne var sağlıkla doğum yapan.
Bize de rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Evet herkes herşeyi doktordan iyi biliyor ne yazık ki sen bildiğin yoldan devam ☺
Aynen canım işlerine gelince sen iyiysen muhteşem bir gebelik geçiriyorsan hemen kılıf buluyorlar diyorum ki gayet güzel geçiyor hemen düşüklerini anlatıyolar gebelik sanki herkes de aynı bu gebeliğin de vücudumuz kadar bize özel bir gelişim olduğunu anlatamıyorum

Benim evimde merdivenli herkes bana yok dışarı çıkma merdiven kullanma felan diyor mecbur çıkıyorum tabi yoksa ihtiyaçlarımı kim görecek herkes aklınca kpionuluyor ya ellerinden gelse 9 ay boyunca yatıcam
Eltimde yurusuyus çok yaptı.6.kata inip çıktı tabi o 36.haftaya kadar yaptı.en son suyu gelmiş ve kimseye de söylemedi.bebek enfeksiyon kapmış.
Kızlar aranızda hiç sağlık ocağından aranan yada giden var mı gebelik için ?
Ben 16.haftada gidicem.hebatit b iğnesi olmam gerekiyor Muş.
Korkma canım inşallah bsy olmicak.dualarim sen ve bebeğin için.kanama alanından dolayı kanama olmuş olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…