Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    145
İyi akşamlar kizlar morelim çok bozuk 12 haftalık olacam bugün birden kırmızı su gibi kanamam başladı sonra kesildi devlettte gittim doktor bebek yaşıyor kese dışında kanama ve sancı var düşük tehlikesi var dedi progestan 200 ml diye ilaç verdi yarın doktoruma gidecem doktoruna git dedi ocakta bir kalp durması yüzünden bebeğim oldu çok stres yaptım kan pıhtılaşma var bnde iğne bide aspirin kullaniyorum benim gibi kese dışında kanama olan ve sağlıkla gebeliği ileryen varmı
Benzer durumdayız inşaAllah ikimizin bebeğide bu durumu atlatır ❤ Bende bugün hastanede yatıyorum günde 3 defa progestan hap içeceğim ve bugünlük kan sulandırıcı kullanmayacağım. Birbirimizi haberdar edelim olur mu dua edicem senin içinde

Tüp bebeklerin düşme riski fazla değil canım ilk 3 ay her gebelik için risklidir ki düşen gebeliklerin çoğunda zaten sağlıklı embriyoların olmadığı söyleniyor ki bunun da düşmesi aslında iyi birşey.
bizler ne kadar üzülsek de .
çünkü doktorum şöyle demişti her gebelik gelişip doğuma gitseydi 5 çocuktan 2 tanesi engelli olurdu demişti.
Ki gerçekten de öyle.
Hayırlısı hakkımızda bizler biraz zahmetli ve uzun yol anneleri olduğumuz için bebeklerimizi daha farklı koruma altına alıyoruz aslında.
Yoksa hepimizin gebeliği aynı.
Çünkü bakıyorum da hamileyken göbek atan halay çeken spor yapan birçok anne var sağlıkla doğum yapan.
Bize de rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🙏
Aynen öyle ben transfer olduğum gün 24 saat ayakta kaldım 6 km yürüdüm uçak rötar yaptı falan herkes olmaz tutunmaz transfer günü yatman gerekiyor demişti ama tutundu çok şükür dediğin gibi sağlıklı embriyo ilerliyor sağlıksız da şükür gibi devam etmiyor 🙏

kızlar ben bugün fetal dna için kan verdim ultrasona girdim her şey güzel 3 gün önden gidiyorsun dedi sorun yok dedi doktor. bi de bana enfeksiyonum vs olmamasına rağmen probiotic başladı. türkiyede böyle bi şey duyan var mı? burda yeni şu an sanırım benimle bekleyen 12-14 hafta herkese yazmış pro-prebiotic

İyi akşamlar kizlar morelim çok bozuk 12 haftalık olacam bugün birden kırmızı su gibi kanamam başladı sonra kesildi devlettte gittim doktor bebek yaşıyor kese dışında kanama ve sancı var düşük tehlikesi var dedi progestan 200 ml diye ilaç verdi yarın doktoruma gidecem doktoruna git dedi ocakta bir kalp durması yüzünden bebeğim oldu çok stres yaptım kan pıhtılaşma var bnde iğne bide aspirin kullaniyorum benim gibi kese dışında kanama olan ve sağlıkla gebeliği ileryen varmı
geçmiş olsun canım acaba kan sulandırıcı ve aspirin dozunda doktorun emin miydi? bebeğin seninle allah sağlıkla aldırsın kucağına

Benzer durumdayız inşaAllah ikimizin bebeğide bu durumu atlatır ❤ Bende bugün hastanede yatıyorum günde 3 defa progestan hap içeceğim ve bugünlük kan sulandırıcı kullanmayacağım. Birbirimizi haberdar edelim olur mu dua edicem senin içinde
Sağol cnm rabbim hem senin hem herkesin yavrusunu ona bağışlasın isallah yarın kndi doktoruma gorunecem isallah sorunsuz atlatiriz

Aynen öyle ben transfer olduğum gün 24 saat ayakta kaldım 6 km yürüdüm uçak rötar yaptı falan herkes olmaz tutunmaz transfer günü yatman gerekiyor demişti ama tutundu çok şükür dediğin gibi sağlıklı embriyo ilerliyor sağlıksız da şükür gibi devam etmiyor 🙏
Bende ilk transferimde o kadar çok dinlenmiştim ki heryerin ağrımıştı ama olmadı bunda da her işimi yaptım çıktım dolaştım ev işimi de yaptım afedersiniz eğilip kalktım da süpürge mi de yaptım çok şükür Allah nasip etti. 🙏 rabbim isteyen bakabilecek gerçekten anne olabilecek anne adaylarına nasip etsin inşallah çünkü gerçekten çok güzel bir duygu 🤲☺️

Bende ilk transferimde o kadar çok dinlenmiştim ki heryerin ağrımıştı ama olmadı bunda da her işimi yaptım çıktım dolaştım ev işimi de yaptım afedersiniz eğilip kalktım da süpürge mi de yaptım çok şükür Allah nasip etti. 🙏 rabbim isteyen bakabilecek gerçekten anne olabilecek anne adaylarına nasip etsin inşallah çünkü gerçekten çok güzel bir duygu 🤲☺️
Amin inşallah canım sen şu an kaçınca haftadasın ilaçlara devam mı ben bugün kestim progestanı hatta oksaparı da kesebilirsin dediler takipte olduğun doktor onayladıktan sonra sadece coraspin ve vitamin kullan dediler

Öncelikle çok geçmiş olsun yine de moralinizi yüksek tutun tutun ki bebeğiniz de size tuttunsun. Bende iğne kullanıyordum her iğneden sonra mutlaka lekelenmem oluyordu müdahale ediyorduk hemen doktorum iğneyi bıraktırdı sadece aspirin kullanıyorum. Kendi doktorunuz da bu durumda size uygun tedaviye devam edecektir progestanınızı ihmal etmeyin o gerçekten çok faydalı bebeklerimizin korunmasında 🤲 hemen kötü düşünmeyin inşallah güzel ilerler gebeliğinizde 😘

Öncelikle sağlıcakla kucağınıza alın bebeğinizi.ama 35yas üstü hamilelerin illa riskli çıkacak diye bı durum yok.30yas altında da riskli çıkanlar oluyor.siz şimdi böyle yazinca 35yas üstü hamileler bende dahil tedirgin oluyoruz.insanin aklına neler geliyor.birde benim 2kaybim var oglumdan önce ve sonra.keske bunları paylaşmasaniz.ha bende fetal DNA testi yaptırmadım.yaptirmayinca da insan kötü oluyor böyle yazanlar çıktıkça 😏tabi Allah korusun inşallah 🤲
Yok canım hiç korkma ne gelirse Allah tan bak oğlundan önce iki kaybın olmuş demeki sağlıklı değil di ilerlemedi özellikle özelde para koparmak için her testi istiyorlar yaşla alakası yok ben 5 . gebeliğim hiç bir çocuğuma hiç bir test yapmadım ne üçlü ne dörtlü ne ikili çok şükür hepsi sağlıklı oldu olmasa da Rabbimin verdiği her şeyine razıyım bu gebeliğimdede geçen gittim doktor yapalım dedi hayır dedim risk herkeste var sadece ileri yaşta değil herkesin genetiği bünyesi farklıdır

Hanımlar merhaba 8 haftalık gebeyim doktor 12. Hafta da fetal DNA önerdi en sağlıklısı bu bence yaptırmalısın dedi .
Yaptırdınız mı acaba ? Bu konu da ne düşünüyorsunuz düşüncelerinize ihtiyacım var.
Ve bebeğim 8 haftalık kalp atışı 180 yazıyor kağıtta doktor kötü bir şey demedi bende sormamıştım açıkçası eve gelince biraz korku yaşadım sizce normal mi ? Sizde nasıldı durumlar ? Daha yeni olduğu için düzensizlik normal olabilir mi ?

Ben fetal DNA düşündüm önce doktorum da önerdi. Ama yaptırmadım ve Şuan ki düşüncem, eğer bir hastalık çıkarsa buna müdehale edemezler. Tek yapabilecekleri şey gebeliği sonlandırmak olabilir. Herkesin görüşüne saygı duyuyorum ama ben Allah korusun birşey olsa bile bebeklerimi doğurmaktan vazgeçmeyeceğim. Bu yüzden vazgeçtim.

Yok canım hiç korkma ne gelirse Allah tan bak oğlundan önce iki kaybın olmuş demeki sağlıklı değil di ilerlemedi özellikle özelde para koparmak için her testi istiyorlar yaşla alakası yok ben 5 . gebeliğim hiç bir çocuğuma hiç bir test yapmadım ne üçlü ne dörtlü ne ikili çok şükür hepsi sağlıklı oldu olmasa da Rabbimin verdiği her şeyine razıyım bu gebeliğimdede geçen gittim doktor yapalım dedi hayır dedim risk herkeste var sadece ileri yaşta değil herkesin genetiği bünyesi farklıdır
Sağol cnm bnm.evet oglumdan önce bı kaybim var sonra oğlum oldu .oglumdan sonrada boş gebelik geçirdim Ekim'de.insan ister istemez tedirgin oluyor Allah korusun İnşallah 🤲

Herkese selamlar 🤗
Tatil için şuan bodrumdayim 2 haftadır kontrole gidemedim uzakta olduğum için burada önerebileceğiniz hastane ve kadın dogumcu var mıdır 🤗 şimdiden herkese teşekkürler

kızlar ben bugün fetal dna için kan verdim ultrasona girdim her şey güzel 3 gün önden gidiyorsun dedi sorun yok dedi doktor. bi de bana enfeksiyonum vs olmamasına rağmen probiotic başladı. türkiyede böyle bi şey duyan var mı? burda yeni şu an sanırım benimle bekleyen 12-14 hafta herkese yazmış pro-prebiotic

Ben basından beri perinatologa gidiyorum sadece ısrarla folik asit içmeme izin veriyor diger vitamin ve minerallerin haftası var o zaman gelince içmeye baslayacagız diyor probiyotigi hap olarak degilde kefir olarak içebilirsin dedi

X