Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    29
Ya seni çok iyi anlıyorum bende senin gibiyim. İçin rahat edecekse yaptır , kendini nasıl iyi hissedeceksen öyle davran 🤍 sadece çok kaygılı olmamaya çalış geçenlerde instada görmüştüm bizler kaygılı olursak bebeğede geçiyormuş ve kendimiz gibi kaygılı bir çocuk olurmuş. Biz yandık bebeler yanmasın 😂 o yüzden elinden geldiğince sakin , rahat olmaya çalış.
Aynını dün eşime dedim bu hamileliğimde çok sakin kaygısız olacağım dedim bebe de inşallah öyle olur 😅

Komşulardan çok çektim gürültü açısındam alt üst yan komşu hepsinin sesi benim evdeydi, bekleyin benim de oğlum geliyor diyordum hep insan ne dediğine dikkat etmeli🫢 daha şimdiden afacan bi bebem var 😂

selam kızlar, tüylerinde artış olan var mı lazer yaptırmıştım rahattım ama hiç çıkmayan tüyler çıkmaya başladı 🥺
Bndede aynı şekilde başladı🤨 özellikle üst bacak ve bikini bölgesinde artış var ya kaşlarımda hızlı çıkmaya başladı😳

Kızlar kilo artışlarınız ne durumda ben 11+1 şuana kadar 1 kilo aldım ama daha fazla almışım gibi şişkinlik hissi var birde çatlak kremlerini kullanmaya başladınız mı☺️

Merhaba kızlar bugün ben de doktordaydım her şey yolunda çok şükür Rabbim herkese sağlıkla nasip etsın
Fetal dna testi için genox ile çalışıyormuş doktor haftaya tekrar gıdeceğım kan alınacak 10.hafta test için erken oluyor bazen kanda yeterli materyal bulunamıyor dedi
Bu firma cinsiyeti söylüyor mu ben hic birini arastırmadım test yapılmışken cinsiyette bakılsın istiyorum😍
Selamm ben de Genox’a kan verdim, cinsiyet belli oluyor evet :)

Kızlar kilo artışlarınız ne durumda ben 11+1 şuana kadar 1 kilo aldım ama daha fazla almışım gibi şişkinlik hissi var birde çatlak kremlerini kullanmaya başladınız mı☺️
Benim baştan beri bulantım olduğu için bı kaç kilo verdim.12haftaya giriyoruz şükür suanlik kilo yok.oglumda da aynı olmuştu.bulantilardan sonra almaya başlamıştım.catlak kremi değil de hindistan yağı kullanmıştım çatlağım olmadı şükür.

Benim mide bulantı ve kusmalarım çok fazla, kilo almadım hiç en başında 1 kg vermiştim. Göbeğim çıktığı için ben 1 aydır kullanıyorum çatlak için kozmetik ürünlerini

Bende bugün 11+1 im ve 3 kilo aldım 🙈🙈 ve dediğin gibi sanki 3 değilde 10 kilo almış gibiyim acayip bir şişkinlik var.
Kremi şu an çok düzenli kullanmıyorum aklıma geldikçe sürüyorum 😂

Merhabalar kızlar, bende 8+5 haftalık hamileyim. Muhtemelen ocak ayı annesi olacağım, grubu uzun süredir takip ediyorum ama şöyle rahat bir nefes gebeliğimin tadını çıkartamadığım için bir şeyler yazamadım. İlk haftalarda kese göründükten sonra keseyi beğenmedim dedi bi doktor neyse onu atlattık her şeyin yolunda olduğunu başka doktorlardan teyit ettik, şimdide toksoplazma sorunu çıktı, bide ben tüp bebek hastasıyım yıllarca uğraşıp bebeğime kavuştum. Bunu da atlatıcam inşallah, biraz içimi dökmek istedim yazmak, paylaşmak iyi hissettiriyor, içimde büyüdü artık her şey. Hepimiz için güzel gebelik süreci olsun inşallah, sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almak nasip olsun.

Merhabalar kızlar, bende 8+5 haftalık hamileyim. Muhtemelen ocak ayı annesi olacağım, grubu uzun süredir takip ediyorum ama şöyle rahat bir nefes gebeliğimin tadını çıkartamadığım için bir şeyler yazamadım. İlk haftalarda kese göründükten sonra keseyi beğenmedim dedi bi doktor neyse onu atlattık her şeyin yolunda olduğunu başka doktorlardan teyit ettik, şimdide toksoplazma sorunu çıktı, bide ben tüp bebek hastasıyım yıllarca uğraşıp bebeğime kavuştum. Bunu da atlatıcam inşallah, biraz içimi dökmek istedim yazmak, paylaşmak iyi hissettiriyor, içimde büyüdü artık her şey. Hepimiz için güzel gebelik süreci olsun inşallah, sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almak nasip olsun.
Merhaba, doktorumla salı günü toksoplazma için konuşmuştum. Arkadaşlarımın çoğunda kedi var, bir sıkıntı olur mu vs gibi sordum. Aynı ortamda bulunduysanız pozitif çıkar ve sonrasında hep ne zaman oldu, sorun var mı vs gibi sıkıntılar yaşarsınız çünkü zamanını tespit edemiyoruz dedi. Ancak bebeğe zarar veren boyuttuysa ultrasonda tespit edildiğini söyledi, evinde 2-3 kediyle yaşayanlar var hiçbirine kediyi gönderin demiyorum dedi. Ben de tüp bebek annesiyim, sizi çok iyi anlıyorum belki rahatlarsınız diye anlattıklarını paylaşmak istedim. Nasık bi sıkıntı var acaba?

Merhaba, doktorumla salı günü toksoplazma için konuşmuştum. Arkadaşlarımın çoğunda kedi var, bir sıkıntı olur mu vs gibi sordum. Aynı ortamda bulunduysanız pozitif çıkar ve sonrasında hep ne zaman oldu, sorun var mı vs gibi sıkıntılar yaşarsınız çünkü zamanını tespit edemiyoruz dedi. Ancak bebeğe zarar veren boyuttuysa ultrasonda tespit edildiğini söyledi, evinde 2-3 kediyle yaşayanlar var hiçbirine kediyi gönderin demiyorum dedi. Ben de tüp bebek annesiyim, sizi çok iyi anlıyorum belki rahatlarsınız diye anlattıklarını paylaşmak istedim. Nasık bi sıkıntı var acaba?
Çok teşekkürler ilginiz için. Kedi dışkısından, çiğ etten veya iyi yıkanmamış sebze meyveden bulaşıyor bu parazit. ıgg diye bi değer var o değer antikor değeri ben daha önce geçirmişim ve bağışıklık kazanmışım, ancak birde ıgm değeri var oda değer aralığından yüksek geldi bende bu değerde hastalığı şuanda da geçirip geçirmediğimi gösteriyor aslında, emin olmak içinde avidite testi yapılıyor sonucunu bekliyorum. Avidite testinin sonunda ne zaman geçirdiğim anlaşılacak, gebelikte geçiriyorsam bu hastalığı (inşallah öyle değildir) süreç biraz sıkıntılı malesef.

Kizlar bu fetal DNA testi yada nifty testi sadece Down sendrumu riskini mi gosteriyor yoksa bebekte olan bütün riskleri mi gosteriyor

Ben henüz kilo almadım ama zaten kilolu hamile kaldım 80 kiloydum ama aşırı şişkinliğim var göbeğimde. Normalde de göbeğim vardı ama böyle çıkık durmuyordu gören herkes hamile olduğumu anlıyor 3. Aydayoz ama 5 aylık göbeğim var 🥹🥹

Çok teşekkürler ilginiz için. Kedi dışkısından, çiğ etten veya iyi yıkanmamış sebze meyveden bulaşıyor bu parazit. ıgg diye bi değer var o değer antikor değeri ben daha önce geçirmişim ve bağışıklık kazanmışım, ancak birde ıgm değeri var oda değer aralığından yüksek geldi bende bu değerde hastalığı şuanda da geçirip geçirmediğimi gösteriyor aslında, emin olmak içinde avidite testi yapılıyor sonucunu bekliyorum. Avidite testinin sonunda ne zaman geçirdiğim anlaşılacak, gebelikte geçiriyorsam bu hastalığı (inşallah öyle değildir) süreç biraz sıkıntılı malesef.
Umarım bir sıkıntı olmaz, sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏🏻

İlk hamileliğimde içimde bi canavar vardı sanki sürekli açtım ilk 3 ayda 6 7 kilo almıştım ama elimde değildi acayip iştahlıydım ,şu an 9+5 im hiç kilo almadım ve pek iştahlı da değilim bunda daha çok bulantım oldu, ilkindeki iştahı tüp bebek tedavisi için kullandığım hormon ilaçlarına bağlıyorum

Çatlak içinde ben hindistan cevizi yağı ve normal vücut nemlendiricisi kullanmıştım, çatlağı cilt kuruluğunda daha çok çıkıyor ama son trimestirim yaz ayına denk geldiği için sıcaktan sürekli nemliydi zaten vücudum ve nemlendirmeyi de bırakmıştım, nitekim hiç çatlağım olmadı ama annem 6 çocuk doğurmuş hiç karın bölgesinde çatlağı yok bu birazda genetik sanırım

X