Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    30
Kızlar merhaba nipt testini eurofinse yaptıranlar vardı diye hatırlıyorum hangi paketi ne kadara yaptırdınız?Plus paketi için 485 euro fiyat verdiler İstanbul’da oturuyorum.

Kizlar bu fetal DNA testi yada nifty testi sadece Down sendrumu riskini mi gosteriyor yoksa bebekte olan bütün riskleri mi gosteriyor
Benim yaptırmayı düşündüğüm firmanın listesi bu şekilde her pakette fiyat değişiyor

Eklentiler

• IMG_8757.jpeg
    IMG_8757.jpeg
    123,1 KB · Görüntüleme: 56
İlk hamileliğimde içimde bi canavar vardı sanki sürekli açtım ilk 3 ayda 6 7 kilo almıştım ama elimde değildi acayip iştahlıydım ,şu an 9+5 im hiç kilo almadım ve pek iştahlı da değilim bunda daha çok bulantım oldu, ilkindeki iştahı tüp bebek tedavisi için kullandığım hormon ilaçlarına bağlıyorum

Çatlak içinde ben hindistan cevizi yağı ve normal vücut nemlendiricisi kullanmıştım, çatlağı cilt kuruluğunda daha çok çıkıyor ama son trimestirim yaz ayına denk geldiği için sıcaktan sürekli nemliydi zaten vücudum ve nemlendirmeyi de bırakmıştım, nitekim hiç çatlağım olmadı ama annem 6 çocuk doğurmuş hiç karın bölgesinde çatlağı yok bu birazda genetik sanırım
Bende hindistancevizi yağı kullandım.bnm de olmadı .annemin de yoktu.ama kardeslerimde var.
Benim yaptırmayı düşündüğüm firmanın listesi bu şekilde her pakette fiyat değişiyor
Sma fln da mı bakiliyor

Benim mide bulantı ve kusmalarım çok fazla, kilo almadım hiç en başında 1 kg vermiştim. Göbeğim çıktığı için ben 1 aydır kullanıyorum çatlak için kozmetik ürünlerini
Benimde bulantı ve kusmalarım arttıkça artıyor, 8. Haftadayım ama bulantılar 6. Haftada başladı. Şuan 1 kilo aldım. Ben yemek yiyiyorum ama yedikten sonra hemen çıkarıyorum. Siz nasıl başa çıkıyorsunuz? Birde devamlı açım gibi değişik. İlk hamileliğimde 5 kilo vermiştim ilk 3 ayda

Merhabalar kızlar, bende 8+5 haftalık hamileyim. Muhtemelen ocak ayı annesi olacağım, grubu uzun süredir takip ediyorum ama şöyle rahat bir nefes gebeliğimin tadını çıkartamadığım için bir şeyler yazamadım. İlk haftalarda kese göründükten sonra keseyi beğenmedim dedi bi doktor neyse onu atlattık her şeyin yolunda olduğunu başka doktorlardan teyit ettik, şimdide toksoplazma sorunu çıktı, bide ben tüp bebek hastasıyım yıllarca uğraşıp bebeğime kavuştum. Bunu da atlatıcam inşallah, biraz içimi dökmek istedim yazmak, paylaşmak iyi hissettiriyor, içimde büyüdü artık her şey. Hepimiz için güzel gebelik süreci olsun inşallah, sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almak nasip olsun.
Merhaba canım bende tüp bebek annesiyim yaşadıklarını , endişelerini çok iyi anlıyorum. öncelikle hayırlı olsun , bebeğin Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🩷
kese sorununu atlatmışsınız inşallah toksoplazma sorununu da atlatırsınız 🙏🏻
2. Verdiğin testin sonucu ne zaman çıkacak ? Yüreğini ferah tutmaya çalış , her şey çok güzel olacak inşallah 🤍🌸
Kizlar bu fetal DNA testi yada nifty testi sadece Down sendrumu riskini mi gosteriyor yoksa bebekte olan bütün riskleri mi gosteriyor
Canım 70 tane falan kromozoma bakıyorlar baya bi hastalık bakılıyor yani.
Aa etki hindistan cevizinde mi diyosun
Arkadaşım Hindistan cevizi ve kakoa yağını karıştırıp sürmüştü hiç çatlağı olmamıştı hamileliğinde. 🌸

Benimde bulantı ve kusmalarım arttıkça artıyor, 8. Haftadayım ama bulantılar 6. Haftada başladı. Şuan 1 kilo aldım. Ben yemek yiyiyorum ama yedikten sonra hemen çıkarıyorum. Siz nasıl başa çıkıyorsunuz? Birde devamlı açım gibi değişik. İlk hamileliğimde 5 kilo vermiştim ilk 3 ayda
Aynen benim de 6.haftaya girer girmez başladı, 7 ve 8.haftalar benim de çok kötüydü, şu anda 12.haftadayım hafta başında pik yapmıştı. İnanın baş edemiyorum ama Prilam kullanıyorum, çok zor günlerimde 4 taneye kadar alıyorum, o iyi geliyor. İlaçsız günlük hayatıma devam etmem imkansız. İşe yaramadığını düşünüp birkaç gün içmedim çok afedersiniz burnumdan kusuyordum artık hemen tekrar içmeye başladım. Siz kullanmıyorsanız mutlaka sorun doktorunuza başlamanızı tavsiye ederim hiçbir zararı yok, gebelere özel zaten. Bir de bulantım hiç azalmadığı için makattan kullanabileceğim bir fitil verdi, dün aldım henüz başlamadım. Benim yemek durumum çok değişiyor, bazen az yiyebiliyorum ama sonrasında hep çıkarıyorum. Genelde çok az kuru şeyler yiyorum, kaşarlı yağsız tostla yakın arkadaş oldum :) dün güzel bir yemek yedim sonrasında çıkarmadım mesela ama öğürmelerim oldu tabi. Siz yemek yiyebiliyorsanız çok iyi, çıkarsanı bile vitaminlerini alıyorsunuz çünkü.

Aa etki hindistan cevizinde mi diyosun
Valla olabilir kuzum.
Merhaba canım bende tüp bebek annesiyim yaşadıklarını , endişelerini çok iyi anlıyorum. öncelikle hayırlı olsun , bebeğin Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🩷
kese sorununu atlatmışsınız inşallah toksoplazma sorununu da atlatırsınız 🙏🏻
2. Verdiğin testin sonucu ne zaman çıkacak ? Yüreğini ferah tutmaya çalış , her şey çok güzel olacak inşallah 🤍🌸

Canım 70 tane falan kromozoma bakıyorlar baya bi hastalık bakılıyor yani.

Arkadaşım Hindistan cevizi ve kakoa yağını karıştırıp sürmüştü hiç çatlağı olmamıştı hamileliğinde. 🌸
Anladım cnm.bnm oğlumda ki grubumda kakao yağı kullanan da vardı ben hindistan cevizi yağı almıştım gratisten onu kullandım.haa illaki sıfır çatlak olmuyor biraz oluyor ama kardeşlerime bakınca çok nadir karnıma dikkatli bakmadikca yok gibi bsy.bunda da kullanırım

Kızlar selam az önce doktordan çıktım. 11+3 günlük çıktı Bebişim ultrasonda. Ense kalınlığı ve burun kemiği normal çok şükür. Şimdi de fetal dna testi için kan verdim. Natera firmanın adı. 425 dolar fiyat verdiler. İlk bebeğimde de aynı firmaya yaptırmıştım Amerika’ya gidiyormuş alınan kan. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun ❤️🙏

Evet iki şekilde de rahatlatıyor. Siz yine de doktorunuza danışın öyle kullanın kullanırsanız rahatlarsınız merak etmeyin :)))

Kızlar selam az önce doktordan çıktım. 11+3 günlük çıktı Bebişim ultrasonda. Ense kalınlığı ve burun kemiği normal çok şükür. Şimdi de fetal dna testi için kan verdim. Natera firmanın adı. 425 dolar fiyat verdiler. İlk bebeğimde de aynı firmaya yaptırmıştım Amerika’ya gidiyormuş alınan kan. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun ❤️🙏
Merhaba firma katalog örneği elinizde mevcutsa paylaşabilir misiniz? Bebeğiniz sağlıcakla gelsin 🌺

Kızlar merhaba nipt testini eurofinse yaptıranlar vardı diye hatırlıyorum hangi paketi ne kadara yaptırdınız?Plus paketi için 485 euro fiyat verdiler İstanbul’da oturuyorum.
435 euroydu sanirim . En kapsamli olanini yaptirdim ben. Ama adini hatirlayamadim suan 🙈

X