Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    39
Merhaba arkadaşlar, dün doktora gittik. Sat a göre 6-2 üstten ultrasonla 6-5 bebeğim. Kalp sesini dinledik. Kafama takılan doktor haftaya cuma tekrar gel, kalp atışlarının güçlenmesini bekleriz biz dedi. Tekrar göreyim dedi. Sizce bir sorun mu gördü? Videoyu defalarca izledim ama öyle cılız bir atım değil. Korkuyorum çok. Daha önce 2 kere kalbi durdu bebeklerimin. Tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum
Bence sorun görmemiştir. Haftaysa gittiğinde daha güçlü atacak mı diye kontrol edecek sadece. Evham yapma canım 🙏🏻

Bu da benim ilk karından ultrasonum 9+4. Cinsiyet tahmini bu haftalarda da yapılıyor mu? Yapılıyorsa tahminlerinizi öğrenebilir miyim?
Erkek gibi geldi bana.bizde büyükler şey der mesela.erkek hemen herseyi belli olurmuş.kiz bebekte et parçası gibi geç belli olurmuş uzuvları.saglicakla alalım kucağımiza inşallah 🤲 🤗

Canım bende alerjiden dolayı çok hapşırıyorum ilk başlarda dediğin gibi batma çok oluyordu ve korkutuyordu beni doktorum hapşırıkken ayaklarını karnına çek demişti. Yatıyorsam Öyle yapıyorum ayaktaysam da oturuyorum batma olmuyor. Sende dene istersen. Ayrıca hapşırık tutmak çok zararlı , tutmamalısın 🌸
Teşekkür ederim deniycem ama artık tutmayınca gerçekten daha rahat anlattığımı farkstettim. İnsan adet olunca hapşırma öksürme birden olduğunda kanama daha yogun ve birden geliyor ya bir zararı olmasın diye tutuyordum ama gereksimis

Canım bence yarın iyi bir doktora görün daha sağlıklı olur
direkt doktora randevu alınıyorsa türkiye’de, bence en güzeli direkt doktorun bakması hem en net sonucu söyler ve allah’ın izni ile bebeğin seninledir😇
direkt doktora randevu alınıyorsa türkiye’de, bence en güzeli direkt doktorun bakması hem en net sonucu söyler ve allah’ın izni ile bebeğin seninledir😇
Kızlar dayanamadım yarına randevu buldum gıdecehım 3 de

Erkek gibi geldi bana.bizde büyükler şey der mesela.erkek hemen herseyi belli olurmuş.kiz bebekte et parçası gibi geç belli olurmuş uzuvları.saglicakla alalım kucağımiza inşallah 🤲 🤗
Ben de erkek hissediyorum. Kocaman ayağı var miniğimin. Sanki saçı da var gibi gözüküyor imkansiz tabi ama 😅 Elimden gelse sürekli ultrasona girerim herhalde. Bu hafta Çarşamba Kocaeliye dönüyorum ve Umuttepede randevum var. Yine bebekle buluşacağım için heyecanlıyım doktora gitmeyi sevmesem de.

3 e randevu buldun başka bır hastaneye umarım güzel haber alırım yerleşti ve kalbı güm güm atıyor olur
Bence en iyisini yapmışsın inşallah dedigin gibi olur .
Kızlar ebebek'te baya indirim vardı, ikinci üründe de %50 indirim vardı ekstra. Ben bugün yatak matak aldım hatta çok erken olduğunu bilsem de 🤣 düşünürseniz siz de bakın bitmeden 🌸
Mağazada mi online mi indirim var cnm

Merhaba arkadaşlar, dün doktora gittik. Sat a göre 6-2 üstten ultrasonla 6-5 bebeğim. Kalp sesini dinledik. Kafama takılan doktor haftaya cuma tekrar gel, kalp atışlarının güçlenmesini bekleriz biz dedi. Tekrar göreyim dedi. Sizce bir sorun mu gördü? Videoyu defalarca izledim ama öyle cılız bir atım değil. Korkuyorum çok. Daha önce 2 kere kalbi durdu bebeklerimin. Tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum
Merhaba bende aynı durumu yaşadım devlete gitmiştim ay dünyanın en saçma doktoruymuş ki bana kalp atışı düşük bir hafta sonra gel dedi o bir hafta ağla ağla mahvoldum sonra eşim özele götürdü zorla neyse gittik her şey yolundaydı sakın üzülme atış varsa o sonra kendi ritmini tutturacak inşallah çok güçlü onlar ay yine ağladım 🥹🥲

Benide normalde 11 de çağıracaktı iki haftaya gel kalp atışı için dedi oglumda da oyle gitmisim kucuk oldukları için bence daha normaldir canım

Bnm prilam geçirmedi.prizin diye bsy yazdı o da geçirmedi.simdi atmıyorum hap.oyle alık alık evde pinekliyorum.yarin nasıl yapcam bakalım .raporum bitiyor okul var.

Normal.bnm 10/7, 9/6 durur.

Doğumdan sonra kimse uğramıyor artık burlara.oglumda da bı gruptaydim ilk bı iki ay bı kaç kişi yok süt glmedi yok pişik için krem vs ondan sonra onlar da kesiliyor.

Kuzum öncelikle hayırlı olsun bebislerin.bnm eski bı arkadaş vardı.4tane transfer yaptırmış biri tutmamış.3tane tutmuş.daha sonra hamilelik ilerledikçe sıkıntılar da olmaya başlamış.bsy yiyip icmiyormus.dr demiş.cocuklar çok fazla kilo almasın diye sanırım.erken doğum yapmış ve biri doğar doğmaz ölmüş.digerleri de aylarca kuvezde kalmislar.ilceden ile 2saat sürekli süt vermek için gitmişler.simdi çıkmışlardır.ama evde de kimseyi kabul etmiyorlarmis diye duymuştum.onlarda da risk varmış sanırım.o yüzden şimdiden o dediğin işlemin yapılması daha hayırlısıdır belki.
Çok teşekkürler. Umarım şuan çok iyilerdir. 🙏🏻Üçüzdü ilk başta. Hepsini anlatmışlardı. Doğal yollarla olmadığı için ikiz bile beni düşündürüyor. Böyle hikayeler duydukça hem çok üzülüyorum. Hem de bu işlemi yaptırmak için sebeplerim artıyor. Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin 🙏🏻🌸

Ben 5 aylık bilmeyen biliyorum 😂 kuzenimin arkadaşının eşi. Bir de tekneden kayalıklardan falan atlamış kız yaz boyunca. Ağır kaldırmak bile düşüğe sebep olmuyor aslında, sadece annenin sağlığı için öneriyorlar. Ama bizde her şey abartı maalesef, beni tebrik için arayanlar bile aman kendine dikkat et diyor, sanki biz düşünmüyoruz bebeklerimizi. Bir kere lekelenmem oldu bundan sonra dikkat edeceksin gibi abuk subuk laflar duydum. Çok biliyor herkes.
Ayy o kadar doğru söylüyorsun ki gerçekten annelerimiz de anlatır çevrede annem bana gebeyken on yirmi kilolar her gün indir kaldır yapmış maalesef şu an ayağa kalktın aman ayakta durdun sıkıntı yürüsen sıkıntı ben transfer olduğum gün 6 km yol yürüdüm 24 saat uyuyamadım eve dönmemiz gerekiyordu uçakta rötar yapınca ordan oraya sürüklendim herkes telefon açıp vah vah şanssızsın başına neler geldi bebekte tutmaz en az üç gün otelde kalıp yatsaydın diyorlardı ama tutundu hiç alakası yok gerçekten de hatta ben doktorların bile artık kadınların düşünce yapısına göre şekil aldığını düşünüyorum çünkü doktor rahat davran keyfine bak dese aksi durum olsa aaa bak sizde dediniz bu yüzden oldu diyecekler bende genel olarak rahatım öyle davranıyorum ama bakıyorum çevremdeki herkes o kadar pimpirikli ki ben mi hata yapıyorum diye düşünüyorum benim gibi düşünenleri görünce mutlu oluyorum 🌸😊

Ayy o kadar doğru söylüyorsun ki gerçekten annelerimiz de anlatır çevrede annem bana gebeyken on yirmi kilolar her gün indir kaldır yapmış maalesef şu an ayağa kalktın aman ayakta durdun sıkıntı yürüsen sıkıntı ben transfer olduğum gün 6 km yol yürüdüm 24 saat uyuyamadım eve dönmemiz gerekiyordu uçakta rötar yapınca ordan oraya sürüklendim herkes telefon açıp vah vah şanssızsın başına neler geldi bebekte tutmaz en az üç gün otelde kalıp yatsaydın diyorlardı ama tutundu hiç alakası yok gerçekten de hatta ben doktorların bile artık kadınların düşünce yapısına göre şekil aldığını düşünüyorum çünkü doktor rahat davran keyfine bak dese aksi durum olsa aaa bak sizde dediniz bu yüzden oldu diyecekler bende genel olarak rahatım öyle davranıyorum ama bakıyorum çevremdeki herkes o kadar pimpirikli ki ben mi hata yapıyorum diye düşünüyorum benim gibi düşünenleri görünce mutlu oluyorum 🌸😊
Yani ben bu süreçte o kadar çok evham yaptım ki (yapım hiç öyle değildir) herhangi bir kaygı endişe istemiyorum hayatımda açıkçası. Aman bebek iyi mi kalbi atıyor mu sağlıklı mı diye devamlı endişeliyim benim derdim bana yetiyor 😂 başkalarının bana ben sormadan fikir vermesinden de hiç hoşlanmam boş konuşuyorlar çünkü 😂 yurtdışında transferden hemen sonra eve gönderiyorlar, 5 dakika yatmıyor bile kadınlar o zaman sadece bizimkilerin tutması lazım. Benim bulantılarım ve halsizliğim olmasa hayatıma tamamen devam ederdim, siz de nasıl mutlu olacaksanız öyle geçirin günlerinizi 🙏🏻

Sagol canim teşekkür ederim dramine gunluk 1 verdi ama oda etki etmiyor gercekten hic mutlu degilim :KK43:
Çok zor çok iyi anlıyorum :KK43:
Canim allah yardimcin olsun cok zor bir durum ya :KK43: arkadaşimda tedavi ile hamile kaldi 2 yumurta transfer edildi kendi aralarında bolundu 4 tane oldu hic birinden vazgecemedi 26 haftalik dogdu bebekler 1 i oldu ama 3 u sapasaglam cikti kuvezden rabbimin mucizesi oldu aklima geldi paylasmak istedim oyle.
çok teşekkürler 🙏🏻 vazgeçmek çok zor elbette. Arkadaşınızın kaybı için çok üzüldüm 😞

Çok teşekkürler. Umarım şuan çok iyilerdir. 🙏🏻Üçüzdü ilk başta. Hepsini anlatmışlardı. Doğal yollarla olmadığı için ikiz bile beni düşündürüyor. Böyle hikayeler duydukça hem çok üzülüyorum. Hem de bu işlemi yaptırmak için sebeplerim artıyor. Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin 🙏🏻🌸
Sizin durumunuz ilk okuduğum zaman beni çok etkilemişti. Çok zor bir durumdan döndünüz bebekleriniz ile birlikte. Şimdi de biraz karmaşık görünen, sizi üzen bir durumun içinde olduğunuzun farkındayım. Ancak karar almış görünüyorsunuz. İşin içinde doğrudan sizin sağlığınız için de riskler bulunduğu için, benim başıma gelseydi de düşünüp taşınıp vereceğim karar bu olurdu. Kendinizi bununla ilgili üzmeyin bence. Ayrica doktorlar ikiz hamileliği o denli riskli bulsalardı onunla ilgili de benzer uyarılar yaparlardı diye düşünüyorum

X