Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    149
Kızlar mide bulantısı için prilam verdi doktorum ilacı kullanıp iyi gelen var mı?Artık yatarken bile midem ağzımda hiçbir şey yapamıyorum umarım ilaç iyi gelirBir de d vitamini için damla yazdı başka bir doktor 3 ay sonrasında kullanabilirsin demişti kararsız kaldım.Tsh değerim de yüksek geldiği için dahiliyeye yönlendirdi

tabi ki öyle, bulantısı olmak iyiye işaret diye yazarken, tamamen doktorun dediğini ve bulantısı olup da endişelenlerin de endişelenmemesi için yazıyoruz, bulantısı olmayanların yanında olanlar da endişelenmesin değil mi ama? burada birbirimize destek olmak için varız, ilk kez negatif ve had bildiren tarzda bir mesaj görmek benim açıkçası hoşuma gitmedi, pozitifliğimizi, enerjimizi ve birbirimize iyi niyetimizi kaybetmeyelim lütfen.

Ama bunu yazmak endişeye sebep oluyor çünkü bulantısı olmayıp endişelenen insanlar yazıyor sürekli bunu göre göre böyle birşey yazmak pozitifime değil tam tarzı endişeye sebep oluyor ve anne adaylarında strese sebep oluyor. Bulantınızın olması normal ama doktor böyle dedi demek biraz empatiden yoksun bir açıklama gibi geliyor bana. Sadece bu konuda biraz daha anlayışlı olsa herkes daha makul açıklama yapsalar daha güzel olur

Kızlar günaydın , kişisel bakıma devam ediyor musunuz yüz yıkama jelleri tonik serum vs ben boşladım da ama yapmayı bırakınca yüzüm kötüleşiyor
Ben loccitane nın anti aging kremini kullanıyordum ve onun serumunu falan doktora sordum gebelikte özellikle ilk 3 ay kullanmanı önermem dedi öyle diyince her şeyi bıraktım dalin sabun aldım onunla yüzümü yıkıyorum o kadar. Bir de güneş kremi tabii ki
Ya öyle bi durumun varsa bilmiyorum doktorunla konuş mutlaka tabiki umarım sorun olmaz ben çok anestezi aldım maşallah hiç bir şey olmuyor bana
Bende merak ediyorum .sanırım yuvarlak kese olunca kız,fasulye gibi olunca erkek diyorlar.tam bilmiyorum bende
Ay benim ki fasulye gibi
Bende kusmamaya çalışıyorum yemekten sonra çok zorluyor çubuk kreker atistirinca rahatlatıyor gibi 8. Haftadayim biraz azaldı bence aransira oluyor miğde bulantısı sadece
Ya bu çubuk krakeri çıkarana Nobel ödülü vermeliler

yani anlayışın dibinde, daha önce kayıp yaşamış biri olarak ve kendi de her anı endişeyle geçen biri olarak, sadece iyi niyetle bulantısı olanları rahatlatmak için yazmaya çalıştım ama Türk kafası hemen pozitif bir ortamda bile taşlama mantığı. Yabancı bir gruptayım aynı zamanda dünyanın hiçbir yerinde hiçbir kadından özellikle hamilelikte hemen böyle tersleme ve tepeden bakıp azarlama gibi bir durum yok. Ben bu süreçte, kendi akıl sağlığım için bu gruptan hemen çıkıyorum arkadaşlar, iyilikten maraz doğar sözünü yaşayacak noktada değilim şu an. Hepinize olaysız, sağlıklı ve güzel hamilelikler, sağlıklı bebekler diliyorum!

Benim doktorumda prilam yazdı canım 2 gündür kullanıyorum hayatım kurtuldu resmen

Kizlar şimdi az kırmızı renkte kanamam oldu moralim bozuldu
Canım hemen bozma moralini ama bi doktora git bence. Kendi doktoruna ulaşamıyorsan bile en yakın acile git hiç bir şey olmayacak inşallah ben dahil bir çoğumuz yaşadık kanamayı şimdi iyiyiz

Bu şekilde türk kafası diyip aşağılamanızı hiç doğru bulmuyorum hanımefendi. Lütfen kelimelerimizi daha doğru seçelim.

İkiz gebelik yaş 41 ne yapıcam ben
Maşallah tebrik ederim tek yumurta mı çift yumurta mı ? Diğer çocuklarınız kaç yaşında ?
Hiç üzülüp canınızı sıkmayın bebeklerinize de istenmediklerini düşündürmeyin. Onlar sizi seçmiş gelmişler demekki sizde bu güç var

Canım prilamı grupta bir çok arkadaşımız kullanıyor ve iyi geldiğini söylüyorlar. Umarım sana da iyi gelecek

Ben de haftada bir falan yüzümü nemlendiriyorum(normalde günde 3 kez nemlendirirdim). Cosrx salyangoz özlü kremle bir de Dalba güneş kremini dün mecbur kullandım. Bioderma temizleme jeli kullanıyorum ama umarım sorun olmaz. Bir de sizler de pantolonlarınızı giyebilseniz bile sıkmaya başladı mı? Ben midemin üzerine kadar çekebildiğim şeyler giyinmeye çalışıyorum artik. Yoksa karnim sıkışıyor gibi oluyor resmen. Karnım şiş, belim kalınlaştı sanki, memelerim de büyüdü ama hiç estetik durmuyor. Dün tartıda 72 kilo olduğumu gördüm. Hamile kalmadan önce 68.5 kilo gibiydim. Resmen 9+2 olmama rağmen kilo almışım şimdiden. Bir yandan hamile olduğum için ve belirtilerim olduğu için seviniyorum. Bir yandan hamilelik ve doğum sonrası vücut deformasyonları nasıl olur? Hangi doğum türünde daha az deformasyon olur falan onlara takılmaya başladım.

Pinar314 Z zey62 güzel hamişlerim aslında ikinizinde amacı aynı. Lütfen sakin olun. Hepimizin hormonları tavan şu an o yüzden daha hoş görülü ve nazik olmalıyız
Burada bir birimize destek olmak , endişelerimizi sevinçlerimizi paylaşmak için varız ikinizi de grubumuzdan kaybetmek istemeyiz.
Lütfen gerilmeyin sakin olun , sizi seviyoruz

Ahaha stok yapıyorum bazenn güzel oluyorr

Bende şimdiden 3 kilo almışım nasıl oldu nasıl aldimm hiç anlamadım göbeğim çıktı baya

Sorun olmaz canım bence olmadı kontrole gittiğinde sor doktoruna hatta kullandığın ürünleri yanında götür baksın. Ben öyle yapmıştım yanımda götürmüştüm içeriklerine bakmıştı doktor
Karında şişlik bende de var , beli lastikli şeyler giyiyorum artık. Bebeğimi içerde sıkıştırmaktan korkuyorum
Deformasyonlara takılma , çatlak kremlerini sür başka yapacak bir şeyin yok zaten artık sonrasına doğumdan sonra bakacağız hem tıp çok ilerledi

Bende şimdiden 3 kilo almışım nasıl oldu nasıl aldimm hiç anlamadım göbeğim çıktı baya
Ya ben çok sık acıkıyorum ve çok uyuyorum ayrıca doktor düşük riskin var dedi diye sürekli yattım. Normal insan olsa kilo alırdı o kadar yatmaya ama. Bir de ben hamile kalmadan önce diyete başlamıştım 68 kilodan 63'e düşüp sonra da hamile kalmayı planlıyordum

Bende senin gibiyim sürekli acıkıyorum bir şeyler yiyorum , günde 3-4 kere uyuyorum bir de düşük riski var diye hep yatıyorum
e boşuna dememişler kavun karpuz yata yata büyür diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…