Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    149
Ya ben çok sık acıkıyorum ve çok uyuyorum ayrıca doktor düşük riskin var dedi diye sürekli yattım. Normal insan olsa kilo alırdı o kadar yatmaya ama. Bir de ben hamile kalmadan önce diyete başlamıştım 68 kilodan 63'e düşüp sonra da hamile kalmayı planlıyordum😅
Sağlığımız yerinde olsun bebislerjmiz sağlıkla gelsin kiloda verilir herşey olurr sen moralini yüksek tut canım yeterki bende oturduğum zaman hiç ağzım boş durmuyor akşam yatana kadar canım poğaça börek istiyor bir yapan olsa keşke dün çok sıcaktı üşendim yapamadım ama yapıp yemezsem rahat edemicem galiba☺️

Sağlığımız yerinde olsun bebislerjmiz sağlıkla gelsin kiloda verilir herşey olurr sen moralini yüksek tut canım yeterki bende oturduğum zaman hiç ağzım boş durmuyor akşam yatana kadar canım poğaça börek istiyor bir yapan olsa keşke dün çok sıcaktı üşendim yapamadım ama yapıp yemezsem rahat edemicem galiba☺️
Ya benim canım dün çok istedi poğaça pasta falan olsa diye düşünüp yemek sepetinde geziyordum kapı çaldı , komşumuzun günü varmış gün tabağı getirdi 😍 o kadar güzel geldi ki 🤩😂😂

Ay hiç güzel değil 😅 benim orta büyüklükteydi tüp bebek zamanına büyüdü ve şimdi kocaman oldu 🤦🏼‍♀️ hatta dün eşime emzirmeden sonra memelerimi küçülteceğim falan diyordum 😂😂
Benim normal ile küçük arasındaydı ama resmen böyle ödemli gibi duruyor, büyük küçük olmasından ziyade. Ödem görüntüsünü sevmedim.

Ben istediğim birçok şeyi alıyorum, yiyorum, sonra midemi yakıyor bir süre ondan tiksiniyorum. Bir döngü şeklinde ilerliyor. Artık erik sevmiyorum, sevsem de korkuyorum yemeye mesela, midemi yaktı. İnşallah bebekler sağlıklı olsun da dediğiniz çok doğru. Bir de sıcakta dışarı çıkmak da çok zormuş dün çıktım isim vardi. Mahvoldum. Karnım sıkışıyor bir yandan, sanki icerden yırtılıyor gibi hissettim bir süre sonra yorulunca. Güneşten de korkuyorum, hamileyken leke falan oluyormuş dikkat etmezsen. Hamilelik zor bir süreçmiş ama bebeklerimiz için değer gerçekten de.

Günaydın güzel anne adayları🌸 enfeksiyon sebebiyle doktora gittim, normalde ayın 10 unda randevum vardı kese+bebeği görmek için. 5+3 üm şu anda, doktor vajinal bakmak istedi ben istemediğim için karından baktı kesen gayet güzel oluşmuş dedi ilerleyen zamanlarda bebeği görürüz dedi çok şükür kese oluşmuş dış gebelik gibi durmuyor iyi dedi için ferahladı ☺️ idrar için tahlil istedi sonuca göre ilaç verir büyük ihtimalle ☺️

Ben de kotlarımı falan giyemiyoruum. Bebek mi göbek mi bilmem benim de göbeğim çıktı ki yoktu hiç normalde. Sıkıyor her şey. Bol bol elbiselerim vardı sıcakta onlarla rahat ediyorum anca tam hamiş modunu açtım yani 🤣🤣 Sadece kilo da değil gaz sorunu da yaşıyorum ben 🤣
Benimde düzdü karnım şidmi sabahları alt göbeğim var gibi duruyo gaz gibü duran
Akşamalrı baya şişiyo tabi yediklerile
54 ile başladım şimdi 8 hafta 55,5 kg yum

6 haftalığım niye verdi doktor bunu bilmiyorum eşimde doktorun bi bildiği vardır diyor çok arada kaldım
Elenatal 2'de de omega varmış. Omega kanama riskini artırıyor dedi doktor ilk 3 aylik dönemde. Sizinle ilgili ya da benimle ilgili belki ayriksi bir durum vardır, yerinizde olsam bir doktora daha sorardım kullanmadan önce. Belki sonraki aylarda kullanmanız faydalı olur. Şimdilik dışarıdan takviye yerine doğal beslenmek bana ayriksi durumlar hariç daha sağlıklı geliyor.

Elenatal 2'de de omega varmış. Omega kanama riskini artırıyor dedi doktor ilk 3 aylik dönemde. Sizinle ilgili ya da benimle ilgili belki ayriksi bir durum vardır, yerinizde olsam bir doktora daha sorardım kullanmadan önce. Belki sonraki aylarda kullanmanız faydalı olur. Şimdilik dışarıdan takviye yerine doğal beslenmek bana ayriksi durumlar hariç daha sağlıklı geliyor.
Dediğiniz gibi başka bi doktordan randevu alayım o zaman ona göre karar vereyim, sağolun cevapladığınız için ☺️

Doktordan geldim .gelisimi 2 hafta geriden geliyordu.bebeğimin kalbi durmuş .benim daha önce trizomi21den kaybım vardı.simdi de böyle oldu.2.cocuk devri malesef benim için kapandı.yıldım artık olmuyor.Var olan çocuğuma Allah uzun sağlıklı ömür versin deyip yoluma devam edecem.çok istiyorum ama olmuyor olmuyor

Yaa inşallah bana da iyi gelir canım sana da maşallah diyelim bulantısız devam etsin 🌺
İnşallah iyi gelir kuzum ama psikolojinide iyi gelicek diye odakla 🌸 sabahkini içmeyeyim gece yeter dedim midem bulandı hemen içtim kesti 🤭 zaten vitaminmiş bu prilam baya araştırdım gebelikte a kategorisinde güvenli bir ilaçmış 🥰

X