Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Maalesef ama doktora gittiğimde soracağım belki damla şeklinde formları vardır kan değerlerim iyi olduğu için şuan bi vitamine başlamadı sorunca tavsiye ettiği olursa size de yazarım

Aslında bunun sebebi 2 li taramanın doğruluk oranı çok düşük o yüzden doktor %99 doğruluk gösteren fetal dna ya yönlendiriyor. %100 doğruluk oranı isterseniz amniyosentez yaptırıyorsunuz. Amniyosentezde keseden su alınıyor ve 1000 de 1 düşüğe sebep olabiliyormuş. Doktor bana bu şekilde söyledi yine fetal dna başka bir çok hastalığa da bakıyor ama onların doğruluk oranı Down sendromuna göre daha düşük. Yine de yüksek bir oranla doğruyu söylüyor bir sorun olursa amniyosenteze yönlendiriyorlar. Arkadaşların dediği gibi sadece down sendromu olarak düşünmeyin bazı genetik hastalıklarda bebek doğduktan sonra kısa bir süre içerisinde ölebilir ya da bu seçenek olmasa bile insanlar hasta bir bebeği dünyaya getirmek istemeyebilir.

Birde olaylara böyle baktığınız için ekliyorum en azından ayrıntılı ultrasonu yaptırın sadece hasta mı diye değil orda bebişin her şeyine tek tek bakıyorlar ve bir anomali varsa doğarken doktor bunu bilip ona göre hızlı bir müdahale ile halledebilecegi bir şey varsa görsün.

çok haklısınız bende sizin gibi düşünüyordum 2li taramayı yaptırmakta istemiyordum çünkü sonuç ne olursa olsun gebelik sonlandırma gibi bir düşüncem yoktu sizinle aynı fikirde olup neden yaptırdığımı da anlatmak istedim öncelikle yaptıran çevremdeki insanlar çok tavsiye ettiler kafan rahat olsun yaptır diye ama bu benim için etken değildi kuzenimin hamileliğinde ayrıntılı ultrasonda ölçümlerde doktor bebeğinin down sendromu olabilir demişti ve hamilelik boyunca çok üzülmüştü kafasına takmıştı doğal olarak kabus bir hamilelik geçirdi hatta doğurduğu anda ilk sorusu bebeğim normal mi demek olmuş ben bu soru işaretini düşünerek hamilelik geçirmek istemediğim için yaptırmak istedim Allahtan geldi ne olursa nasıl olursa benim başım üstüne 6 ay sonra neyle karşılaşılaşıcağımı öncesinde bilmek ve kendimi alıştırmak istedim diyebilirim tabiki hayatta her şey bizim için ne olucağını bilemeyiz %99 doğruluğu olabilir %1de yanılma oranı var sonuçta.Elbette gebelik sonlandırma gibi bir şey de söz konusu değildi benim için ve şunuda eklemek isterim doğduktan sonra başka şeylerle sınanmayacağımızın da garantisi asla yok.Ben rabbime sığındım teslim oldum ve gelecek her şeye razıyım diyerek yaşıyacağım ne varsa olumlu ya da olumsuz bilmek ve öncesinden ona kendimi hazırlamayı niyet ederek yaptırdım canım.Sonuçlar gelene kadar ister istemez stres ve endişe yaşadım çok şükür sonucum normal çıktı bir nebzede olsa rahatım sadece şu an hepsi bu kimseye kesinlikle yaptırın ya da kesinlikle yaptırmayın diyeceğim bi test değil herkes kendini ne şekilde daha iyi hissedecekse ona karar verip öyle yapsın rabbim hiç birimizi korktuğumuza uğratmasın sağlıkla mutlulukla evlatlarımıza kavuşalım güzel anneler

Evet kesinlikle dünyayabgeyirmek istemeyebilir bunu anlıyorum kendi tercihi herkesin tabiki. Hani merak ettim bunun dışında niye bakılıyor diye. Ayrıntılı ultrasonu ilk çocuğumda da yaptırmıştım bunda da yaptırırım muhtemelen . Rabbim kimsenin evladını sağlıkla sınamasın inşallah hepimizin yavrusu sağlıkla gelsin tek duam. Bu testlerde de para kazanıyorlar gibi geliyor bana yine de ama tabiki tercih meselesi yaptıran yaptırır.

Bu çok mantıklı geldi şuan bana çok güzel açıklamışsınız tam olarak aynı düşünüyorum beneğim ne olursa olsun dünyaya getirme konusunda . Test için yine de insanları üzüp strese sokup para için yapıyorlar gibi geliyor ya bu kadar çok kişi de down sendrom riski çıkması beni şok ediyor eskiden böyle yoktu 5 sene önce kızımı doğarken de etrafımda hamile arkadaşım çoktu kimsede böyle şeyler yoktu nadirdi yani şimdi daha sık çıkıyor bu risk ve hemen bu testi doktorlar aşırı ve şiddetle öneriyoruz diyorlar.

Bebeğimizde bi hastalık varsa ve daha bu kadar küçükken öğrenme imkanı varsa tabiki yaptırmak gerekir. Ben daha doktorum önermeden önce şirketleri arayıp fiyatları sordum hepsinin fiyatını aşağı yukarı biliyordum. Doktorum yönlendirdikten sonra da arayınca aynı fiyatı verdiler. Ki doktorun söylediği firmada yaptırmak zorunda değilsiniz. Yurt dışında da gebelere yapılan bir test bu.

Ben gebelikte önerilen her testi yaptırırım. Yaşadığımız çağda her şey bu kadar kolayken neden nimetlerinden faydalanmayalım. Kimisi hasta bir bebek doğurmak istemeyebilir, kimisi önceden öğrenip kendi ekonomik ve sosyal şartlarını buna göre ayarlayabilir.

Geçenlerde happymom forumunda okumuştum. bi annenin 2.5 yaşındaki oğlu için doktor down sendromu olabilir demiş. Başka kişiler de downa benziyor demişler. İlk doğduğunda kimse söylememiş böyle bi ihtimali. Şimdi bu anne oğluna bunca zaman sonra genetik test yaptırmak zorunda kalmış. Baştan bilseydi daha iyi olmaz mıydı?

Yani evet o da mantıklı belki önceden bilip ona göre hazırlar insan kendini . İnşallah tüm bebişlerimiz sağlıkla gelsin

Ben de sana katiliyorum arkadasim, bence imkani olan herkes mutlaka yaptirmali ki bu hayatta nelere para gitmiyor ki bebise yapilacak test nedir ki onlarin yaninda. Bence de cagin nimetlerinden faydalanmak gerekir, cogu kiside cikmiyor olabilir sukur zaten allah herkese saglikli evlat versin kucaga aldirsin, ama binde bir ihtimali bile imkan varken goz onune almak gerekiyor.

Bana burada 13.hafta ayrintili ultrasonunda kesin olarak bebiste bisey yok ya da var diyemeyiz 20.hafta ultrasonunda daha da net belli olur demislerdi, yani sadece ayrintili ultrasonla da kesinlestirilecek seyler degil ne yazik ki. Imkani olan, yaptirabilen herkes bence yaptirmali ikili testten ziyade fetal dnayi

Benim kızım öyle büyüdü (rusca-ing-turkce); geç konuşma olmadı.

Birincisi yaş faktörü ikincisi ikili riskli çıkarsa üzüntüye kapılıp fetal yada amniyosentez e yönlendirme yapiyolar diyelim ki döwn oldu yada başka hastalık çıktı aldırma taraftarı asla değildik belli bı rahatsızlığı varsa önceden doktor hastane araştırıp bı fikir elde edebiliriz benim amacım buydu cinsiyet vs sonraki düşünce ne verirse Allah kabulümuzdu Benim doktor ikili istedi ben kendim fetal istiyorum dedim tek kalemde bütün testleri bitirimis olmak istedik 3lü 4lü stresine girmemek icin

Aynı düşüncedeyiz varsa bı hastalık önceden öğrenir ve geleceğini ona göre ayarlarız çok şükür böyle bişey çıkmadı ama unutmayalım her birey bı engelli adayıdır. O bayanın oğlumu bende gördüm el çizgilerine falan bakıyorlardı sanırım aynı kisi

Evet evet o kişi, bebeğinin fotoğraflarını ve avuç içinin fotoğraflarını atmıştı.

Evet evet o kişi, bebeğinin fotoğraflarını ve avuç içinin fotoğraflarını atmıştı.
İnşallah biseyi yoktur çokta tatlı çocuk yüzüne bakan down demez ama el çizgisine googleden baktım gerçekten down eli öyle oluyomus yeni öğrendim bende

Merhaba hanimlar, herkese iyi bir hamilelik sureci diliyorum
Mart anneleri grubundaydim fakat icimde bir his dogum nisana sarkacak diyor o yuzden bu grubun da takipcisi olacagim :)
Ben de iki grubu birden takip ediyorumm orası daha aktif gibi duruyor bazen oraya da soruyorum hosgeldin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…