Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bazı doktorlar gerçekten çok bilgisiz çok korkmussundur.Neyseki bebek görünmüş canim için rahatlamistir. Devlette de çok iyi doktorlar var ama şansına artık hangisi denk gelirse.
Çok iyi yapmışsın hemen kendi doktoruna gitmekle
Kesinlikle ya dun gece kanama oldugunda gittigim doktor 10 hafta alti keseyi tam goremeyebiliyoruz dedi.sonra keseyi gordum ama icinden ses alamiyorum kadin dogumu aricam ama sen yine de umitlenme dedi resmwn.konusmak ne kdar kolay onlara bide kan testi yaptilar sonuc ciktiktan sonra doktor araniyormus.2 saat sonuc ciksin diye bekledim tum devlet hastanelerinde boylemi ya

Benim saçım çok dökülmeye başladı ya değerlerim de normal halbuki :/ sizde nasıl durumlar
Benim de cok dokuluyor ama evet benim de zaten normalde de cok dokulurdu. O yuzden kestiresim geliyo ama sanirim o batil inanc kurbani oldum. En az 3 ay gecmeden kestiremicem🥺🙈 3 aydan sonra takviyeyle duzelicek insallah🙏🏻

Cevap verip içimi rahatlatan herkese çok teşekkür ederim ☺️ bir dahaki kontrol 21 eylülde. Keşke ayda bir değilde sürekli gitsek görsek sağlıklı şekilde bebeklerimizi. Ya da evde bi alet olsa görsek hahah çok özlüyorum 7+5 im şuan ama yinede o fasulye halini bile özlüyorum
Aslinda doppler falan var diye biliyorum ama ne kadar saglikli onu bilemiyorum

Aslinda doppler falan var diye biliyorum ama ne kadar saglikli onu bilemiyorum
Evet evde seyyar şekilde var ama görmek daha güzel gösteren bir şey yok bildiğim kadarıyla. Kaldı ki benim doktorum kalp atışını bile dinletmedi bana sadece gösterdi ekrandan attığını. Kalp atışını dinlemek için dopller tuşuna basıldığı an bebeğe aşırı sıcaklık yükleniyormuş ve çok olumsuzluk olabiliyormuş araştırdım ciddende öyleymiş yani doktor bile dinletmediyse ben internetten sipariş verip evde dinlemem herhalde ya çok zararlıdır büyük ihtimal gebeliğin başlarında 😔😔♥️

Arkadaşlar merhaba ben 5+6 haftalık hamileyim. 4+5 te sadece kesryi gördük kalp atışı için bir hafta sonra gideceğim. Hiç mide bulantım yok sizde bulantı başladı mı başladıysa ne zaman başladı?

Arkadaşlar merhaba ben 5+6 haftalık hamileyim. 4+5 te sadece kesryi gördük kalp atışı için bir hafta sonra gideceğim. Hiç mide bulantım yok sizde bulantı başladı mı başladıysa ne zaman başladı?
Benim 6.haftada cok az yoklamisti 7.haftada da 2 gun tavan yapti. Bazi yiyecekleri dusununce bile midem kotu oluyor. Ben de panik olmustum o tarihlerde baslamadi diye ama sanirim kiminde gec oluyor kiminde erken. Kiminde de hic olmuyor merak etmeyin insallah kalp arisini da mis gibi duyucaksiniz🌸

Kesinlikle ya dun gece kanama oldugunda gittigim doktor 10 hafta alti keseyi tam goremeyebiliyoruz dedi.sonra keseyi gordum ama icinden ses alamiyorum kadin dogumu aricam ama sen yine de umitlenme dedi resmwn.konusmak ne kdar kolay onlara bide kan testi yaptilar sonuc ciktiktan sonra doktor araniyormus.2 saat sonuc ciksin diye bekledim tum devlet hastanelerinde boylemi ya
Ben de devlet hastanesinden baya bi tirstim bugun Allah mecbur birakmasin

Kızlar bugün tam 7 haftalık oldum. Biraz bu aralarki hislerimden ve deneyimimden bahsetmek istiyorum🤩 Öncelikle dün de yazdım inanılmaz bulantılarım var, sadece hamurlu şeyler (o da tuzlu, beyaz peynirli), patates haslaması, makarna yiyebiliyorum bir de belki sade corbalar. Sulu yemek, et vs düsüncesi bile mahvediyor beni :KK43: Yine de garip bir sekilde demek ki büyüyor, tutunmaya devam ediyor diye düsünüp bir yanım mutlu oluyor 🥹 Bir de şu ara Instagramda da algoritmam sürekli bebekli, hamileli reelsları karşıma çıkartıyor hep bir duygu değişimi, göz dolması halindeyim. Her sıkıntı ve endiseye ragmen ne kadar güzel bi süreç, baba adayları da eminim ki heyecanlı ama annelik ilk andan baslıyor sanki gercekten🩷
Bunlar tabii ki benim düsüncelerim ve su anki kısıtlı deneyimim, ileride değişebilir, herkes sevmeyebilir ya da aynı hissetmeyebilir. Hepimizin deneyimi biricik ama eminim ki sağlıkla kucağımıza aldığımızda duygularımız benzer olur🩷🩷
Canim ayni benim de. Benim bulantim abarti derece yok gecen hafta cuma ve cumartesi cok kotuydum. Ama sukur iyiyim. Sabahlari kotu oluyorum bi bu sabah oldum. Onun harici dedigin sey bende de var bazi yemekler icimi kaldiriyor kiymali seyler, pilavli etli sulu yemekler, karamelli agir tatlilar tatli yogurtlar vs. Hep tuzlu sandvice simide ya da peynire vs. gidiyor elim. Allahtan su icebiliyorum bi iki gundur o yuzden mutluyum. Ama istahim cok acik degil benim de.

Ve ben de cok duygusallasiyorum. Bazen internette gordugum seylere hemen gozlerim doluyor. Zaten normalde de duygusalim iyice tavan yapti heralde😬 Bi de insan yine de bir panik oluyor acaba iyi mi orda mi hersey yolunda mi diye dusunuyor. Sanirim kontrole kadar boyle gidicek en azindan bi 13.haftaya kadar o da 12 den sonra garanti olsun diye😬 Ama allah insallah hepimize bebislerimizi saglikla kucagimiza almayi gostersin nasip etsin🥰 Cok guzel bir duygu gercekten🙏🏻

Benim de cok dokuluyor ama evet benim de zaten normalde de cok dokulurdu. O yuzden kestiresim geliyo ama sanirim o batil inanc kurbani oldum. En az 3 ay gecmeden kestiremicem🥺🙈 3 aydan sonra takviyeyle duzelicek insallah🙏🏻
Aynen benimde normalde dökülür hep ama hamilelikte iyice arttı elimi attığımda baya geliyor elime 🥹

Benim 6.haftada cok az yoklamisti 7.haftada da 2 gun tavan yapti. Bazi yiyecekleri dusununce bile midem kotu oluyor. Ben de panik olmustum o tarihlerde baslamadi diye ama sanirim kiminde gec oluyor kiminde erken. Kiminde de hic olmuyor merak etmeyin insallah kalp arisini da mis gibi duyucaksiniz🌸
İnşallah teşekkür ederim 🥰

Merbalar benm dün başladı.. Bugün de kusma ya başladım safraya varana dek istifra. Çok kötü... Bugün 7+1 im

Bende aynı haftadayım sizinle benimde hiç bulantı felan yok birkaç gün önceye kasar kasık ve bel ağrılarım vardı o da geçti haftaya kalp atışı için gidicem bende

Canim ayni benim de. Benim bulantim abarti derece yok gecen hafta cuma ve cumartesi cok kotuydum. Ama sukur iyiyim. Sabahlari kotu oluyorum bi bu sabah oldum. Onun harici dedigin sey bende de var bazi yemekler icimi kaldiriyor kiymali seyler, pilavli etli sulu yemekler, karamelli agir tatlilar tatli yogurtlar vs. Hep tuzlu sandvice simide ya da peynire vs. gidiyor elim. Allahtan su icebiliyorum bi iki gundur o yuzden mutluyum. Ama istahim cok acik degil benim de.

Ve ben de cok duygusallasiyorum. Bazen internette gordugum seylere hemen gozlerim doluyor. Zaten normalde de duygusalim iyice tavan yapti heralde😬 Bi de insan yine de bir panik oluyor acaba iyi mi orda mi hersey yolunda mi diye dusunuyor. Sanirim kontrole kadar boyle gidicek en azindan bi 13.haftaya kadar o da 12 den sonra garanti olsun diye😬 Ama allah insallah hepimize bebislerimizi saglikla kucagimiza almayi gostersin nasip etsin🥰 Cok guzel bir duygu gercekten🙏🏻
Tam olarak aynı şeyleri yiyemiyoruz ve yiyebiliyoruz resmen😅 Yiyebildiğim şeyleri azar azar sık sık yemeye çalışıyorum o biraz daha iyi tutuyor, genelde 3 saatte bir ufak bir sey yiyorum.
Ben de normalde de duygusalım ama bebekli, çocuklu, hamilelikli içeriklerin hepsi gözümü doldurur oldu. Hatta az evvel Instagrama girdim tam yazdıgım gibi bir anne adayı daha mide bulantısı bebeğin büyüdüğünü gösterdiği için mutluyum diye reels koymus😅 Dünyanın her yerinde aynı heyecan ve endisede olmamız cok güzel geliyor cidden 🩷🩷

Benim son 2 haftadır başladı ama bazılarında hiç olmuyor, inşallah siz o şanslı kesimden olursunuz. Herkesin bulantısı olacak diye bir şey yok, hiç bulantısız belirtisiz 1.trimesterı atlatan ve sağlıkla bebişlerine kavuşan arkadaşlarım oldu🥰

Hayir hepsi öyle degil şimdi özele gidiyorum ama devlette devam etcem. Önceki gebeligimde de gittiğim bütün doktorlar çok ilgiliydiler gerçekten. Özelde farkı yoktu. İşte bazen anlayissiz ve pek uzman olmayana denk gelebiliyorsun biraz da şans işi. Birde araştırıp gitmek daha mantıklı eğer gidileceksede.

Bende aynı haftadayım sizinle benimde hiç bulantı felan yok birkaç gün önceye kasar kasık ve bel ağrılarım vardı o da geçti haftaya kalp atışı için gidicem bende
Benim hala yatakta ani dönerken vs kaşık batmalarım devam ediyor ama onun haricinde hafif koku hassasiyetim var ama o da psikolojik mi emin değilim 😀

X