Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar şimdi bu son gittiğim doktor 12. Haftaya kadar ilişki yasak demişti. Ben yarın 11+1 oluyorum yani 12. Haftaya girmiş bulunuyorum. Sizce yasak devam mı? Telefonu olmadığı için ve doktoru da değiştireceğim için soramıyorum ona. Yasak olanlar siz ne yaptınız?

Çoğumuzda kırmızı ya da kahve lekelenme oldu ama pıhtılı olanı duymadım canım. Tekrardan Doktorunla görüştün mü?
Canim sana bende kendi durumumdan bahsedeyim.tup bebekle hamileyim 6.haftada kesenin orda bi kanama alani goruldu 1 cm kdar falan sonra 8.haftada bi kanamam oldu ama cok degil sonra kahverengi lekelenmem oldu 2-3 gun hatta bigun kahverengi lekeyle minik bi pihti gibi bisey geldi.peceteyle bastrdigimda kan rengine donuyordu.sonraki gun doktora gittigimde bir sorun yktu hatta doktor kanama alani goremedi.
Öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim . Doktoruma mesai saatleri dışında ulaşamıyorum maalesef . Yarın randevum var umarım güzel haberler alırım

Canım benim yürekten duam seninle. Rabbim o meleği korur karnında. Diğer evlatlarına da şifa verir. Şimdi nasıl oldular. Çok ağır kaldırma canım benim 🌸
ben kaldırmayım dedikçe o kucağımdan düşmüyo, diş çıkarıyor hasta fslan ya aşırı huysuz. alsan bi dert almasan bi dert. babası ilgilenmek istiyor onda da durmuyor..
valla büyük kızımın burnu hala devam kanamaya bugün sayamadım kaç kere olduğunu artık var bi 6-7 kere sanırım. boğaz ağrısı hapşuruk vs belirtiler de devam. inşallah gece rahat uyuyup dinlenebilirz hepimiz de.
amin canım çok teşekkür ederim 🤲🏼🤲🏼🥰🌸♥️

Yiyip içtiklerinizle ilgili kendinizi kötü hissetmeyin lütfen hanımlaar, her gün düzenli olarak beslenmenizde olmayan gıdalar gidip hemen bebetolara zarar veremez kendinizi bu kadar sıkmayın yaa aşermenin tadını çıkarın 🥰🥰 Ben kola içtim, yeri geldi cips yedim, kokoreç bile yedim 1 2 ısırık 😂😂 Abartı olmayacak şekilde akışa bırakın kendinizii 🫠🫠
valla ben de öyle ben bi yarım kokoreçi gömdüm. bi de ben yurtdışında yaşıyorum, hamileliğimi türkiyede tatildeyken öğrendim o zamana kadar ohoo neler yedim neler. sonra öğrendim gene yedim valla bi daha yiyemicem diye öyle bikaç ısırık da değil 1-2 yarım ekmek yedim kokoreç. işkembe de içtim, midye de yedim. yedim yani napayım. bunların taze olması önemli bir de güvenilir yerlerden yemek önemli.
yoksa gebelikte zararlı olan tek bişey var kesinlikle yasak olan çiğ yemek. çiğ et-balık-tavuk-yumurta. bunlar bakteri ürettikleri için. ama taze olduğundan emin olunan diğer şeyleri eseri miktarlarda ara sıra tüketmenin bi zararı olmuyor bence de🥰🌸

ben kaldırmayım dedikçe o kucağımdan düşmüyo, diş çıkarıyor hasta fslan ya aşırı huysuz. alsan bi dert almasan bi dert. babası ilgilenmek istiyor onda da durmuyor..
valla büyük kızımın burnu hala devam kanamaya bugün sayamadım kaç kere olduğunu artık var bi 6-7 kere sanırım. boğaz ağrısı hapşuruk vs belirtiler de devam. inşallah gece rahat uyuyup dinlenebilirz hepimiz de.
amin canım çok teşekkür ederim 🤲🏼🤲🏼🥰🌸♥️
Çok haklısın mecbur kucakta durmak ister ama kendinede dikkat et lütfen. Allah sabrını ve mukafatini arttirsin. Yarına güzel haberlerini bekliyoruz canım 🌸🌸😘❤️❤️

valla ben de öyle ben bi yarım kokoreçi gömdüm. bi de ben yurtdışında yaşıyorum, hamileliğimi türkiyede tatildeyken öğrendim o zamana kadar ohoo neler yedim neler. sonra öğrendim gene yedim valla bi daha yiyemicem diye öyle bikaç ısırık da değil 1-2 yarım ekmek yedim kokoreç. işkembe de tim, midye de yedim. yedim yani napayım. bunların taze olması önemli bir de güvenilir yerlerden yemek önemli.
yoksa gebelikte zararlı olan tek bişey var kesinlikle yasak olan çiğ yemek. çiğ et-balık-tavuk-yumurta. bunlar bakteri ürettikleri için. ama tase olduğunda emin olunan diğer şeyleri eseri miktarlarda ara sıra tüketmenin bi zararı olmuyor bence de🥰🌸
Ben de seninle aynı fikirdeyim, sadece Antalya'da midyeler genelde taze olmadığı için yemem 😂😂 Ben de senin gibi düşünüyorum 😍 Herşeyde olduğu gibi doz önemli ❤️❤️

ateşleri bi düşüyor bi çıkıyor ilaçla düşürüyorum. büyüğün çok aşırı yükselmiyor ona ilaç vermedim bu sabah iyi uyandı ateşi yoktu, burnu tıkanık sadece. küçük de en son fitil verdim gece bi daha çıkmadı henüz, inşallah geçer böylelikle hapşurup aksırıp duruyolar çok sinirim bozuluyor, bi de benden bulaşınca daha da sinir bozucu oluyor..
sağol canım elimden geldiğince artık. eşimde durmuyor küçük illa beni istiyor, zaten o da bişeye yardım etse elli tane gürültü yapar gece gece daha da uykuları kaçar. ben sessiz sakin yapıyorum ama tabi çok üzücü ve yorucu😕
böyle böyle büyüyorlar da işte olan bize oluyo☹️
anladım canım umarım önemsiz bişeydir
ben de öyle düşünüyorum da insan korkuyor, daha olmaya devam ederse götürcem doktora çok teşekkürler
Canım geçmiş olsun bizim kizlarda hastaydı evde herkese bulastirdilar suanlik hafif ama gerçekten artık hasta olunca o ona o ona derken olan anneye oluyor bir de bebekte eklenince hepsi beraber benim büyük kız çok hassas zaten sürekli hasta hava makinesi var ona bağlıyorum agirlasinca bizim bı 3 yıl daha gecer böyle sonra kolaylasir

Canım geçmiş olsun bizim kizlarda hastaydı evde herkese bulastirdilar suanlik hafif ama gerçekten artık hasta olunca o ona o ona derken olan anneye oluyor bir de bebekte eklenince hepsi beraber benim büyük kız çok hassas zaten sürekli hasta hava makinesi var ona bağlıyorum agirlasinca bizim bı 3 yıl daha gecer böyle sonra kolaylasir
geçmiş olsun size de canım. benimkiler de öyle kışın hep bronşitliler ikisi de, bizde de vat o makineden ne yazık ki.küçük kızım daha 4 aylıktı o makineyi kullandığında😞
evet bi de kısır döngü resmen

geçmiş olsun size de canım. benimkiler de öyle kışın hep bronşitliler ikisi de, bizde de vat o makineden ne yazık ki.küçük kızım daha 4 aylıktı o makineyi kullandığında😞
evet bi de kısır döngü resmen
Sorma benimde büyük öyle idi 2 ayda bir hastaydı direk ciğere iniyor büyüdü biraz aralıkları uzadı hastaliginin alerjik bronşit diyorlar da tam da nette değil buyuyene kadar ben bir de küçüğünü tuvalete alistiriyorum onla uğraşıyoruz evde çiş kaka bitmiyor

Yiyip içtiklerinizle ilgili kendinizi kötü hissetmeyin lütfen hanımlaar, her gün düzenli olarak beslenmenizde olmayan gıdalar gidip hemen bebetolara zarar veremez kendinizi bu kadar sıkmayın yaa aşermenin tadını çıkarın 🥰🥰 Ben kola içtim, yeri geldi cips yedim, kokoreç bile yedim 1 2 ısırık 😂😂 Abartı olmayacak şekilde akışa bırakın kendinizii 🫠🫠
Cok sagol canim ya kola hic normalde oyle aramam ozenmem cok farkli birsey bu asermek

Ya evet yazlıkta da öyle pişirip hamburger yaptık ama sanki içi hafif açık kalıyor gibi inşallah pişmiştir

Ben de bu ara yazlıkta kalabalıkta zararlı şeyler yiyip içtim hep. Şimdi de sürekli canım istiyor :KK43:
Sorma canim yaa incecik yapiyorum kofteyi sanki yine de tam pismiyor toxoplasma ben gecirmisim eskiden insallah bagisiklik kazandigim icin birsey olmaz

Kızlar belki bunu konuşmak için çok erken ve tabi ki sizin bileceğiniz işler ama benden size küçük birkaç tavsiye.
bebişlerinize hep illa da emzircem ben diye kendinizi çok fazla zorlamamanızı tavsiye ederim. emen bebekler o kadar zor oluyor ki.. gece ayrı gündüz ayrı zor gerçekten. çünkü dertleri açlık olmuyor sadece ve sadece kokunuzu almak için, orda rahatlamak için uyumuyorlar bile çoğu zaman. ben o kadar pişmanım ki en baştan mamaya alıştırmadığım için, keşke hem emzirme hem mama olarak gitseymişim birlikte. çok yıpratıcı bir süreç oluyor gerçekten. mama yiyen bebek daha güzel uyuyor bu bi gerçek. emzir anne sütü çok faydalı bağışıklık sistemi çok güçlü olur dediler ve araştırmalarım da bu yöndeydi ama koca bir yalan çıktı fosss. hiç alakası yok benim 2 kızım da sürekli hasta oluyorlar. eğer bi mikrop varsa ondan korunmanın yolunu ben hala çözemedim çat diye kapıyoruz ben de dahil.
ben şahsen sağ salim kavuşursam bu yavruma bu sefer be yapıp edip o biberona alıştıracağım ve emziğe.
o yüzden naçizane anne sütü öyle çok da büyütüldüğü kadar olmazsa olmaz değil artık benim gözümde, çektiğim onca uykusuz gecelere zorluklara değmedi yani. inşallah sizlerin de kolay ve bol uyuyan ve az hasta olan bebekleriniz olur. aminn🤲🏼🌸

Sorma benimde büyük öyle idi 2 ayda bir hastaydı direk ciğere iniyor büyüdü biraz aralıkları uzadı hastaliginin alerjik bronşit diyorlar da tam da nette değil buyuyene kadar ben bir de küçüğünü tuvalete alistiriyorum onla uğraşıyoruz evde çiş kaka bitmiyor
bizim de öyke canım 2 hafta hastayız 1 hafta iyiyiz, heh diyorum tam iyileşti hop ertrsi gafta gene bişey bulup kapıyo kreşten eve getiriyo bize bulaştırıyo falan filan. bakalım arrık okul başlıyor temennim artık daha az hastalık olması🤲🏼
kolay gelsin canım ne kadarlık küçük senin şuan? ben o konuda hiç zorluk çekmemiştim kızımda Allah var çok rahat atlattık, bir kere çiş kaka silmişliğiim yok yerden. inşallah alılır kolayca canım

Öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim . Doktoruma mesai saatleri dışında ulaşamıyorum maalesef . Yarın randevum var umarım güzel haberler alırım
Bizi de mutlaka haberdar et 🙏
Icim yaniyor maden suyu iciyorum gunde 1 tane ama kola yerini tutmuyor
Soğuk su iç çok rahatlatıyor ama dikkat et hasta olma ☺️

X