2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kaçıncı haftada vuruldun canım ilk dozu

Neler oluyor. Annede fazla kanama oluyor anında müdahale, bebekte solunum yetmezliği oluyor oksijen vs verilmesi gerekiyor. Her şey doğuma kadar geçen süre değil, doğduktan hemen sonra donanımlı ekibin orda olması, anında müdahale 100lerce hayat kurtarıyor. Benim de başıma geldi, o an hastanede olmasam ne olurdu düşünmek dahi istemem, doktorlar anında müdahale etti bebeğime, hemen yoğun bakıma alındı. Doğum sonrası çocuk doktoru muayene ediyor hastanede, bebeğin reflekslerine bakıyor, emme içgüdüsüne bakıyor. Yani nerden baksan hastanede olmak güven verici.

Ay güvenli ve sağlıklı dogumlarimiz olsun inşallah. Bebisleri de direkt kucağımızda görelim inşallah zor süreçler gerçekten.

arasta temizliği bitirdin mi kuzum? Şimdi temizlik yaparken şey geldi aklıma. Hamileliğiminin lk trimesteri sürekli halsizlik, kusma ve sürekli uyku hali ile geçti. Koltukta bayılmış yatarken esme diye bir belgesele denk gelmiştik. Neyse izliyoruz bir kadın var hamile odun taşıyor bisiler yapıyor köyde. Eşim bir kadina baktı bir de döndü bana baktı ben yarı bayginim. Sonra bende farkettim içinden geçeni bir gülme almıştı beni. Şimdi maşallah diyeyim o kadın gibi oldum ya işim gücüm çok çok az kaldı diyebilirim. Bugünlere şükürler olsun modundayım

Yok bitmedi canım. Ama bugün biraz tembellik yaptım. Senin masallahın var hakikaten ve fakat odun taşıyan köylü kadın benim. İlk 3 ay çok odun taşıdım valla El arabasıyla da, kucakta da. Eşim kesti ben taşıdım

Valla sana da maşallah. Resmen yaz geldi bol bol yürüyüş yapma zamanı artık. Mental olarak hafif hafif hazırlanmaya başlamak lazım doguma . Ara ara endişe geliyor bana da bakalım.

Valla sana da maşallah. Resmen yaz geldi bol bol yürüyüş yapma zamanı artık. Mental olarak hafif hafif hazırlanmaya başlamak lazım doguma . Ara ara endişe geliyor bana da bakalım.
Sakin ol canım, bak milyarlarca insan var hepsi/hepimiz doğduk. Bir sekilde doğup, dogum hikayemiz anılarımızdaki yerini alacak. Yürüyüs kan dolasımı açısından da doğum hazırlığı açısından da harika. Aslında hamile arkadaşın olacak, beraber konuşa konusa yürüyeceksin ama nerdeee

Hayalim biliyormusun biz birde buraya yeni taşındık kimseyi tanımıyorum

Cnm nasılsın? Ben sana küstüm

Hayalim biliyormusun biz birde buraya yeni taşındık kimseyi tanımıyorum
Ayy o hissi iyi bilirim, umarım tanışırsın canım. Kurs filan araştır. Böyle boyama , resim gibi( boya kokusu zararlı değilse tabi). Hem çevren oluşur, hem de bebişe bir seyler yaparsın belki odasına filan.

Ben kendim de yürüyorum ya evimin yakınında göl var bayağı güzel tam yürümelik. Temizlik derdine çıkmadım da bugün düzene bindirecegim

Benim ki riskli gebelik öğretmenim ama raporluyum ama keşke yakın bir arkadaşım olsa gelse gitse ne iyi olur

kızlar tetanoz aşısı oldunuz mu?Kafam karıştı benim bayağı her doktor ayrı bir şey diyor
Ben oldum. Tüm yan etkileri beni buldu arkadaşlarımda olmuş kolları bile ağrımaış doğru düzgün ben 3 gün ağrı çektim dahası ateşim çıktı parol içtim anca düştü. 2. Yi olur muyum bilmiyorum ama doktorların çoğu tavsiye ediyor . İyice düşünücem bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…