2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Ben de o toplanma hissi ağrı yapmadı ama hafta olarak geriyim senden 3 hafta kadar , büyüdükçe ağrı/ sıkışma hissi veriyor olabilir.
27+4ten bildiriyorum. Bu sahurda ilk mide yanmamı yaşadım. Biraz ballı süt be beyaz peynir iyi geldi aklınızda bulunsun denemek isterseniz.

Bir de kızlar bebek bazen bir yerde toplanıp, toplandığı yer sert oluyor yaa ağrı yapıyor mu sizde? Ben de hem hafif bir ağrı yapıyor hem saatlerdir tuvalete gitmemişim gibi mesaneyi sıkıştırıyor.

Doktor iyi dediyse sorun yoktur canım daha önümüzde çok zaman var. Benim bebek 4 haftada kendi haftasının onune geçmiş. 20. Haftada normaldi simdi 2 hafta önden gidiyoruz. Her sabah en az 2 tane yumurta yiyorum ama doğal yumurta tanıdık birinin tavuklarindan alıyoruz. Bol süt içiyorum. Haftada en az 3 gün protein ağırlıklı besleniyorum. Kendim başından beri 2 kg aldim. Şu an 24. Haftadayim. Bebegim bu 4 haftadan sonra ileride görünüyor.
Canım sütü de süt satanlardan mı alıyosun yoksa marketten kutu süt mü içiyorsun ? Bazı doktorlar sütler doğal değil kalsiyum sandığınız kadar yok dedikleri için ben tüketmiyorum ama içim de rahat değil yani. Pınar ın protein sporcu sütleri var mesela onlardan da içiyor musun ?

Geçmiş olsun peki pütürlü muydu karnınız ben galiba alerji yaşadım bir kaç gün yoğun oldu şimdi geçti gibi şimdi ben böyle ısılık sandim
İlk ama dün aile hekimine gitmiştim o bu alerji dedi, bir de başka bir yeriniz kaşınıyor muydu ?
Yok karnım sadece kaşımaktan dolayı kızarıktı. Benim pütürler kolumda çıktı sonra geçti. Bu arada sağlık ocağında kan verip karaciğer değerlerinize baktırabilirsiniz. Safra asidine bakmıyorlar ama. Bu arada ben çiğ ceviz yemeyi bıraktım kolumdaki pütürler geçti onunla ilgili mi bilmiyorum ama paylaşayım dedim

Ay çok sevindim cnm neler yaptın ve kaclardaydi şekerin bizimle paylaşırmisn detaylı 🤲
Valla canım açıkçası çok özen göstermedim. İftardan sonra bir litre tarçınlı su içtim. Bir de ben sabah açlık şekerimi sahurdan hemen önce ölçeceğim için akşam en geç 20:30dan sonra hiçbir şey yemedim. Sadece su içtim. Belli bir açlık süresi oluşturmam gerekiyordu çünkü. Ekmek olarak tam tahıllı ekmek yedim pide çok çok az yedim. Başka da bir şey yapmadım

Yok karnım sadece kaşımaktan dolayı kızarıktı. Benim pütürler kolumda çıktı sonra geçti. Bu arada sağlık ocağında kan verip karaciğer değerlerinize baktırabilirsiniz. Safra asidine bakmıyorlar ama. Bu arada ben çiğ ceviz yemeyi bıraktım kolumdaki pütürler geçti onunla ilgili mi bilmiyorum ama paylaşayım dedim
Baktirdim karaciğer enzimlerinde bir sıkıntı yok karnım da geçti gibi kaşıntısı ben de o sebeple heralde alerjik bir şeydi dedim. Sizin sürekli miydi kaşıntılar hiç geçmedi mi ? Ben de cuma günü kontrole gideceğim soracağım doktoruma. Korkuyorum sizin de tüp bebek sanırım benim de öyle tüp bebek tedavisinden sonra daha sık görülüyor sanırım kolestaz. Kaç haftalıksınız suan acaba ?

Canım sütü de süt satanlardan mı alıyosun yoksa marketten kutu süt mü içiyorsun ? Bazı doktorlar sütler doğal değil kalsiyum sandığınız kadar yok dedikleri için ben tüketmiyorum ama içim de rahat değil yani. Pınar ın protein sporcu sütleri var mesela onlardan da içiyor musun ?
Pastörize edilmemiş sütleri pek önermiyorlar benim bildiğim. Ben marketten laktozsuz süt alıyorum

Jersey sütler var onları iyice kaynatıp tüketiyorum. Bazen o yoksa evde market sütüne geciyorum. Geçen gün markette doğal günlük sut gördüm onu aldım. Çok farketmiyor bulabildiğimi içiyorum. Ama jersey sut güzel oluyor aynı zamanda yoğurt da yapıyoruz ondan doğal ve lezzetli oluyor

Baktirdim karaciğer enzimlerinde bir sıkıntı yok karnım da geçti gibi kaşıntısı ben de o sebeple heralde alerjik bir şeydi dedim. Sizin sürekli miydi kaşıntılar hiç geçmedi mi ? Ben de cuma günü kontrole gideceğim soracağım doktoruma. Korkuyorum sizin de tüp bebek sanırım benim de öyle tüp bebek tedavisinden sonra daha sık görülüyor sanırım kolestaz. Kaç haftalıksınız suan acaba ?
Evet tüp bebek benim de. Şuan 24 haftalık, benim kaşıntılarım hiç geçmiyordu özellikle yemek yedikten sonra çok kaşınıyordum. Kaşıntınız geçtiyse sevindim umarım kolestazla alakalı bir şey değildir :)

Jersey sütler var onları iyice kaynatıp tüketiyorum. Bazen o yoksa evde market sütüne geciyorum. Geçen gün markette doğal günlük sut gördüm onu aldım. Çok farketmiyor bulabildiğimi içiyorum. Ama jersey sut güzel oluyor aynı zamanda yoğurt da yapıyoruz ondan doğal ve lezzetli oluyor
Bende jersey kullaniyorum epey yağlı bir süt zaten bana en faydalisi o gibi geliyor

Evet tüp bebek benim de. Şuan 24 haftalık, benim kaşıntılarım hiç geçmiyordu özellikle yemek yedikten sonra çok kaşınıyordum. Kaşıntınız geçtiyse sevindim umarım kolestazla alakalı bir şey değildir :)
İnsallah hepimiz sağlıkla geçirelim bu süreci ya gerçekten zor bir bekleyis özellikle bizler için 🙏🏻 sizin de umarım değerleriniz normale döner sağlıkla gelir bebislerimiz🙏🏻

Ben burda jersey bulamıyorum bi de ekstra pahalı ama siteye haftalık süt getiriyor Çatalca’dan çok beğeniyorum. Düzenli olarak haftalık 5 lt alıp yoğurt yapıyorum çok az ayırıyorum sütü onu da canım kahve çektiğinde makinemden sütlü bişeyler yapıyorum taze çekirdekli 😋

Kizlar bugün doktor terminim vardı doktorum herşey yolunda dedi çok şükür sıkıntı yok dedi ama aklıma birşey takıldı ya ben 22+4 doktora gittiğimde bebeğime 540 gram dediler bugün 24+4 610 gram dedi doktorum bebeğim 100 gram bile almamış çok kötü oldum doktorum herşey yolunda iyi dedi ama bana çok az geldi kendim kilo almışım maşallah bebeğim niye almamış onun iyi beslenmesi için ne yiyebilirim ne yapabilirim
Canım anne karnında bebeğe en çok muz yemek kilo aldırıyor oğlum 33te 2.300 Dü yanlış değilsem doğuma kadar her hafta muz yedim 3.500 doğdu şişlikleri gidince 3.280di taburcu olduğunda ben şimdiden haftada 1 de olsa muz diyorum 2 gün önceki kontrolümde 890 gr dedi doktor 25+5 im yanlış değilsem şuan

Bu arada kızlar gruptan çıktım ama memlekete gidicem dönünce geri girmeyi düşünüyorum bilmiyom benden sonra ne konuştunuz muhabbet güzel dönecek bence orda 🤭

Herkese iyi aksamlarr tecrubenize dayanarak bir soru sormak istiyorumm. 14+2 ve az once 2 kere sag kasigima sancı gibi igne batmasi gibi bir sey girdi böyle elektrik carpmis gibi oldum hemen gecti normal midir bir kaşınma gibi oldu

Canım günlük pastörize varya marketlerde onlar iyimiş. Ben ilk çiğ alıp pişiriyordum öyle olunca içinde birşey kalmıyormuş 🙁 en iyisi pastörize günlük dediler şeffaf şişede günlük olan .

X