2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Valla sizde olmazsanız artık herşeyden birşey bulacam teşekkür ederim canım ya🌺
Hiç sıkma tatlı canını o vaktinden önce gelmez inşAllah her şeyin bir vakti var Allah biliyor biz bilmeyiz daha bu neki annesi karnın bir yumişicak bir yumişicak artık acıtmaz o dönemde tekmeleri hareketleri nasıl oynatıcak karnını kahkaha atarsın mutluluktan 😇😂

Benim de kötüydü 5 gün önce başladı doktor da ilaç vermedi bol portakal kivi c vitamini yüksek ne varsa yedim ballı limonlu ilik su içtim. Bir de gece yatarken mutlaka elma sirkeli suyla gargara yaptım doktor deniz suyu sprey önermişti onunla burnumu temizledim bugün daha iyiyim. Ateş önemli demişti doktorum ateşiniz çıkmazsa korkmayın toparlarsınız insallah ateş çıkarsa mutlaka doktorunuza bildirin ama.
Bende öyle yapıcam portokal var bol bol yiyorum zaten kiviyide şimdi öğrenmiş oldum oda var onuda tüketirim yeter ki dursun artık çok rahatsız etmeye başladı

Merhaba ben de aynı şikayetleri yaşıyordum. Bir süre yağlarla rahatladım ama sonrasında yağlar da işe yaramadı. Karaciğer enzimlerime baktırdım normal çıktı. Sonra kanda safra asidine baktılar çok yüksek çıktı. İlaca başladım, muhtemelen doğuma kadar da kullanacağım.
Geçmiş olsun peki pütürlü muydu karnınız ben galiba alerji yaşadım bir kaç gün yoğun oldu şimdi geçti gibi şimdi ben böyle ısılık sandim
İlk ama dün aile hekimine gitmiştim o bu alerji dedi, bir de başka bir yeriniz kaşınıyor muydu ?

Canım geçmiş olsun. Boğaz ağrısına kızlar sirkeli su yazmış iyi gelir. Bir de adaçayı ile gargara yapabilirsin. Geceleri yatmadan bir kaşık ye üzerine su içme o da rahatlatır
Neyi bir kaşık yiyim canım ada çayım yok işin garip tarafı memlekete gidicem evi toplamaya çalışmaktan vaktim de yok 🫠🫠🫠🫠

Hiç sıkma tatlı canını o vaktinden önce gelmez inşAllah her şeyin bir vakti var Allah biliyor biz bilmeyiz daha bu neki annesi karnın bir yumişicak bir yumişicak artık acıtmaz o dönemde tekmeleri hareketleri nasıl oynatıcak karnını kahkaha atarsın mutluluktan 😇😂
Heyecanla bekliyorum kendilerini hepimiz vaktinde kucağımiza alırız inşallah canım 🤲

Kizlar bugün doktor terminim vardı doktorum herşey yolunda dedi çok şükür sıkıntı yok dedi ama aklıma birşey takıldı ya ben 22+4 doktora gittiğimde bebeğime 540 gram dediler bugün 24+4 610 gram dedi doktorum bebeğim 100 gram bile almamış çok kötü oldum doktorum herşey yolunda iyi dedi ama bana çok az geldi kendim kilo almışım maşallah bebeğim niye almamış onun iyi beslenmesi için ne yiyebilirim ne yapabilirim

Kizlar bugün doktor terminim vardı doktorum herşey yolunda dedi çok şükür sıkıntı yok dedi ama aklıma birşey takıldı ya ben 22+4 doktora gittiğimde bebeğime 540 gram dediler bugün 24+4 610 gram dedi doktorum bebeğim 100 gram bile almamış çok kötü oldum doktorum herşey yolunda iyi dedi ama bana çok az geldi kendim kilo almışım maşallah bebeğim niye almamış onun iyi beslenmesi için ne yiyebilirim ne yapabilirim
Bence arada çok fazla bir hafta farkı yok canım onu kafana takma. Doktor da sıkıntı yok dediyse rahat ol. Bebeğe kilo aldıran besinler arasında yumurta, muz, kaşar peyniri, ceviz, kabak çekirdeği, süt ürünleri, avokado falan var. Bunları daha dikkatli tüketebilirsin canım

Doktor iyi dediyse sorun yoktur canım daha önümüzde çok zaman var. Benim bebek 4 haftada kendi haftasının onune geçmiş. 20. Haftada normaldi simdi 2 hafta önden gidiyoruz. Her sabah en az 2 tane yumurta yiyorum ama doğal yumurta tanıdık birinin tavuklarindan alıyoruz. Bol süt içiyorum. Haftada en az 3 gün protein ağırlıklı besleniyorum. Kendim başından beri 2 kg aldim. Şu an 24. Haftadayim. Bebegim bu 4 haftadan sonra ileride görünüyor.

Bana normal geldi kilosu, iki haftada alınacak kiloyu almış alt üst sınırı var onun içindeyse sıkıntı yok bence bebisler son iki ayda çok kilo alıyormuş, kendine hiç yüklenme canım. Maşallah saglikliymis daha ne 🧿
Doktor iyi dediyse sorun yoktur canım daha önümüzde çok zaman var. Benim bebek 4 haftada kendi haftasının onune geçmiş. 20. Haftada normaldi simdi 2 hafta önden gidiyoruz. Her sabah en az 2 tane yumurta yiyorum ama doğal yumurta tanıdık birinin tavuklarindan alıyoruz. Bol süt içiyorum. Haftada en az 3 gün protein ağırlıklı besleniyorum. Kendim başından beri 2 kg aldim. Şu an 24. Haftadayim. Bebegim bu 4 haftadan sonra ileride görünüyor.
Maşallah kizzz ne guzel hiç kilo almamissin nerdeyse. Son aylarda da birkaç kilo alsan nerdeyse doğumhaneden hamile öncesi kilonla çıkacaksın maşallah maşallah 🧿🧿 totonu kaşı

Bence arada çok fazla bir hafta farkı yok canım onu kafana takma. Doktor da sıkıntı yok dediyse rahat ol. Bebeğe kilo aldıran besinler arasında yumurta, muz, kaşar peyniri, ceviz, kabak çekirdeği, süt ürünleri, avokado falan var. Bunları daha dikkatli tüketebilirsin canım
Sağol canım ne bileyim annelik işte direk alışverişe gittim ne alsam da bebeğime iyi gelse diye
İnşallah benim bebişte iyi olur sağlıklı olsun çok kilolu olmasını istemem ama benim yediklerim yüzünden zayıf kalırsa vicdan azabı çekerim
Bana normal geldi kilosu, iki haftada alınacak kiloyu almış alt üst sınırı var onun içindeyse sıkıntı yok bence bebisler son iki ayda çok kilo alıyormuş, kendine hiç yüklenme canım. Maşallah saglikliymis daha ne 🧿

Maşallah kizzz ne guzel hiç kilo almamissin nerdeyse. Son aylarda da birkaç kilo alsan nerdeyse doğumhaneden hamile öncesi kilonla çıkacaksın maşallah maşallah 🧿🧿 totonu kaşı
Aynen çok şükür doktorum herşey yolunda sağlıklı görünüyor dedi inşallah son iki ayda alır kızım❣️🥰🤗

Masallah diyeyim de ama ben zaten hamilelige biraz fazla kiloyla yakalanmistim o yüzden çok dikkat etmem lazım. Geri dönüşüm olmaz diye 🤣
Başladığımda 75.5 kg di simdi en son randevuda 77.5 olmuştum. Gün içinde 1 saat yürüyorum. Keşke hamilelikten önce de dikkat etseymisim de zayiflasaymisim🤣🤣🤣

Masallah diyeyim de ama ben zaten hamilelige biraz fazla kiloyla yakalanmistim o yüzden çok dikkat etmem lazım. Geri dönüşüm olmaz diye 🤣
Başladığımda 75.5 kg di simdi en son randevuda 77.5 olmuştum. Gün içinde 1 saat yürüyorum. Keşke hamilelikten önce de dikkat etseymisim de zayiflasaymisim🤣🤣🤣
Bende yürümeye çalışıyorum zayıf hamile kaldım ama kilo alıyor gibiyim çatlama korkusu geldi 😅😅 artık kaderimizse çekeceğiz napalim

Dikkat et ya plesnta çok aşağıda olunca ciddi kanamlar yol açar deedi Dr üstüne basa basa doğrusu bnim Dr sadece sezeryan ihtimalini söyledi hiç kanamn olur demedi deseydi mutlaka dikkat ederdim yok kuzum hiç ağrım olmmadi sadece aşağıda o bölgede bir kez şiddetli bir ağrı Hisetim ama tam dolabı düzeltirken anlık oldu normalde kaskllarimda hep ağrı oluyordu bu tam böyle içimden geldi lavaboya geç gitim gitsem o an anlyacktm kan gelmiş çok az
Ederim canım seninle hep aynı gidiyoruz bana da sezeryan ihtimali olduğunu söyledi hafta sonra tam 32. Haftada değerlendirme yapacak. Bende evi toparlama yazlık kışlık işlerine girecektim kendimi yormadan yapayım bari 😢

Ederim canım seninle hep aynı gidiyoruz bana da sezeryan ihtimali olduğunu söyledi hafta sonra tam 32. Haftada değerlendirme yapacak. Bende evi toparlama yazlık kışlık işlerine girecektim kendimi yormadan yapayım bari 😢
Yormadan yyap ćanm bn direk ciddi bir ağrlk anlık kaldrddim birde o gün hiç oturmadim akşama kadar iş yaptm şimdi iyim çok şükür arkadaşım geldi ikisi onlar cam kapı giriştiler bnde cumaya kadar yatp cuma kontrol gidecm inşallah iyi şeyler söyler

Bu arada senle de paylaşım ćanm kuzenimde bebeği öyleydi plesetasi iki gün önce doğum yaptı ona sordum 31 hafta pleseta yukarı ciktini öğrenmiş çok umut oldu bana normal doğum yapmış

X