2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Yazın ne giydirilir bebeğe ya? Şaştım kaldım uzun kol mu alsam kısa mı alsam?.. kısa alsam bebek 3 aydan önce kısa kol giydirilir mi bilemedim ki.
Biz Antalya'dayiz o yüzden 2 tane yeni dogan seti ve bol body ve alt aldim. Sıcakta başka bir şey giydirilmez heralde

Biz elele bonte aldik kurduk harika bence çok kaliteli tavsiye ederim yanında anakucagi ve yatağı da var.
Park yatak değil mi? Ben de trendyoldan ilk onu aldım. Alt açma yeri oturmadığı için gittim sıradan bi tane aldım çok pişman oldum. Bu sefer de beşik almak istedim. Zaten odanın dolapları hazır yatağı da Eylül gibi yaptırmayı düşünüyoruz. Uzun süreli bir şeye ihtiyacım yok yani

Biz Antalya'dayiz o yüzden 2 tane yeni dogan seti ve bol body ve alt aldim. Sıcakta başka bir şey giydirilmez heralde
Ya öyle de ilk bebeğimde doktor ilk 3 ay bebeğin eli ayağı ve kafası kapalı olmalı demişti. Bazı sebeplerden aylık 150 gr a kadar kilo kaybediyorlarmış. Bu sebepten ben de takılı kaldım bu duruma. Oğlum 1 kg doğduğu için kayıp bizim için ciddi sorundu. Bu sefer nasıl olur bilemem ama ben yine risk almak istemiyorum. En azından ince kumaş veya müslin tercih etmeliyim

Park yatak değil mi? Ben de trendyoldan ilk onu aldım. Alt açma yeri oturmadığı için gittim sıradan bi tane aldım çok pişman oldum. Bu sefer de beşik almak istedim. Zaten odanın dolapları hazır yatağı da Eylül gibi yaptırmayı düşünüyoruz. Uzun süreli bir şeye ihtiyacım yok yani
Anladım biz kurduk alt acma kısmı tam oturdu aslinda. Ben kendi sitelerinden almistim. Ben bir süre bebege oda yapmayacagim o yüzden anne yani olan park yatak aldik bizde

Ya öyle de ilk bebeğimde doktor ilk 3 ay bebeğin eli ayağı ve kafası kapalı olmalı demişti. Bazı sebeplerden aylık 150 gr a kadar kilo kaybediyorlarmış. Bu sebepten ben de takılı kaldım bu duruma. Oğlum 1 kg doğduğu için kayıp bizim için ciddi sorundu. Bu sefer nasıl olur bilemem ama ben yine risk almak istemiyorum. En azından ince kumaş veya müslin tercih etmeliyim
Siz tecrübelisiniz tabi ki. Hep bebek sıcaktan hasta olur diyorlar. Yenidogan setleri genelde uzun kollu kısa kollu da içeriyor. Set almak mantıklı olabilir bu konuda belki.

Siz tecrübelisiniz tabi ki. Hep bebek sıcaktan hasta olur diyorlar. Yenidogan setleri genelde uzun kollu kısa kollu da içeriyor. Set almak mantıklı olabilir bu konuda belki.
Ben bir kaç takım yenidoğan aldım. Sadece zıbınla durmaz diye düşünüyorum. Banyo yaptığında falan yine uzun kollu giyer. Çıtçıtlı body ile de durabilir altında yine don olur diye düşünüyorum 😂😂

Günaydın ☀️
Kızlar kıyafetleri nasıl aldınız.Örneğin yeni doğan aldınız mı aldıysanız kaç takım aldınız

Günaydın ☀️
Kızlar kıyafetleri nasıl aldınız.Örneğin yeni doğan aldınız mı aldıysanız kaç takım aldınız
Gunaydin canim ben 2 tulum 3 hastane çıkışı aldım bunlar yenidoğan ama evde halihazırda olan yenidoğan zıbın, tek alt vs de var o yüzden cok abartmadan begendiklerimi aldim uzun süre giyilmiyor çünkü yenidoğanlar ama onlarsız da olmuyor 😅 3 tane de askılı yenidogan zıbın aldım abisinden kalan kısa kollu sıfır kol ve uzun kollu yenidoğan zıbınlarda mevcut bol bol 🥲

Teşekkür ederim canım inşallah serklaja gerek kalmaz pazartesi hayırlı haberler veririm 😏 ama olmazsa da daha çok korkscagim her türlü yıpratıcı bir süreç gibi tek hissettiğim çok korkuyorum çok sağol desteğin için 🤲🏻 sen neler yapıyorsun serklajdan sonra sürekli yatış pozisyonunda mısın
İnşaallah, her şey yolunda gider. 😊
2 hafta sürekli yatış pozisyonundaydım. 1 haftadır ara ara oturuyorum ama çoğunlukla uzanıyorum. Yarın randevum var. Doktor biraz daha hareketlenmemi isteyebilir gibi geliyor. İleride basit yemekler yaparsın demişti. Evin içinde de kısa yürüyüşler yap demişti.

Son düzenleme:
Gunaydin canim ben 2 tulum 3 hastane çıkışı aldım bunlar yenidoğan ama evde halihazırda olan yenidoğan zıbın, tek alt vs de var o yüzden cok abartmadan begendiklerimi aldim uzun süre giyilmiyor çünkü yenidoğanlar ama onlarsız da olmuyor 😅 3 tane de askılı yenidogan zıbın aldım abisinden kalan kısa kollu sıfır kol ve uzun kollu yenidoğan zıbınlarda mevcut bol bol 🥲
Ben bir tane yenidoğan alsam bir kaçta tulum yetmez mi 0-3 ay çok alırım diyordum ama bilemedim şimdi

Günaydın ☀️
yenidoğan aldım 5li hastane çıkışlarından 4 takım birde 10lu hastane çıkışı yaptırıcam.
0-3 Uzun kollu patikli 1 takım
kısa kollu patiksiz 6 takım var şuan. Onun dışında şortlu tulumları var 4 tane.
Pantolon aldım ekstra. Birde pantolonların üstüne uzun kollu kısa kollu bodyler. Geri kalanı zıbın önlük çorap falan.
Kusuyorlar genelde 🤓

Günaydın kızlar. Detaylı ultrasondan çıktım şimdi. Biraz canım sıkıldı. Bağırsak parlaması var dedi doktor. Kistik fibroz ya da down sendromu olabilir, yaşından ötürü amniyosentez öneriyorum dedi. Amniyosentez yaptırınca da %1 düşük riski var. Kistik fibroz genetik bir hastalıkmış, bizim ailede, eşimin ailesinde yok. Down sendromu da ikili taramada çok düşük çıkmıştı. Biraz araştırdım, herhangi bir ek bulgu yoksa büyük ihtimalle sağlıklı doğuyor diyorlar. İlerleyen ultrasonlarda geçiyormuş parlama hatta. Şimdi doktor arkadaşıma ilettim sonuçları, ondan yanıt bekliyorum. Canım sıkıldı anlayacağınız.

Günaydın kızlar. Detaylı ultrasondan çıktım şimdi. Biraz canım sıkıldı. Bağırsak parlaması var dedi doktor. Kistik fibroz ya da down sendromu olabilir, yaşından ötürü amniyosentez öneriyorum dedi. Amniyosentez yaptırınca da %1 düşük riski var. Kistik fibroz genetik bir hastalıkmış, bizim ailede, eşimin ailesinde yok. Down sendromu da ikili taramada çok düşük çıkmıştı. Biraz araştırdım, herhangi bir ek bulgu yoksa büyük ihtimalle sağlıklı doğuyor diyorlar. İlerleyen ultrasonlarda geçiyormuş parlama hatta. Şimdi doktor arkadaşıma ilettim sonuçları, ondan yanıt bekliyorum. Canım sıkıldı anlayacağınız.
Moralinizi bozmayın benim kuzenim içinde çocuk doğduğunda kalbi delik doğacak çocukta gelişim geriliği var aldırmaniz gerekiyor doğum sağlıklı olmayacak dendi. Şu an kendisi Sabancı Bilgisayar mühendisliği okuyor çokda sağlıklı masallah.

Geçmiş olsun canım, moralini bozma. Çoğu sıkıntı doğuma kadar geçiyor, umarım seninki de geçer

Fetal dna yaptirsanız peki? Kistik fibroza da bakiliyorsa

X