2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Günaydın kızlar. Detaylı ultrasondan çıktım şimdi. Biraz canım sıkıldı. Bağırsak parlaması var dedi doktor. Kistik fibroz ya da down sendromu olabilir, yaşından ötürü amniyosentez öneriyorum dedi. Amniyosentez yaptırınca da %1 düşük riski var. Kistik fibroz genetik bir hastalıkmış, bizim ailede, eşimin ailesinde yok. Down sendromu da ikili taramada çok düşük çıkmıştı. Biraz araştırdım, herhangi bir ek bulgu yoksa büyük ihtimalle sağlıklı doğuyor diyorlar. İlerleyen ultrasonlarda geçiyormuş parlama hatta. Şimdi doktor arkadaşıma ilettim sonuçları, ondan yanıt bekliyorum. Canım sıkıldı anlayacağınız.
Ćanm öncekile kendini çok strse koyma desekde illaki anne yüreği ama elinden geldiğince iyi düşün iyi olck çok duydum böyle şeyler var diyip doğumda iyi olan ve tersi de dün Dr bana detaylin temiz ama bu kesin değil biliyorsun demi dena testi öneriyoruz dedi sen en doğru kararı verirsin inanıyorum anne yüreği her zaman en doğrusunu bulur içini ferah tut bu mübarek üç aylar da bizde sana dua edrcrzz 🤲🤲

Günaydın kızlar. Detaylı ultrasondan çıktım şimdi. Biraz canım sıkıldı. Bağırsak parlaması var dedi doktor. Kistik fibroz ya da down sendromu olabilir, yaşından ötürü amniyosentez öneriyorum dedi. Amniyosentez yaptırınca da %1 düşük riski var. Kistik fibroz genetik bir hastalıkmış, bizim ailede, eşimin ailesinde yok. Down sendromu da ikili taramada çok düşük çıkmıştı. Biraz araştırdım, herhangi bir ek bulgu yoksa büyük ihtimalle sağlıklı doğuyor diyorlar. İlerleyen ultrasonlarda geçiyormuş parlama hatta. Şimdi doktor arkadaşıma ilettim sonuçları, ondan yanıt bekliyorum. Canım sıkıldı anlayacağınız.
Fetal Dna için haftan geçtiği için mi amniyosentez önerdi acaba ? Detaylı ultrasonunu hangi uzman yaptı bilmiyorum canım ama ben olsam iyi bir perinatalog araştırıp başka bir uzman görüşüde alırım. Detaylının oranı %70 kalan %30 yanılma gözden kaçırma payı olabiliyor. Canın elbette sıkılmıştır Allahın izniyle sağlıkla atlatacağınızı umuyorum 🙏🏼

Fetal Dna için haftan geçtiği için mi amniyosentez önerdi acaba ? Detaylı ultrasonunu hangi uzman yaptı bilmiyorum canım ama ben olsam iyi bir perinatalog araştırıp başka bir uzman görüşüde alırım. Detaylının oranı %70 kalan %30 yanılma gözden kaçırma payı olabiliyor. Canın elbette sıkılmıştır Allahın izniyle sağlıkla atlatacağınızı umuyorum 🙏🏼
Fetal dna'nın süresi varmış, bir de kistik fibroz için amniyosentez gerekliymiş, ondan önerdi. Bir de devlet hastanesi doktorundan öneri alacağım bakalım, randevu bulabilirsem zeynep kamil filan iyidir, oraya gideceğim.

Ćanm öncekile kendini çok strse koyma desekde illaki anne yüreği ama elinden geldiğince iyi düşün iyi olck çok duydum böyle şeyler var diyip doğumda iyi olan ve tersi de dün Dr bana detaylin temiz ama bu kesin değil biliyorsun demi dena testi öneriyoruz dedi sen en doğru kararı verirsin inanıyorum anne yüreği her zaman en doğrusunu bulur içini ferah tut bu mübarek üç aylar da bizde sana dua edrcrzz 🤲🤲
Dua edin, çok sevinirim 🤲

Moralinizi bozmayın benim kuzenim içinde çocuk doğduğunda kalbi delik doğacak çocukta gelişim geriliği var aldırmaniz gerekiyor doğum sağlıklı olmayacak dendi. Şu an kendisi Sabancı Bilgisayar mühendisliği okuyor çokda sağlıklı masallah.
Benim yeğenim içinde anne karnında ölür, doğarsa bile yaşamaz demişlerdi. 4 yaşında şimdi maşallah çok da sağlıklı. Özel hastaneler iyi hoş da, bazen acaba para kazanmak için mi yapıyorlar da diye düşünmeden edemiyor insan 🤦‍♀️

Fetal dna'nın süresi varmış, bir de kistik fibroz için amniyosentez gerekliymiş, ondan önerdi. Bir de devlet hastanesi doktorundan öneri alacağım bakalım, randevu bulabilirsem zeynep kamil filan iyidir, oraya gideceğim.
Çok çok zor almak şansını dene tanıdık falan varsa yada doktor yönlendirmesiyle gidersen olabilir. Devlet hastaneleri genel anlamda çok yoğun ve haftalar öncesinden alıyolar. Detaylını kim yaptı perinatalog mu radyoloji uzmanı mı ? Ona göre farklı doktor değerlendirmekte yarar var.

Amniyosenteze ben annemden dolayı tarama testleri de down sendromlu olabilir diye çıktı aldırmayı teklif etmişler istemeyince sıvı aldılar sonrasında gece sıvı kaybından kaybettik 6 ayını doldurmuştu. 17 sene önceden bahsediyorum. Ve bebekte de hiç bir sıkıntı yokmuş baktıklarında. Keşke yaş faktörünü düşünüp ikiliden sonra fetal DNA yaptırsaydınız. İnşallah kötü bişey yoktur içini ferah tut yanılma payları çok yüksek oluyor. Başka görüş de alcaksın zaten bakarsın bi

yenidoğan aldım 5li hastane çıkışlarından 4 takım birde 10lu hastane çıkışı yaptırıcam.
0-3 Uzun kollu patikli 1 takım
kısa kollu patiksiz 6 takım var şuan. Onun dışında şortlu tulumları var 4 tane.
Pantolon aldım ekstra. Birde pantolonların üstüne uzun kollu kısa kollu bodyler. Geri kalanı zıbın önlük çorap falan.
Kusuyorlar genelde 🤓
Bende 0-3 aldım ama şortlu patikli uzun kolu patiksiz kısa kolu ve 2 takım aldım ama yenidoğan da 1 tane 5 li takım 2 takım aşırım yeter diye düşündüm ama bilemedim şimdi

Hımm fetal DNA olur mu genlere bakıyor ama kistik fibroz a bakıyor bilmiyorum bir araştır istersen riski yok.Canını da sıkmamaya çalış bunlar ihtimal demiş ve inşallah hiç bir şeyi yoktur 🤲🙏

Çok şükür 🙏🏼
inşallah güzel çıkar sonucun
İnşallah ilki daha zordur ya ayakta zor duruyordum şimdi daha iyiyim bir su içsem rahatlicam daha idrar kültürü vericem dakika başı lavobaya giden ben gelmedi ya şaka gibi kaç saat oldu birde 2 tane vericem şaka gibi stresten herhalde anlamadım

Ya şimdi kızlar kız bebek erkek bebekten farklı oluyor bünye olarak ben kızıma kıyafet uzun kollu mu alayım kısa kollu mu öyle kilotlu çorap vs ben karşıyım ya giydirmem kışın bile oğluma çif kat giydirsem pişik oluyor küçükken kilotlu çorap giydirsem kızardı

Bende 0-3 aldım ama şortlu patikli uzun kolu patiksiz kısa kolu ve 2 takım aldım ama yenidoğan da 1 tane 5 li takım 2 takım aşırım yeter diye düşündüm ama bilemedim şimdi
Hastane çıkışı değil tulumda alabilirsin canım bu arada. Yenidoğan 5 takım olsa yeter ilk günler diğerleri biraz üstünde dönüyor sonra 0-3 aylığa geçilir zaten

X