2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Hem korunuyordum hem yumurtlama günümde kocamın yüzünü görmedim hemde zehirli guatr hastasıymışım haberim yoktu. Belirtilerinin yan etkisinin baş sırasında KISIRLIK var 😂
Ol deyince Rabbim oluyor işte 🫠
Ben hep çok istedim ikinci çocuğu ama oğlum kardeş için inanılmaz bir savaş verdi ya zatn duygusal sürekli konuyu açıp ağlardi dışarda her kesiň bebeğini sevip bnim hiç kardeşim yok biliyonuzmu derdi 😢😢 tedavi de gördüm en son sebebi bilinmeyen kısırlık dedi çünkü biz 9 yılık evliyiz hiç korunmadik tam iki yıl önce oldu ama kaybettik büyük bir hüzün oldu o yüzden hala inanamıyoruz 😢

Hem korunuyordum hem yumurtlama günümde kocamın yüzünü görmedim hemde zehirli guatr hastasıymışım haberim yoktu. Belirtilerinin yan etkisinin baş sırasında KISIRLIK var 😂
Ol deyince Rabbim oluyor işte 🫠
Ayy valla Meryem'in İsa'ya hamile kalması gibi resmen yaa. Bir de benimki aldırmayayım diye belirti de vermedi. Yani resmen yukarısı bana bunu doğuracaksın diyor.

Sen fetal DNA yaptırmıştın üçlü teste gerek yok dedi benim doktorum bu arada şeninde mi oğlan dı
Benim bebeğim kız olacak 🥳 Ben özelde de takipliyim. Doktorum 3lü de bakalım dedi. Simdi bizim baktırdığımız kromozomal ve genetik sorunları eliyor. Ama raporda sen de görmüşsündür USG muayenesine devam edilmeli diyo yani o minvalde biseydi. Bu afp normalda spinal bfida veya iste nöral tüp defekti sorununu yansitiyomus. Bu iki sorun fetalde cikmiyo. Ultrasonda cikiyo. Ya valla huzur yok ha dogurana kadar dert dogurdun baska dert.
Dedigim gibi ben 3lü test baktirmadim ama daha bu kanser ihtimali için bakıldı. Zaten normalmis. Gebe olmayan kadinlara göre yüksek çıkmış doktorum baya kizdi bi daha internetten sonuc bakma diye.

Valla dünya çok garip kimi çocuğu olmasın diye yolları kapamaya çalışıyor kimi de bizim gibi tedavisiydi şu bu derken uğraşıyor 😅 gerçekten her şey nasipl oluyor daha ötesi yok🌸 ben iki embriyo transferi olmuştum biri tuttu hamd olsun ama ikiz olmasını çok isterdim 🙃

Gebelik te biz😂😂😂😂

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-02-19-54-49-997_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-02-02-19-54-49-997_com.instagram.android.jpg
    108,7 KB · Görüntüleme: 35
Valla dünya çok garip kimi çocuğu olmasın diye yolları kapamaya çalışıyor kimi de bizim gibi tedavisiydi şu bu derken uğraşıyor 😅 gerçekten her şey nasipl oluyor daha ötesi yok🌸 ben iki embriyo transferi olmuştum biri tuttu hamd olsun ama ikiz olmasını çok isterdim 🙃
Ceketini atsa hamile kalıyorum tabiri var ya o ben işte. İlk çocuk çok istekli bile isteye oldu korunmayı bıraktım hamile kaldım. Dünya gittikçe iğrenç bi yer olmaya başladı mesele inan doğurmak değil sonrası, 10 tane olsa açlıktan ölmez kimse koruyabilecek miyim geleceğini kurabilecek miyim 20 yıl sonra ülke dünya nasıl bi yer olacak hem o çocuklar dünyaya gelmek istemiyor biz getiriyoruz bunun bilinci derken kesinlikle çok çocuk isteyene saygı duyuyorum ama asla benlik değil 🫠

Kizlaaar iyi akşamlar umarım herkes çok çok iyidir 😍 bugün kontrolüm vardı çok şükür her şey yolunda 🌸 çok pozisyon vermedi o kadar da çikolata yedim ama bana mısın demedi döndü sırtını yattı 😂 Bu arada cinsiyetimiz belli oldu kızımız olacakmış 🥹❤️❤️❤️ B BirNBirE
Maşallah çok tebrik ederim hayırlı olsun canım kızçen 🩵🙏🏼

Benim yüksek çıktı. Nöral tüp defekti olasılığı yüksek dendi. Perinatolog baktı baktı bir sorun görünmüyor dedi. Ama neden normalden yüksek çıktığını bilmiyorum henüz.
Ne kadar yüksek çıkmıştı? Bende referans disi gözüküyor ama bende normal serum bakildi 3lü test değil. Doktorum benim degerimin iyi oldugunu söyledi sonradan. Gebe olmayanlara göre yüksekmiş megerse.

Merhaba Temmuz anneleri 😊

Ben ağustos annelerinden geldim sizlere bir bakmaya. Aslında tahmini doğumum 27.08.24 fakat bir önceki gebeliğimde 1 ay erken doğum oldu acil sezeryan ile. Yine erken doğum olur diye endişelerim var açıkçası. Herkese sağlıklı gebelikler diliyorum

Arkadaşlar benim ilk ve ikinci çocuğum oğlan şimdi üçüncüye hamileyim ve yüzde 70 kız dediler geçen hafta. 2 hafta sonra tekrar gidicem. Kıza daha önce hamile olanlar belirtileriniz neydi. Kaçıncı haftada kesin olarsk belli oldu cinsiyetleri acaba 🤗 elbetteki kizi da erkegide bizim ama Rabbim iki meyvesinden de tattırsın istiyor insan ☺ o yüzden acaba sonradan cinsiyet değişirmi diye merak ediyorum. Bide iki Oğlumda tabiri caizse açıp gösteri verirlerdi pipilerini ultrasonda fakat bunun için doktor yarım saat uğraştı 😂 zar zor 5 sn görebildim saklıyor saklanıyor resmen bacak arasında çıkıntı yok yüzde 70 kız diyorum ben dedi. Tecrübeli kız analarından bilgilerinizi bekliyorum kızlar 😂

Arkadaşlar benim ilk ve ikinci çocuğum oğlan şimdi üçüncüye hamileyim ve yüzde 70 kız dediler geçen hafta. 2 hafta sonra tekrar gidicem. Kıza daha önce hamile olanlar belirtileriniz neydi. Kaçıncı haftada kesin olarsk belli oldu cinsiyetleri acaba 🤗 elbetteki kizi da erkegide bizim ama Rabbim iki meyvesinden de tattırsın istiyor insan ☺ o yüzden acaba sonradan cinsiyet değişirmi diye merak ediyorum. Bide iki Oğlumda tabiri caizse açıp gösteri verirlerdi pipilerini ultrasonda fakat bunun için doktor yarım saat uğraştı 😂 zar zor 5 sn görebildim saklıyor saklanıyor resmen bacak arasında çıkıntı yok yüzde 70 kız diyorum ben dedi. Tecrübeli kız analarından bilgilerinizi bekliyorum kızlar 😂
Yaa benimki de kız ama her gittigimde şak diye açıyo bacaklarını 🤣 ilk 11+3te sonra 13te en sonda 15+4te gittim hepsi kız dedi hepsinde bacak arasını gördük boştu artık değişmez yani umarim insallah allahim amin 😅😅 bir tane oglum var onda cok daha rahat bi gebelik gecirmistim bunda hem bulantim uzun sürdü hemde ağrılarım vs daha fazla. Suan kac haftaliksin doktor hangi haftada yüzde 70 dedi sana

Yaa benimki de kız ama her gittigimde şak diye açıyo bacaklarını 🤣 ilk 11+3te sonra 13te en sonda 15+4te gittim hepsi kız dedi hepsinde bacak arasını gördük boştu artık değişmez yani umarim insallah allahim amin 😅😅 bir tane oglum var onda cok daha rahat bi gebelik gecirmistim bunda hem bulantim uzun sürdü hemde ağrılarım vs daha fazla. Suan kac haftaliksin doktor hangi haftada yüzde 70 dedi sana
Benim ikinci oğlumda da bunda da gram kusmam bulantim olmadi 1 hafta önce çok kötü hasta oldum ben grip oldum diye hastaneye gitmiştim fakat tansiyonum bi çıktı 11/15 oldu bi düştü 7/4 oldu hastaneye yatırıldim bir sürü serum yedim çıkarken doktor kanlarımi aldı 5 tüp ikili tarama testi de yapılmış sonra ultrasona girdim 13 haftada denildi yüzde 70 kız diye. Şuan 13+5 oldum 15-16 hafta gibi tekrar gitmeyi düşünüyorum o gittiğim devlet hastanesiydi bi özele gidip ultrasonu daha iyi olan bir yere baktırmaya gitmeyi düşünüyorum

X