2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Canım çok üzüldüm yoksa hepsini kullanırdın senin içinde çok rahat olurdu eminimki cana gelmesinde mala gelsin sıkma canını, bikaç bişeyi 2. El alıcam ben en azından yıkanabilir şeyleri çünkü ilk bebekte kuzenimin verdiği bikaç bişey vardı geri vermiştik sonrasında, eğerki sıkıntı etmezsen sende alabileceğin gibi şeyleri 2.el alabilirsin ilk bebekte herşeyin en iyisi en yenisi özeniliyor ama 2. Lerde 3. Lerde az çok neyi ne kadar kullandığımızı neye ne kadar gerek var bildiğimiz için sanırım kısa sürelide kullanılınca ilk el olmasada olabilir düşünebiliyormuş insan en azındam ben öyle düşünüyorum fikir vermek istedim sadece dolap uygulamasından bakıyorum o tarz şeylere çünkü en baştan herşeyi almak zorlar her türlü.
Inan bende senin gibi dusunuyorum kuzum ama esim asla musade etmez hatta orjinal marka secmem konusunda baski yapar ama bende senin gibi dusunuyorum inan

Aklıma gelmişken yazayım. Bebişlere oda takımı alacaksanız 3 ay önceden alın. Boya kokusunun çıkması uzun zaman alıyor. Odanın camını sürekli açık bırakmak gerekiyor. Camda tel yoksa, tel taktırın.

Sepet beşiği benim kediler 2 günde paralar. Sepet gördükleri an tırnaklarını törpüleyesi geliyor yaramazların. Çamaşır sepetimi paraladılar😹 Yan yatağı uygunundan kullanışlı bir şey almam lazım,yoksa bayılıyorum sepet beşiklere.
IMG_2075.jpeg

Boş zamanlarında kullanıyorlar doğrudur 😂😂😂

Bir gün siteye girmedim 12 sayfa birikmiş maşaallah 😂 dün o kadar yoğundum ki bez kampanyasını kaçırdım. Bu sabah denk geldim ama tükenmişti😏

Yaaa ahahah çok tatlı kedin😻😻. Hee böyle sepet beşik mi, ben de hani böyle hasır gibi örülenler var ya onu kasettin sandım. Bunu paralayamazlar 😹😹 Ama o hasır gibi olanlar çok tatlı oluyor yaa, hep içimde uhde kalmıştır onlardan.
Ay yok koltuklarımın süngerleri görünüyor onu parçalara ayırır ipini bile bulamam 😂 bende seviyorum öyle örme gibi duranları bizimki ahşap 🫠

Ay yok koltuklarımın süngerleri görünüyor onu parçalara ayırır ipini bile bulamam 😂 bende seviyorum öyle örme gibi duranları bizimki ahşap 🫠
Şimdi baktım 2000 küsürmüş seninkiler. Sakla valla torunlar bile kullanır ilerde 🤣🤣 baya sağlam duruyor. Ben şunlardan alırım artık🤔 6 aya neyine yetmemiş.

Eklentiler

• IMG_20240202_110400.jpg
    IMG_20240202_110400.jpg
    111,9 KB · Görüntüleme: 41
Şimdi baktım 2000 küsürmüş seninkiler. Sakla valla torunlar bile kullanır ilerde 🤣🤣 baya sağlam duruyor. Ben şunlardan alırım artık🤔 6 aya neyine yetmemiş.
Benden sonra görümcemde kullandı taş gibi hala ve o dönem 300 liraya mı ne almıştım 🥹
Valla fırt diye geçiyor zaman çok çabuk büyüyorlar biliyorsun. O dönemde Next2me alacaktım da sepet beşik hevesim vardı hiç pişman değilim 🤓

Inan bende senin gibi dusunuyorum kuzum ama esim asla musade etmez hatta orjinal marka secmem konusunda baski yapar ama bende senin gibi dusunuyorum inan
Bendede var ondan bitane bilirim canım geçen tartışmasını yaşadık hatta aldım diye kızdı pek takmıyorum ona kalsa batardık zaten 🙄😅

Şu yatak işini ben ne yapıcam hiç bilmiyorum. Kızçem doğduğunda oğlum 22-23 ay arası olucak nasipse. Oğlumun odasını yaparken 120x200 montesori yatak aldım ama beşik gibi korumalıklı boyunu falan ona göre ayarlattım hep kapısı var birde. Büyüyünce kapıyı çıkartırız daha büyüdüğünde ön korumalıkları çıkartırız uzun süre kullanır düşüncesiyle. Hep kafamda şu vardı, ileride kardeşi olursa bu yatağı diğer odaya geçiririm ordaki çift kişilik yatağı oğlumun odasına alırım. Kardeşine sadece dolap şifonyer alırım hayatıma devam ederim diyordum. Yatak masrafı uzun süre yapmak istemediğim için. Tabi aralarında 4 yaş olur minimum gibi düşünüyordum. Ama öyle olmadı 😂😂😂😂 oğlum odasını seviyor yatağına aşık. Hadi yatağa uyku zamanı diyince pıtı pıtı odasına gidip yatağına kendisi çıkıp beni bekliyor falan. Büyük diye yatakta tepinip oynuyor. Ben şimdi yatağını elinden alıp artık kardeşin kullanıcak nasıl diyim 😅 daha yeni keyfini sürmeye başladı yavrum. Çift kişilik yatakta korumalıksız yatmak içinde minik daha gibi. Yanına korumalık alsam diyorum ama yatağını kardeşinin odasına koyduğumuzda orda yatmak ister mi kıskançlığı tavan yapar mı diye de düşünmüyor değilim. Diğer odada duran yatakta yeni onuda atıp ve ya depoya koyup yeni yatak almakta bu devirde mantıklı gelmiyor. Ne yapsam akıl versenize bana ya 😞

Veya yazarken ve ya diye yazmışım okurken kalp krizi geçiriyordum size de olursa özür dilerim şimdiden. Bebeyle hızlı yazmaktan oluyor bunlar 😂

Bu arada anne yanı almıştım 3-4 ay kullancağı boyutta, yatak odam anca böyle bir anne yanı yatağını kaldırabiliyordu. 3 ay itibari ile odasında yatağında yatırmaya başladım. İyi de oldu odasına yatağına çabuk alıştı. Yine ilk 3 ay onu kullanıcam. Görümcemden kalan park yatağımda var onuda sonrasında kullanabilirim. Oda yapmadan diğer odada bu şekilde devam edebilirim. Ama gidip sıfırdan oğluma oda yapıp, kızıma yapmamakta canımı sıkıyor.

3 aylık bezini stokladım anne bebek cantasi icin organizer aldim bir de ateşölcer. Korbellin cöp kovasini alcaktim ebebekte indirime girecekmis onu bekliyorum. Giyim icin bahar ayinda alayim diyorm. Ev tipi anakucaginda kararsız kaldim elektrikli mi daha iyi olur yoksa manuel sallanan mi bilemedm
Ben de aldım dayanamadım.Sleppy naturel aldım dayanamadım.3 ve 4 numara aldım.1 ve 2 prima çare düşünüyorum.Ateş ölçer hangi marka aldın

Kizlarrr eşim de hissetti bebeği sonunda 🥰🥰 bu defa da sağ tarafından pıt pıt yapıyordu eşimi çağırdım elini koydu biraz bekledik öyle tekrar pıt pıt yapti 🥰🥰 dışarıdan da görünüyor damar atması gibi😳😅 benim oğlana gece geliyor enerji bu arada 😅😅
Ay ne güzel😍 darısı başımıza benim eşimde sabırsızlıkla bekliyor ama daha benim hissetmeme bile çok var 🥲

ya kızlar benim bir sorunum var eşimle tam bir derdim var'a yazmalık, biz daha 3 aylık evliyiz. eşim el şakaları yapmayı, sert sevmeyi çok seviyor. işte atıyorum yanından geçerken popoya şaplak atıyor, bazen çimdikliyor, ısırıyor, sıkıyor filan. ben de el şakalarını hiç sevmem, bizim ailede o tarz fiziki şakalar hiç olmazdı. evlenmeden önce de el şakası yapardı ama evlendikten sonra dozajını arttırdı. ciddi bir şekilde hoşlanmadığımı söylüyorum, ama her defasında ne var seni seviyorum, sevdiğime şaka yapamayacak mıyım modunda, hiç ciddiye almıyor. kavga çıkarıyorum, onu da ciddiye almıyor. en son annesiyle konuşmaya karar verdim ama böyle salakça bir şeye annesini karıştırmak da çok normal gelmiyor. ne yapacağımı bilmiyorum. bana bir akıl verin Allah aşkına.
Bende 7 aylık evliyim eşler zamanla bir birini daha iyi anlıyor bence bir süre sonra orta yol bulunuyor herkes bir adım gelerek ve kayınvalide ne söylemen sorun yarabilir eşinle özelimizi paylaştın gibilerinden 🤔

Şu beşik veya yatak alacaklar için tavsiyede bulunmak istiyorum biz ilk beşik almıştık sallanabilir 6 7 ay onda idare ettik büyüdükçe iyice dönmeye başlayınca park yatağa geçiş yaptık eşim asker sürekli tayinciyiz o myüzden park yatak çok kullanışlı oluyor bu konularda kolay taşınması var şu normal beşikler var eski usül kuzenim oda yapıyor diye ondan almıştı ikizlerine ama hiç kullanamadı bile park yatağa geçiş yaptı oda sonrasında, bi araştırın derim arkadaşlar.. Biz bi yere giderkende park yatağı yanımıza alıyoruz çok rahat oluyor.
Ben sadece park yatağı almayı düşünmüştüm ama sallanır beşik almadan ihtiyaç oluyor mu çok.Bu arada benim eşimde asker tayin işleri malum 😊

X