2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ay kuzum benim senin durumun da değişik hani oralı olursun kolay olur ama gurbetlik kötü bende aslen Antepliyim aslında ama tayinciydik biz orda yaşamadım hiç. Daha Akdeniz insanıyım. İnşallah senin de gönlünden geçen olsun da yazın bebeğin şansı ile Ankara'da olursunuz komşu oluruz valla ben bişi istemem senin komşular gibi

Anteplileri çok severim en yakın dostlarımız Antepli, kardeşimiz dediğimiz arkadaşlarımız var, şivelerine de bayılırım yemeklerine de cana yakınlıklarına da bize hep iyisi denk geldi ya da bilmiyorum Antepli komşum keşke burda da olsa her yaz o arkadaşlarla tatil planı yapıyoruz hala

Oranın kültürü de farklı valla. Ben alışamadım 3 ay kadar kalmıştım 9 sene önce insanları evet iyiler. Yemeklerini de anneciğim sağolsun küçüklükten mutfağa sokmuştu beni nerdeyse hepsini bilirim. Eşim de ailesi de çok sevdi yemeklerini, Ankarada pek yemek kültürü de gelişmemiş ya da bizim orda çok gelişmiş ben alışamadım Şeyi hatırlıyorum ilk evlendigimizde eşimin annesi hep yemek gönderiyordu aç kaldigini düşünüyordu eşimin okuyan, çalışan kadın yemekten anlamaz gibi bir algı var sanırım. Kırılmasın diye bir haftasonu yemeğe çağırıp yapması zor yemeklerden yapıp agirlamistim sonra bir daha yemek göndermedi

Evet farklı bir kültürleri var oğlum dayısı teyzesi biliyor o arkadaşlarımızı o derecedeyiz kaç dayın var diyince o arkadaşları da sayıyor biz üniversite yıllarından güzel bağlar kurduk, hiç Antep'e gitmedim ben, eşim gitti birkaç kez cenazedir dugundur oğlum küçüktü burdan uçak yoktu gözüm kesmedi ama yerinde görmeyi de çok isterim Antep'i :) Nasip bakalım inşallah hepimiz istediğimiz yerlere gideriz benim hayalim hep aydın izmir ama işte imkansizin ötesinde olunca Ankara dedik niyetlendik bu sene, en batı o napalim Akdeniz falan da yine imkansız ne kelime ki oralar için

Hepimizin var bir hayali ya cidden bende şehir hayatı istemiyorum valla aslında. Bakalım ne gösterecek bize gönüllerde ki olsun kuzucum

Genetik testinizin sonucu çıktı mı çok geçmiş olsun inşallah hayırlısı ile yine evladınız olur kucağınıza alırsınız

Canım senin biluribin değil hemoglabin ve eritrosit çıkmıştı yanlış mı hatırlıyorum, benimkiyle aynıydı ondan hatırladım, Hemoglobin ve eritrosit de kan demek diye biliyorum
Ben de sonradan baktım biluribin diye bir şey bulamadım. Yarın sabah randevum var bakalım ne diyecek doktor

Kızlar ben dünden beri bebeğin hareketini pıt pıt olarak değil de baya itme olarak hissediyorum ama hep aynı yerde pozisyon değiştirmiyor herhalde

Kızlar ben dünden beri bebeğin hareketini pıt pıt olarak değil de baya itme olarak hissediyorum ama hep aynı yerde pozisyon değiştirmiyor herhalde
Canım pozisyon değiştiriyor ama çok uzun süreler sonra diye deneyimledim ben, doppler ile bakıyordum 13 haftalıkken, hep sol kasigimin orda buluyordum kalp atışını bir haftadır dinlememistim şuan 15.haftadayiz dün tam ortada buldum kalp atışını şuan sabah akşam yer değiştirmiyor gibi geldi bana

Keyfi yerindeyse sıkıntı yok benim de göbek deliğimin sağ üst kısmına doğru bir itme var eli mi ayağı mı bilemiyorum artık ama dünden beri baya netleşti

Ya evim büyük. Yatak odası ve salon at koşturacak kadar. Ama çocuk odasını ve banyoyu çok plansız yapmışlar. Tek çocuklu aile için o da ideal. Allah herkesin gönlündekini nasip etsin inşallah
Biz de öyle bir evde oturmuştuk. Bebekti o zaman bizimki yetiyordu hakikaten.

Yaa ben evlenmeden önce Ankara'da çalışıyordum ve çok severdim orayı. Çok güzel bir çevrem vardı belki o yüzdendir. Özledim hanidir gelmiyorum. Yaşamak istemezdim şimdi ama şöyle birkaç gün gelip gezdiğim sokakları, müdavimi olduğum restoranları, sevdiğim kafeleri görmek iyi olurdu. Eşimle ordayken tanışmıştım çok hatıraları var bende

Bende o durumdayım. Aileler uzaktaydı haber vermek icin sarı bir zıbın almış görüntulu arayarak bebeği haber vermiştik. O kadar bilgisizce almisimki sarı zibini bile üstünde 6 aylık için yaziyor ahaha
Emin ol onu giyecek zamanı çok çabuk geliyor. 0-3 aylıkları giydiremeden bir bakıyorsun 6 aylık giymeye başlıyorlar.

Şimdi çok soğuk ama havalar ısınınca keyifli olur gezmesi de. Bekleriz kuzucum

Hepimizin var bir hayali ya cidden bende şehir hayatı istemiyorum valla aslında. Bakalım ne gösterecek bize gönüllerde ki olsun kuzucum
Biz de sehir hayatından bıktığımız için çocuk küçükken bir karar aldık, istedim ki bahcede özgürce oynasın, koştursun, mis gibi bol oksijenli bir havada yaşasın. Doğma büyüme sehirliyim, gözümü kararttım ve çocuk için hiç bilmediğim , yaşamadığım Kuzey Ege'de bir dağ köyüne ev yaptırdık. Esimin iş yerine 20 km mesafede, çocuk da okula şehre gidiyor ama köyde yaşamak harika. Isınmamız şömine ile oluyor ki onun da keyfi bir başka, odun taşımaktan erinmiyorum. Burdaki köylülerin gözü şehirde, kıymetini bilmiyorlar. İyi ki böyle bir karar almışız, yenidoğan da şimdi köyde büyüyecek, 3.5 dönüm bahçemizde kostursun dursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…