2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
22 şubata verdiler Aralık tan bu yana yani verilen randevu tam 21 haftalık oluyorum cnm bkliyimi yoksa gidiymi bilemedim 😥Dr bir an önce gir diyince korktum
Tamam da 19dan önce zaten yapılmıyor 24. Haftaya kadar da yolu var. Doktor neden bir an önce gir dedi onu bilmiyorum kuzum benim önden gitmesine rağmen 22. Haftanda gidersin dedi. Özel bir durum mu var bilemedim 🤷🏼‍♀️

Tamam da 19dan önce zaten yapılmıyor 24. Haftaya kadar da yolu var. Doktor neden bir an önce gir dedi onu bilmiyorum kuzum benim önden gitmesine rağmen 22. Haftanda gidersin dedi. Özel bir durum mu var bilemedim 🤷🏼‍♀️
Şöyle girdim bebek herşeyi güzel ama her geldinizde uyuyor bn daha bu bebeğn sağ kol hareketleri ni görmedim bir an önce girsen iyi olur bnde iki Şubat diye biliyordm detaylı ultrason öle diyince iyi çok az kalmış onddan sonra bana mutlaka uğra dedi ama dün akşam kağıda baktm iki değil 22 şubataymis 🤦🏻‍♀️ çok karşk oldu umarım iyi anlatabildim

Şöyle girdim bebek herşeyi güzel ama her geldinizde uyuyor bn daha bu bebeğn sağ kol hareketleri ni görmedim bir an önce girsen iyi olur bnde iki Şubat diye biliyordm detaylı ultrason öle diyince iyi çok az kalmış onddan sonra bana mutlaka uğra dedi ama dün akşam kağıda baktm iki değil 22 şubataymis 🤦🏻‍♀️ çok karşk oldu umarım iyi anlatabildim
Anladım anladım kuzum ben seni. Yani vardır bir bildiği 18. Haftaya özelden bakıcaksın o zaman mecbur 🤷🏼‍♀️ (19 değil 18 olacak yukarda yanlış yazmışım) hareketli olması önemli de sağ sol ayrım yapıldığını bilmiyordum açıkçası iki gebeliğimde de buna dikkat edildiğini sanmıyorum ama ne diyoruz saygı duyuyoruz ve doktorumuzun dediğini yapıyoruz 🤓

Anladım anladım kuzum ben seni. Yani vardır bir bildiği 18. Haftaya özelden bakıcaksın o zaman mecbur 🤷🏼‍♀️ (19 değil 18 olacak yukarda yanlış yazmışım) hareketli olması önemli de sağ sol ayrım yapıldığını bilmiyordum açıkçası iki gebeliğimde de buna dikkat edildiğini sanmıyorum ama ne diyoruz saygı duyuyoruz ve doktorumuzun dediğini yapıyoruz 🤓
İşte bnde pazartesi inşallah ozele gidip srcm eyer fiyatlar iyise gircem inşallah 🤲

Merhabalar, fetal dna testi yaptıran var mı? Varsa hangi laboratuvarda yaptırdınız? Lablarla ilgili türlü türlü şikayetler var seçemedik

Bu arada ssvd’yi konuştum. Karşı değilim destekliyorum da dedi ama risklerinden bahsetti. Sezaryen olsa bile 40. Haftaya kadar bekletirim 38de almam dedi benimde düşüncem bu yöndeydi. Ama işte doğum bu suyum gelir doğum başlar nasıl ilerleriz tamamen sürpriz 🫠
İnşaallah hem senin gönlüne göre hem de bebişin keyfine hayırlı sağlıklı kolay bir doğum olur canım 🥰 ben pztyi iple çekiyorum. Şu plasenta yukarı çıktı mı çıkmadı mı bir aydır aklımda aynı soru var. Bunu ultrasonda bakıp anlar dimi yani görünüyordur

G Gksu21 canim senle konuşmuştuk benim plesanta gercekten öndeymis yani ön duvarda 😄 sanırım o yüzden hala tam net ve sert degil hareketler ona ragmen yine iyi bile hissediyorum bence 😅
Evet canım ondan geç hissediliyor ben psikopat biri olarak eşimin ilerisi için hatıra kalsın diye çektiği videoyu eve gelince yüz kere izlerken sekreterine sürekli Yaz kizim modunda biseyler söylerken plesanta anterior demiş, ona bakmıştım rahim ağzını kapatan olandan mi diye YouTube da denk gelmiştim plesanta anterior diye yazınca kağan Kocatepenin videosuna orda diyordu geç hissedilir diye :)

İnşaallah hem senin gönlüne göre hem de bebişin keyfine hayırlı sağlıklı kolay bir doğum olur canım 🥰 ben pztyi iple çekiyorum. Şu plasenta yukarı çıktı mı çıkmadı mı bir aydır aklımda aynı soru var. Bunu ultrasonda bakıp anlar dimi yani görünüyordur
Evet canım ultrasondan anlaşılıyor, oğlumdayken benim de rahim ağzını yarı yarıya kapatıyordu 20.hafta gibi çıkmıştı yukarı

Canım dünde ben aynı sorundan idrar tahlili verdim, gebeliğin başından beri verdiğim 3. İdrar testi 😅 enfeksiyon vs çıkmadı bende hiçbir testte. Sistit olunca idrar yaparken yanma ve idrar sonrası tam rahatlama olmuyor üni yıllarında bir kere oldum. Doktorlar ne olur ne olmaz diye idrar tahlili yapıyor mutlaka merak etme bir sey yoktur canım. Benim sol tarafa bebeğin ayakları denk geliyor bebiş ve rahim büyümesinden kaynaklı dedi dün doktorum.
Canım ben de gittim öğlen araştırmaya kan idrar verdim gitmişken bebeğe de baktılar, sonra vajinal baktılar cidden enfeksiyon varmış, ama çok şükür bebeği gördük bir haftada nasıl bu kadar büyümüş şoktayım.. iyi ki gitmişim🤭🤭😅😅🙏🙏

Kızlar dörtlü testm çıkmış anlayan varmı randevu çok var meraktan ölürüm 😥

Eklentiler

• Screenshot_2024-01-27-15-49-52-143_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2024-01-27-15-49-52-143_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_2024-01-27-15-49-45-933_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2024-01-27-15-49-45-933_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    49,4 KB · Görüntüleme: 46
Canım ben de gittim öğlen araştırmaya kan idrar verdim gitmişken bebeğe de baktılar, sonra vajinal baktılar cidden enfeksiyon varmış, ama çok şükür bebeği gördük bir haftada nasıl bu kadar büyümüş şoktayım.. iyi ki gitmişim🤭🤭😅😅🙏🙏
Ben de sağlık ocağında geçen gün kan ve idrar testi verdim. İdrarda referans dışı olan değerler var ama enfeksiyon mu bilmiyorum. Senin bir belirtin var mıydı canım ne şikayetle gittin hastaneye?

Eklentiler

• Screenshot_2024-01-27-16-00-14-261_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2024-01-27-16-00-14-261_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 46
Ben de sağlık ocağında geçen gün kan ve idrar testi verdim. İdrarda referans dışı olan değerler var ama enfeksiyon mu bilmiyorum. Senin bir belirtin var mıydı canım ne şikayetle gittin hastaneye?
Sen yine de göster doktora canım ama bildiğim kadarıyla lökosit önemli bizim için demişti benim de hemoglobin eritrosit olayı vardı benim doktorum onemsemedi bol su iç demişti lökosit yoksa bişey yoktur dedi ama ondan bir hafta sonra üniversite hastanesi tahlil yapti, lökosit de çıktı bakteri de çıktı bunlara ek olarak bu sefer, öyle olunca tek kullanımlık toz vermisti

Anlar tabi ben bile bugün kordonu plesantayı falan net gördüm hayırlıysa çıkmıştır artık bebişle beraber inşallah 🙏🏼 🫠

Son düzenleme:
Evet canım ondan geç hissediliyor ben psikopat biri olarak eşimin ilerisi için hatıra kalsın diye çektiği videoyu eve gelince yüz kere izlerken sekreterine sürekli Yaz kizim modunda biseyler söylerken plesanta anterior demiş, ona bakmıştım rahim ağzını kapatan olandan mi diye YouTube da denk gelmiştim plesanta anterior diye yazınca kağan Kocatepenin videosuna orda diyordu geç hissedilir diye :)
Evet evet plesanta previa dedikleri tehlikeli olanmış bizimki anterior herhangi bi riski uok cok şükür aman iyi olsunlar 🥲

Sen yine de göster doktora canım ama bildiğim kadarıyla lökosit önemli bizim için demişti benim de hemoglobin eritrosit olayı vardı benim doktorum onemsemedi bol su iç demişti lökosit yoksa bişey yoktur dedi ama ondan bir hafta sonra üniversite hastanesi tahlil yapti, lökosit de çıktı bakteri de çıktı bunlara ek olarak bu sefer, öyle olunca tek kullanımlık toz vermisti
Pzt randevuda söylicem doktora bir baksın bakalım

Çok geçmiş olsun canım ya hemen iyileşir inşallah 🙏🙏 bebişler hızlı büyüyorlar maşallah 🧿🧿

X