2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Dümdüz örebiliyorum da kol bacak kısmına bakarım youtubedan. Detaylı anlatımlar oluyor. Atomu parçalamıycam nihayetinde yaparım bence yaa. İplik falan alayım terapi gelir simdi örgü.
Kuzum gercekten terapi gibi geliyor örgü ben ilk yönetici olduğumda sabrı öğrenmek için örgü yapmıştım 😅😅 hatta solagim ben ona rağmen youtube videolarından yapabildim

Canım çok geçmiş olsun, serklaj ol bence bu ilk cocugun muydu, bir yandan şanslısın ki birşey olmadan anlaşıldı çok şükür önlemini almış olursun sorunu öğrendin.. Keşke sorunsuz geçse tüm hamilelikler ama çok zor.. Güle oynaya hamilelik gecirenleri biliyorum ama onlar bizim gibi insanlar değil, hiçbir şey bilmeyen, hiçbir şey araştırmayan tamamen şansa çocuk doğuran insanlar maalesef, onların da bebeklerine üzülüyorum dünyadan haberi olmayan anneleri var diye.. Bizler sukretcez hep.. Çok şükür ki tedavisi olan bişey, bebiste bir sorun yok 🙏
3 aylık hamileymişim haberim yok köyde dünyanın odununu taşıdım. El arabası ile 50 kiloluk falan el arabası ittim bayır yukarı. Şu an şansa geliyor gelmekte olan😅 Bir şey olacağı varsa oluyormuş, sakınan göz misali aslında.

Kuzum gercekten terapi gibi geliyor örgü ben ilk yönetici olduğumda sabrı öğrenmek için örgü yapmıştım 😅😅 hatta solagim ben ona rağmen youtube videolarından yapabildim
Padişahlar da öyleymiş ya, sabrı öğrenmek için mutlaka bir el uğraşı yaparlarmış. Hakikaten öyle ve örgü bir matematik aslında örüntü yapıp duruyorsun, bunamaya da iyi gelir diye düşünüyorum🤣

Canım çok geçmiş olsun, serklaj ol bence bu ilk cocugun muydu, bir yandan şanslısın ki birşey olmadan anlaşıldı çok şükür önlemini almış olursun sorunu öğrendin.. Keşke sorunsuz geçse tüm hamilelikler ama çok zor.. Güle oynaya hamilelik gecirenleri biliyorum ama onlar bizim gibi insanlar değil, hiçbir şey bilmeyen, hiçbir şey araştırmayan tamamen şansa çocuk doğuran insanlar maalesef, onların da bebeklerine üzülüyorum dünyadan haberi olmayan anneleri var diye.. Bizler sukretcez hep.. Çok şükür ki tedavisi olan bişey, bebiste bir sorun yok 🙏
cok sukur daha beterinide yasayabilirdim oglum saglikli sukurler olsun 🙏

Yaa bir şey diycem, benim böyle bir şeyler öresim geldi. Çok güzel değil mi renkler filan? Kız olunca pembe, erkek olunca mavi dayatmasına karşı alerjim var benim. İlkte de buna dikkat etmiştim, gelen hediyeler harici pembe bir iğne bile almamıştım. Hem kim buldu ki bunu kızların rengi pembe, erkeklerinki mavidir diye di mi ama 😄 yaz bebeği ama 5 aylıkken kalın giymeye başlar.
Fotoğraf çekimlerinde çok güzel oluyor örgü işleri, oğlumda örmüstüm ki ben hiçbir şey bilmeyen biri olarak YouTube dan baka baka Mickey mouse lu bisey örmüstüm bir de papyon ve külot gibi şeyler örmüstüm fotoğraf çekiminde onları kullanmistik 😊

Fotoğraf çekimlerinde çok güzel oluyor örgü işleri, oğlumda örmüstüm ki ben hiçbir şey bilmeyen biri olarak YouTube dan baka baka Mickey mouse lu bisey örmüstüm bir de papyon ve külot gibi şeyler örmüstüm fotoğraf çekiminde onları kullanmistik 😊
Fikir olsun 🥰

Eklentiler

• Screenshot_2024-01-25-19-57-12-127_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2024-01-25-19-57-12-127_com.whatsapp.jpg
    36,5 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_2024-01-25-19-55-49-488_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2024-01-25-19-55-49-488_com.whatsapp.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2024-01-25-19-55-31-631_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2024-01-25-19-55-31-631_com.whatsapp.jpg
    57,4 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_2024-01-25-19-55-08-286_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2024-01-25-19-55-08-286_com.whatsapp.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_2024-01-25-19-54-41-548_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2024-01-25-19-54-41-548_com.whatsapp.jpg
    50,2 KB · Görüntüleme: 49
3 aylık hamileymişim haberim yok köyde dünyanın odununu taşıdım. El arabası ile 50 kiloluk falan el arabası ittim bayır yukarı. Şu an şansa geliyor gelmekte olan😅 Bir şey olacağı varsa oluyormuş, sakınan göz misali aslında.
O kadar doğru ki nasibi olan çocuk ne yaparsan yap doğuyor. Bundan önceki hamileliğimde 4 ay yerimden kalkmadım yinede nasip olmadı kucağıma almak bunda hiç umursamadım maşallah cinsiyetini bile öğrendim nasip kısmet işi bu Rabbim isteyenlerin kucağını boş bırakmasın inşallah

O kadar doğru ki nasibi olan çocuk ne yaparsan yap doğuyor. Bundan önceki hamileliğimde 4 ay yerimden kalkmadım yinede nasip olmadı kucağıma almak bunda hiç umursamadım maşallah cinsiyetini bile öğrendim nasip kısmet işi bu Rabbim isteyenlerin kucağını boş bırakmasın inşallah
Ben Kars'a gitmiştim, -15 derecede karda buzda çocuklar ince bir hırka, delik coraplar ve terliklerle sokakta oynuyordu. Ben kat kat giysi içinde titrerken! Orda anladım ki çok korumamak lazımmış. Sonra doğum yapınca orda gördüğümü uyguladım, insanlar kar yağınca evlerinde otururken ben bebeği karda buzda dışarı çıkardım, terlediği zaman arkasına mendil filan da sokmadım. Herkesin çocuğu yel esse hasta olurken benimki çok nadiren olur. İskandinav ülkelerinde karda çocukları bebek arabasında balkonda, bahçede uyuturlar bünye alışsın diye. Bizde ört ört üşümesinciler yüzünden herkes anında hasta.

Ben Kars'a gitmiştim, -15 derecede çocuklar ince bir hırka, delik coraplar ve terliklerle sokakta oynuyordu. Ben kat kat giysi içinde titrerken! Orda anladım ki çok korumamak lazımmış. Sonra doğum yapınca orda gördüğümü uyguladım, insanlar kar yağınca evlerinde otururken ben bebeği karda buzda dışarı çıkardım, terlediği zaman arkasına mendil filan da sokmadım. Herkesin çocuğu yel esse hasta olurken benimki çok nadiren olur. İskandinav ülkelerinde karda çocukları bebek arabasında balkonda, bahçede uyuturlar bünye alışsın diye. Bizde ört ört üşümesinciler yüzünden herkes anında hasta.
Ben de bir gün oğlumu hastaneye goturuyordum giderken ara sokaklardan gideyim demiştim bir gecekondu ev, önünde küçük cocuklar üstlerinde ince kısa kollu birer tişört, birinin ayağında terlik vardı diğerinin ayağında terlik dahi yoktu, ikisinin de altında iç çamaşırlari dahi yoktu öyle oynuyorlardı kar kış kıyamette, benim oğlumun da ciğerleri sökülüyordu nerdeyse öksürmekten, bebek arabasının içinde kat kat giydirmistim öyle iç çeke çeke geçtim ki o çocukların önünden

Ben de bir gün oğlumu hastaneye goturuyordum giderken ara sokaklardan gideyim demiştim bir gecekondu ev, önünde küçük cocuklar üstlerinde ince kısa kollu birer tişört, birinin ayağında terlik vardı diğerinin ayağında terlik dahi yoktu, ikisinin de altında iç çamaşırlari dahi yoktu öyle oynuyorlardı kar kış kıyamette, benim oğlumun da ciğerleri sökülüyordu nerdeyse öksürmekten, bebek arabasının içinde kat kat giydirmistim öyle iç çeke çeke geçtim ki o çocukların önünden
Çünkü bizim yapımız aşırı korumacı. Bu aileden aileye bir aktarım. Herkes ailesinden gördüğünü uyguluyor, ben bu kısır döngüyü kırdım. Aile büyükleri bize geldiğinde akıl vermeye çalışıyor ve ben de dinlemiyorum. Her geldiklerinde hırka giydir, yelek giydir🤣Kendileri hasta sürekli farkında bile değiller neden olduğunun.

X