2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
benim kafa da senin gibi çalışıyor, ama işte altın alınca elinin altında oluyor, hemen aklın kayıyor. hemen azıcık sıkışsam düğünden kalan altınları bozduralım mı diyorum eşime, Allah'tan o benim gibi tezcanlı değil de frenliyor beni.
biz bir de hedef koydık kendimize çocuk 2-3 yaşına gelene dek tekrar bir ev-araba muhabbetine girmeyeceğiz bir aksilik çıkmazsa. O süre içinde birikim yapalım diyoruz ama işte çocuktan sonra birikim yapmak ne kadar kolay olur bilmiyorum :)
Bizde tam tersine çocuktan önce hallettik canim ev araba ve birikim işlerini 😅😅 o yüzden bu kadar geciktim bebek için de

Benim memur olduğum çok belli asla kafam çalışmıyor öyle kağıt alma hisse alma vs işlerine 🤣🤣🤣 ev al araba al paran mi arttı altın al tam memur kafası 😂😂😂 ne uzar ne kısalır derler ya, o misal benimkisi 🤣🤣
Bende önceden öyleydim memur değildim ama ev değil mesela arsaydı benim için yatırım çok şükür onları yaptık şimdi çocuklara hisse bırakmak mantıklı geliyor çok çok yeniyim bende 🫠

Bende önceden öyleydim memur değildim ama ev değil mesela arsaydı benim için yatırım çok şükür onları yaptık şimdi çocuklara hisse bırakmak mantıklı geliyor çok çok yeniyim bende 🫠
Bı ara halka arz guzel gidiyordu bana da arkadaşlar önerdi bı girdim halka arz durdu 🤣🤣 hiçbir yere girmeyim de batirmayim da kimseyi 🤣🤣

Bı ara halka arz guzel gidiyordu bana da arkadaşlar önerdi bı girdim halka arz durdu 🤣🤣 hiçbir yere girmeyim de batirmayim da kimseyi 🤣🤣
Sen üstüne alınma kuzucum balinalar sağlam saldırdı piyasaya malum herkes borsaya yöneldi birde ve borsa kışın düşer. Kısa vade düşünenler var birde benim gibi unutanlar işte 🤓

Sen üstüne alınma kuzucum balinalar sağlam saldırdı piyasaya malum herkes borsaya yöneldi birde ve borsa kışın düşer. Kısa vade düşünenler var birde benim gibi unutanlar işte 🤓
Para kazanılacak ya da enflasyona ezdirmeyecek bir şey kalmadı ki millet napsin borsaya kriptoya çöktü kuzum ya 😔 faiz hala düşük, dolar olmasi gereken seviyede değil. Borsa da son bir yildir bir acayip. Kriptodakileri de geçen sene salladılar. Bu spekülasyonlar bizi ev sahibi yaptırdı ama bir yandan iyi oldu 😅😅parayı bağlayalım birazina da kredi çekeriz kira gibi olacak şekilde dedik şansımıza kredi kampanyası çıkmıştı çok iyi oldu.

Canım bes olayını altın bes yapacaksın değil mi, ben de oğlum için araştırmıştım Aralık ayındayken, onun için biraz birikim yaptık ve o paraya hiç dokunmayacagiz diyorduk ama yine Aralık ayında gördük ki dokunmadik ama dokunma potansiyelimiz varmış😂😂 sıfır araç fikrine girmiştik de son anda tuttuk kendimizi de oğlumun birikimini de, bir an insanın eli kayabiliyor o paraya 😂😂 neyse ki şimdilik durduk ama bu saatten sonra kendimize güvenmiyorum.. Biran önce iki minnoş için de bes başlatmak lazım oğlum için önümüzdeki ay baslatabilirim ama miktar olarak değişikliğe gidilebiliyor mu bilgin var mı oğluma çok geriden geleceğimiz için mevcut birikimi bese çevirmek adına biraz daha fazla fazla yatırmak sanki başta daha mantıklı olacak, bebiş doğduğu an besli olacak o daha şanslı olacak yoksa :)
Ben kızım adına borsa hesabı açtım gözümüze kestirdiğimiz ilerde değerlenebilecek hisse senetlerinden 3 5 alıp koyuyoruz 😊

Para kazanılacak ya da enflasyona ezdirmeyecek bir şey kalmadı ki millet napsin borsaya kriptoya çöktü kuzum ya 😔 faiz hala düşük, dolar olmasi gereken seviyede değil. Borsa da son bir yildir bir acayip. Kriptodakileri de geçen sene salladılar. Bu spekülasyonlar bizi ev sahibi yaptırdı ama bir yandan iyi oldu 😅😅parayı bağlayalım birazina da kredi çekeriz kira gibi olacak şekilde dedik şansımıza kredi kampanyası çıkmıştı çok iyi oldu.
Evet kesinlikle katılıyorum kuzucum mahvoldu herkes kolay paraya bel bağladı. Krediye karşı bir kocam olmasaydı 3 sene önce çekilen kredinin aylık taksiti şuan çerez parası olurdu muhtemelen 🤓 Can sağlığı olsun ya para kazanılır 🫠

Bir taraftan kızımın isteği üzerine 1 milyonuncu kez Harry Potter izlerken, bir taraftan da çaktırmadan annelerin para piyasalarını takip ettim🤣🤣 Çok doğru yoldayız arkadaslar 👏👏 Hayata sıfırdan baslamak kadar kötü bir şey yok. En iyi yatırım çocukların geleceklerine olan yatırımdır👍👍

Bir taraftan kızımın isteği üzerine 1 milyonuncu kez Harry Potter izlerken, bir taraftan da çaktırmadan annelerin para piyasalarını takip ettim🤣🤣 Çok doğru yoldayız arkadaslar 👏👏 Hayata sıfırdan baslamak kadar kötü bir şey yok. En iyi yatırım çocukların geleceklerine olan yatırımdır👍👍
Ekonomist ve yatırımcı yaptı mevcut düzen bizi 🤓

Evet kesinlikle katılıyorum kuzucum mahvoldu herkes kolay paraya bel bağladı. Krediye karşı bir kocam olmasaydı 3 sene önce çekilen kredinin aylık taksiti şuan çerez parası olurdu muhtemelen 🤓 Can sağlığı olsun ya para kazanılır 🫠
Tabi kesinlikle öyle bende aynen böyle düşünüyorum para gelir gider. Allah can sağlığı versin güç olunca çalışıp kazanılıyor 🙏🙏 eşim finansci işi de bu 😅😅 o yüzden ben biraz şanslı oldum hep. Tabi bende hasır neşir oldum bu konularla 😅😅 bizde çocuğumuza paradan para kazanma yollarını öğretmeyi düşünüyoruz mesela tek çocuk olacak neyimiz varsa onun zaten şanslı doğacak 🥰 biraktiklarimizi çar çur etmesin istiyoruz. Bende eşimde her şeyi sıfırdan yaptık çünkü. Ailelerimizin ne eğitimde ne evlilikte herhangi bir katkıları olmadı bize. 😔

X