2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Benim kızım haftada bir kere anca yapıyor kakasını. Yapacağı gün ve önceki gün ağlamalar ikinmalar başlıyor. Ben mamasina zeytinyağı koyuyorum bir çay kasigi kadar. Poposuna da zeytinyağı sürüyorum bir de masaj falan yapıyorum öyle öyle biraz rahatlıyor.

Ben de ilk 2 gece haricinde hic uyandirmadim canim. 3 saatte en gec hep kendi uyandi

Gaz değil kaka derdi kuzum. Bizimki gazını çıkarıyor ama iş kakaya gelince aynen dediğin gibi ayaklarını karnına çekip kizarmalar bozarmalar. Çok üzülüyorum o halini gorunce. Bu günde bir kere yoğun oluyor bir kere kakasını yapınca diğer kaka işi daha kolay oluyor neden bilmiyorum. Ertesi gün yine aynı oluyor ama

Canım Avusturya dayım ben burda bebek hemşireleri var emzirmem için bana takviye yaptılar kolay tutsun diye önce emziriyom sonra yarım saat içinde uyanırsa doymamıştır diye mama da veriyorlar uyandırma konusunda en geç 3 yada 4 saatte uyanmazsa uyandır diyorlar tabi ben her iki saate bir alarma kurup emzirme peşindeyim kaç gündür uykusuzum

Sen ciddi misin ya bizim günde en az 5 kakalı bez var 1 tanesi dolu dolu olmak üzere.

Canım çok memnun musun? Öne eğilmek gerekiyor mu? Çekimi nasıl ?
Hayır sadece iyi saran yarım emzirme atleti al. Trendyoldan almıştım ben baya uyguna. Arkana yaslanır pozisyonda gayet rahat sağarsın. Ufak işlerini de halledebilirsin aynı anda çok uzanma vs gerektirmeyen. Müthiş bişey. Ben çoğu zaman yarım sağıp taze taze sütten 50-60 ml koyup içiriyorum çünkü basit kullanımı ya germiyo beni yok prizin yanına konumlan yok bebek uyuyor olsun ya da sakin olsun vs vs. Göğüslerim makineyle iyileşti.
Ayrıca sıfır ağrı sıfır acı. Mükemmel. Yalnız 10 güne falan geliyor yurtdışından.

Canım sağol sipariş ediyorum şimdi. Yarım atlet ne önerirsin?

Cnm bizimki derin uykuya dalarsa 3 4 saat uyuyor. Uyandirmiyorum bende. Zaten uyumazsa sabahlar olmasin
Aynen canım. İnşallah uyku düzenimizi de yaratırız en kısa zamanda. Gerçekten uyku sütü bile etkiliyor. Bugün sabah 6 da kalktı oğluşum alt değiştirdim karnını doyurdum oyun istedi resmen. Konuştum ettim oyalandik bir saat sonra birlikte uyuduk şimdilerde oyle takılıyoruz

Ordakilerde 4 saat diyorlar dimi bende kaldirmam artik uyansin diye valla zaten soyle oluyor diyelim ben uyandirmaya calisayim yarim saatte zor uyandiriyorum uyusa o sureyi en azindan ayni mantik oluyor

Cnm suan bende oyle yapiyorum emziriyorum yedirip icirip alt degistirip her turlu sorunu bittiktsn sonra anakucgaina alip etrafi izliyor uyanik kalmasina musade ediyorum 45 dk sonra zaten bakiyorum yoruluyor hemen 40 cc sut veriyorum biberonla hop gidiyor :)

Yapmayin diyorlar ama ben reflü yatagini koyuyorum yanıma valla kafasından koklayip opunce hoşuna gidiyor kapativeriyor gözlerini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…