2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
3470 gr doğdu. 3400 ile çıktık. Sonra sarılık sürecinde yani beşinci günde 3040 a kadar düştü. En son çrş günü 3600 oldu. Bugün 22 günlük. Gündüzleri iki ya da üç kere mama veriyorum sadece
Sifa olsun kuzuna canim yavas yavas kaybetmis cnm bebisin bizimki hakkini 2. Gunde tuketerek mamayi aldi midesi de sindiremedi hemen cikardi yarisini

Cnm ayni dogmus bizimki de 3340 dogdu ama 2. Gun 3140 3. Gun 3040 a dustu. Doktor da eger 10 gun icinde yavas yavas dusseydi sorun yok ama 2. Gunden hizlica dusmesi problem dedi. Sonra da 2 kez turuncu isedi. Benimde sut birikti iyice mastit yolunda hizli adımlarla ilerliyorum
Canım turuncu isemesine ne dedi doktor göbeğinden filan bulaşmış olabilir mi bezine bizim de yarın yine kontrolumuz var testleri yapılacak

Canım turuncu isemesine ne dedi doktor göbeğinden filan bulaşmış olabilir mi bezine bizim de yarın yine kontrolumuz var testleri yapılacak
Yok cnm gobekle ilgisi yetersiz sivi aliminda kristallesme oluyormus o da idrari turuncu yapiyormus. O durumda hemen sutun varsa ya sagip oyle veriyorsun ne kdr içtiğini gorerek yada mama takviyesi. Biz hem sagdik hem mama verdik. Bugun sariya dondu hemen cisi

Canım sancı böyle bugün hafif birşeyler hissediyorum ama geri gidiyor eğer doğum sancısı olursa geri gelir demi tam kestiremiyorum sancı nasıl başlar plates topundan inmiyom işe yarasın diye
Birde dün geceden beri tuvaletimi yaparken bir sıcaklık hissediyom enfeksiyon olmamıştır inşallah
Amyon sıvı mı geliyor yakıyor mu benim kız öyle doğdu ya rahim içinde mi geliyor emin misin eğer rahim içinden geliyorsa acile gitmeni öneririm kanda enfeksiyon değerim arttı protein kaçırmaya başladım sonuç sezeryanla doğuma girdim yine

Amyon sıvı mı geliyor yakıyor mu benim kız öyle doğdu ya rahim içinde mi geliyor emin misin eğer rahim içinden geliyorsa acile gitmeni öneririm kanda enfeksiyon değerim arttı protein kaçırmaya başladım sonuç sezeryanla doğuma girdim yine
Canım o nasıl anlaşılır bilmiyom ki hani çiş yaparken böyle sıcak geliyor dün gece sıcak diye açıkta uyudum sabah uyanınca çok üşümüştüm ondan soğuktan olabilir mi acaba ay bilmiyom canım inşallah öyle birşey değildir yarın sabah 8.30 da terminim var hastanede ondan gitmedim Allahım yüzümüze bak

Yok cnm gobekle ilgisi yetersiz sivi aliminda kristallesme oluyormus o da idrari turuncu yapiyormus. O durumda hemen sutun varsa ya sagip oyle veriyorsun ne kdr içtiğini gorerek yada mama takviyesi. Biz hem sagdik hem mama verdik. Bugun sariya dondu hemen cisi
Ben de emzirmeye ek takviye hipp mama veriyorum canım yetersiz geliyor sütüm diye

Canım sancı böyle bugün hafif birşeyler hissediyorum ama geri gidiyor eğer doğum sancısı olursa geri gelir demi tam kestiremiyorum sancı nasıl başlar plates topundan inmiyom işe yarasın diye
Birde dün geceden beri tuvaletimi yaparken bir sıcaklık hissediyom enfeksiyon olmamıştır inşallah
Sancı ilk önce düzensiz sonra düzenli olarak 10 dkda bir 5 dkda bir dkida bir olacak şekilde gelir kimisi suyu gelince sancıları hisseder kimisi suyu gelmeden sancıları başlar ben oğlumda sancımı suyum gelene kadar hissetmedim kızımda son saniyelere doğdu tansiyonla vurdu herkes farklı yaşıyor ama şu kesin sancın gelirse anlarsın doğum sancısı olduğunu ağrıdan dolayı değil düzenli geldiği için anlarsın normal doğum kötü birşey değil sakın korkutmak istemem oğlumda suyum geldikten sonra o sancıyı çektim ama nasip sezeryana alındım sen ne yapıyorsan devam et plates yap hurma ye merdiven çık ananas ye ılık duş al bunlar aşırı faydalı

Kızlar biz de birazcık sarılık olmuşuz sütüm az geliyor hipp mama veriyorum arada süt için başka neler yapmam lazım acaba içeceklerin caylarin çoğunu denedim
Günde en az 3 lt su iç canım. Onun dışında da sıvı alımın olsun komposto çorba gibi. Tahin tüketebilirsin. Beyaz üzüm dereotu. Protein açısından da zengin beslen. Ben bestlak damla kullanıyorum günde üç kere 20 damla. Bol bol emzir bebek emdikçe ihtiyacı olan sütü kendi indirecek sakın sütüm az ya da yetmiyor diye düşünme beynine pozitif düşünce gönder. Bir de eğer mümkünse uyumaya çalış. Bu tavsiyeyi hiç sevmiyorum çünkü uyumak gerçekten zor sürekli emzirirken ama gece biri bebeğe mama verebilecek durumdaysa sen uyu. Sütün en büyük dostu su ve dinlenme çünkü. Allah kolaylık versin canım🌸

Sancı ilk önce düzensiz sonra düzenli olarak 10 dkda bir 5 dkda bir dkida bir olacak şekilde gelir kimisi suyu gelince sancıları hisseder kimisi suyu gelmeden sancıları başlar ben oğlumda sancımı suyum gelene kadar hissetmedim kızımda son saniyelere doğdu tansiyonla vurdu herkes farklı yaşıyor ama şu kesin sancın gelirse anlarsın doğum sancısı olduğunu ağrıdan dolayı değil düzenli geldiği için anlarsın normal doğum kötü birşey değil sakın korkutmak istemem oğlumda suyum geldikten sonra o sancıyı çektim ama nasip sezeryana alındım sen ne yapıyorsan devam et plates yap hurma ye merdiven çık ananas ye ılık duş al bunlar aşırı faydalı
Sağol canım ben artık suni felan hepsini göze aldım kızım sağlıklı şekilde gelsin sancıyı umursamayacak seviyeye geldim

Bak canım çok okudum kullanan var bi araştır , bir de ağustos annelerinde görmüştüm pregnacare breastfeeding diye bi takviye varmış kullanıp memnun kalmışlar . Ben de araştırcam bunu.
Ben pregnacare i multivitamin olarak hamileliğimde kullandım. Bu da demekki lohusalık için takviye edici. Aslında kullanmak lazım süt olsa da olmasa da

Sorum bebişi önden giden hamile arkadaşlara; Türk doktorlarının bu konudaki fikrini çok önemsiyorum ve merak ediyorum tabii siz annerin de. Doğumun şekli konusunda ne öneriliyor ve siz ne düşünüyorsunuz ? Bizim bebiş ilk kontrolden itibaren önden gitti ve gidiyor bu yüzden de normal doğurabileceğime dair inancımı kaybettim. Sizler de durum nasıl ? Doktor burada( Almanya’da) bana kesin konuşmuyor normal deneyelim belki işe yarar dediği için sizlere sormak istedim.

Sorum bebişi önden giden hamile arkadaşlara; Türk doktorlarının bu konudaki fikrini çok önemsiyorum ve merak ediyorum tabii siz annerin de. Doğumun şekli konusunda ne öneriliyor ve siz ne düşünüyorsunuz ? Bizim bebiş ilk kontrolden itibaren önden gitti ve gidiyor bu yüzden de normal doğurabileceğime dair inancımı kaybettim. Sizler de durum nasıl ? Doktor burada( Almanya’da) bana kesin konuşmuyor normal deneyelim belki işe yarar dediği için sizlere sormak istedim.
Hamileliğim boyunca hep önden gitti bebiş ve doktorum son ana kadar isteğimi dikkate alıp normal dedi ama kordon dolanması sebebiyle acil sezaryana alındım. Çatı müsade ederse normal sorun değil demişti doktorum

Benim oğlan gündüzleri uyuyor geceleri ayakta. Mizirdaniyor sürekli. Gece çok zorladı bizi. Aç ise biberonu getirene kadar o kadar huysuz oluyor ki. Meme vermeye çalışıyorum hala. Memeye de sabrı gelmiyor. 😢

Medicalparkta yaptırdım kuzum şansıma hastanenin başhekimi yapıyormuş çocuk cerrahı özellikle yenidoğan sünnetleri uzmanlık alanıymış. Perşembe görüşmeye gittik uygunluğuna baktı hemen yarın alalım mı gün bile çok büyük etken ne kadar erken o kadar iyi dedi cuma sabahı 8.45e randevu oluşturdu. Sabah 6.30 da emzirdim bi daha emzirmedim gayet oda açtılar yatış yaptılar bebek katında. 20 dakika sürdü. İlk odaya geldiğinde baya iç çekiyordu korkmuş birazda sanırım ayakları titriyodu sancıdan 2 dakika emdi fitil vermişler ağrı kesici öğlene kadar gözünü açmadan ara ara ağlayarak uyudu. Öğleden sonrası da huysuzdu ama gaz sancısı gibiydi. Bardak kesip koyuyoruz pipisine sargı yok günde 4 kere batikon döküyorum 4 kerede çay kaşığıyla calpol ver dedi 2 gün. Çok şükür bugün uyku reddi kucak istemesi dışında bi sıkıntı ağlama krizleri yok ben ondan daha çok ağladım 😢 3. Gün tamamen sancısı geçer 1 haftaya iyileşir dedi. İyi gidiyoruz çok şükür 🌸
Canim hangi Medical parkta yaptırdın sunnetini bir de doktorun adını öğrenebilir miyim

X