2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Yarın 1 hafta olacak doğum yapalı benimde bacaklarım ayaklarım mahvolmuş durumda

Yarın 1 hafta olacak doğum yapalı benimde bacaklarım ayaklarım mahvolmuş durumda
Canım ameliyathaneden çıkarken hemşireler kaç kilo aldığımı sordu ve karnıma dokundurdular dümdüz olmuştu şok oldum hatta dokununca. Ertesi gün ödem olmaya başladı hala da ödemli. Bol sıvı alıyorum ama hareket ettikçe de gitmiyor çünkü ben doğumdan sonra 8 saat anca yatmisimdir sonrası ayakta geçti. Bebise de eşimle birlikte bakıyoruz böyle olmasını istemiştim kayınvalidem sadece yemek gönderiyor sağolsun. Görece rahat bir lohusalık geçiriyorum. Sanırım zamana ihtiyaç var geçmesi için. Dikiş de var tabi

Nasıl ağlamayalım bende kızımdan kan alırken öptüm kokladım geçti dedim devamlı ona elinden kan alındıkça ağlamıyor garip bir şekilde ama çok inilti çıkardı birde oğlumu gene götürdü babası doktor bir daha getirin kan alalım demiş yemek yemiyor yine ishali iyice kötüleşti ama kafam bir rahatladı biliyormuşsun yesin diye çok uğraştık yemedi içim rahat denedim diyorum şuan artık doktorluk diyorum serum yemek zorunda evet yine iğne batacak üzülüyorum gözlerim doluyor Ağlicak diye ama başka çözüm yolu yok artık serumu yemek zorunda

Doğuma girerken yüzüm ellerim sıfır ödemle girdim çıktığımda yanaklarım dudaklarım burnum şişmişti 5. Gün falan inmeye başladı karnımda aynı şekilde canım. Bi kaç gün daha zamanın var yavaş yavaş gidecek 12. Gündeyim ayaklarım yüzüm ellerim hepsi normale döndü hafif bacaklarda var

Ben o yüzden erken götürmeyi düşünmüyorum hayırlısıyla atlatalım şu aşıları ultrasonları muayeneleri inşallah
Doktor bana ne dedi biliyor musun çıkarken canım korkma erken fark etmemiz daha iyi kalıcı bir körlük olur Allah korusun bunu engellemiş olucaz tedaviyle atlatır eğer gelişmezse dedi ama korkma şuan erken doğduğu için gözleri böyle haftaya düzelmiş olur dedi ben götüreyim canımda ağlar gözü şişer düşünüyorum 2 gündürde en azında sağlıklı kelimesini duymak istiyorum bak götürdüm gözündeki çapaklanma geçememiş söylemiştim dahada ilerlemiş göz damlasıyla öyle bir çapak attı ki gözünden şöyle diyim ben rahatladım

Benim yatış yaptığım gün ödemim olmasın varsada toparlansın diye varis çorabı aldırdılar ciddi manada ödemi engelliyor hastahaneden çıktıktan sonra 40 gün daha kullan dediler bana ama bende zaten ne kilo ne ödem kalmadı bende ilk gün hariç eve geldiğim yani kullanmadım

Hadi darısı bana olsun ayaklarım resmen beni aşağıya çekiyor gibi hissediyorum. Bugün terlikle gittim hastaneye de

Hiç aklıma gelmedi ya varis çorabı aslında mantıklı ama ben zaten sisecegimi şiştim bu saatten sonra faydası olur mu bilmem

Geçmiş olsun bende oluşmadı ödem ama sanırım ödem için bol bol su öneriyorlar

Maşallah seninde az kalmış rabbim sağlık sihhhatle kavuştursun yavrunla evet 10 gün oldu teyzesi minnak bir kız çocuğu doğurdum
Yaaaaaa maşallah Allah'ım yerim onun o zaman bal yanaklarını nasıl geçti sürecin şuan nasılsın sezeryanla mı yaptın doğumunu

Ha birde geçen hastanede emzirme odasında bayanlar arasında ödem konusu geçti varis çorabı giymiş ödemi için faydasını çok gördüm dedi bayanın biri

Yaaaaaa maşallah Allah'ım yerim onun o zaman bal yanaklarını nasıl geçti sürecin şuan nasılsın sezeryanla mı yaptın doğumunu
Güzel geçti hastane serüvenim üniversite de yaptim çok ilgiydiler ağrı kesici vurdukları için iyiydik ama etkisi geçince yani iyi kötü ağrı oluyordu korktuğum kadar olmadı ilk oğlumda baya kötü ağrılı sanciliydi o yüzden korkuyla girdim doğuma 6.gune kadar ağrım vardı ama 4 gündür 2 çocuğumu işimi yemeğimi yapacak kadar iyiyim şükür rabbim hepinize böyle güzel çabuk toparlanmali doğumlar nasip etsin

Maşallah barekallah ben çok korkuyorum ne olacak nasıl olacak en ufak bir fikrim yok nete bakip kendimi tamamen korkutmak istemiyorum o kadar zor geldik ki bu günlere sürecimi ziyan etmek istemiyorum ama cahilde kalmak istemiyorum ikilem kayması gibiyim resmen

Önce Allah'a sonra akışına birak herşey güzel olacak benim Özel degildi bilgilendirmeler bile saati bile bilmiyordumsonra bir girdi hemşire acele acele giydirdi sedyeye bindirdiler uçağa binmiş gibi uçurdu beni adamkocamın eline uzandım tutamadım o derece adam bile güldü halimize tam ameliya alinicam personele dedim Hızır aleyselam gibiydim abi bune hız kocamdan helallik bile isteyemedim herşey bı hızla oldu bitti seninde öyle o hızla olsun bitsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…