2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Önce Allah'a sonra akışına birak herşey güzel olacak benim Özel degildi bilgilendirmeler bile saati bile bilmiyordum😁sonra bir girdi hemşire acele acele giydirdi sedyeye bindirdiler uçağa binmiş gibi uçurdu beni adam😁kocamın eline uzandım tutamadım o derece adam bile güldü halimize tam ameliya alinicam personele dedim Hızır aleyselam gibiydim abi bune hız kocamdan helallik bile isteyemedim 😁😁😁herşey bı hızla oldu bitti seninde öyle o hızla olsun bitsin inşallah
Amin amin Allah razı olsun 🌺 🌺 çok teşekkür ederim 🌹 sağlıkla büyüsün minnoş inşallah doya doya çek kokusunu içine

Hiç aklıma gelmedi ya varis çorabı aslında mantıklı ama ben zaten sisecegimi şiştim bu saatten sonra faydası olur mu bilmem
Kullan canım aşırı faydası oluyor ödemin varsada attırıyor mutlaka tavsiye ederim ben ödem varken kullanmaya başladım gün içinde şişlikler indi ve terletmiyor rahat giyersin

Kızlar benim kız ağlama seanlarina erken başladı 2gecedir 10 dk uyumadan mizmizlanip ağlıyor gazı yok karnı tok altı temiz olmasına rağmen sanırım beşiğini sevmedi yanıma alınca susuyo bende yatağıma yanıma alıstirmak istemiyorum ya daha 10 günlük bebek ne anlar diyor ve sadiriyorum
Nasıl giydiriyorsun canım bebeği?

Sezaryen olan anneler bir sorum olacak çünkü doktor muayeneme daha var. Bende gebelik boyunca ödem nerdeyse hiç olmadı. Şuan karnımda, bacaklarimda ve en fenası ayak ve ayak bileklerimde ciddi ödemim var. Davul gibi oldular. Bunun için bir formülü vs olan varsa minnettar olurum
Ben de hamilelik boyunca yaşamadığım ödemi yaşıyorum resmen ayaklarım kütük gibi oluyor

Ayyyy Allah korusun çok korktum bian bişey oldu diye hamd olsun 🌺 🤗 🥰 😍 inşallah hemen kavuşursun yavruna sarıp sarmalarsın 🤩🤩
Çok şükür canım benim çok teşekkür ederim inşallah hayırlısıyla ikinciye de kavuşup eve gideriz🫶🏼❤️ Rabbim sana da hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah 💐
Çok sevindim sağlıkla büyüsün miniğin inşallah bundan sonra ki süreçte su gibi akıp geçsin canımm🌸🙏🏼
Çok teşekkür ederim canım inşallah Rabbim evlatlarımızı büyütmede kolaylık versin inşallah , sağlıkla huzurla büyütelim 🌸♥️
Canım şükürler olsun. Sevindim güzel haberine yavrucun da hemen çıkar inşallah 🙏sağlıcakla büyütün ♥️ 🙏bol bol dinlen bundan sonrası daha da güzel ama orantılı bir şekilde yorucu. 🙂
Çok teşekkür ederim canım benim inşallah hepimiz kuzularımızı sağlıcakla huzurla afiyetle büyütelim 🌸♥️ evet canım mümkün mertebe dinleniyorum , size de Rabbim kolaylık versin♥️

Nasıl ağlamayalım bende kızımdan kan alırken öptüm kokladım geçti dedim devamlı ona elinden kan alındıkça ağlamıyor garip bir şekilde ama çok inilti çıkardı birde oğlumu gene götürdü babası doktor bir daha getirin kan alalım demiş yemek yemiyor yine ishali iyice kötüleşti ama kafam bir rahatladı biliyormuşsun yesin diye çok uğraştık yemedi içim rahat denedim diyorum şuan artık doktorluk diyorum serum yemek zorunda evet yine iğne batacak üzülüyorum gözlerim doluyor Ağlicak diye ama başka çözüm yolu yok artık serumu yemek zorunda 🥹🥹
Canım ben de devlete olabilirim varis çorabı veriyorlar mı devlette

Önce Allah'a sonra akışına birak herşey güzel olacak benim Özel degildi bilgilendirmeler bile saati bile bilmiyordum😁sonra bir girdi hemşire acele acele giydirdi sedyeye bindirdiler uçağa binmiş gibi uçurdu beni adam😁kocamın eline uzandım tutamadım o derece adam bile güldü halimize tam ameliya alinicam personele dedim Hızır aleyselam gibiydim abi bune hız kocamdan helallik bile isteyemedim 😁😁😁herşey bı hızla oldu bitti seninde öyle o hızla olsun bitsin inşallah
Canım kaçınçı haftada geldi bebiş

Sezaryen olan anneler bir sorum olacak çünkü doktor muayeneme daha var. Bende gebelik boyunca ödem nerdeyse hiç olmadı. Şuan karnımda, bacaklarimda ve en fenası ayak ve ayak bileklerimde ciddi ödemim var. Davul gibi oldular. Bunun için bir formülü vs olan varsa minnettar olurum
Canım ayni sey bende de oldu. Ayaklarim resmen ayak olmaktan cikti. Artik geriliminden agrimaya baslamisti. Sezeryan sonrasi normalmis. 5.gunde zirve yapar 7 10 gunlerde gecermis. Bugun 9. Gun gercekten azaldi. Bol su icip her firsatta yukari kaldirdim ben

Öyle yapıyorum canım kayınvalidem sağolsun komposto, limonata, vişne suyu vs göndermiş hepsi ev yapımı kendi yapıp onlardan da içiyorum bol bol inşallah faydası olur 🙏
Vişne suyı kabızlık yapabilir canım dikkatli iç. En güzeli incir dut kayısı ve hurma işe yapılan şekersiz komposto. Tavsiye ederim

Canım ameliyathaneden çıkarken hemşireler kaç kilo aldığımı sordu ve karnıma dokundurdular dümdüz olmuştu şok oldum hatta dokununca. Ertesi gün ödem olmaya başladı hala da ödemli. Bol sıvı alıyorum ama hareket ettikçe de gitmiyor çünkü ben doğumdan sonra 8 saat anca yatmisimdir sonrası ayakta geçti. Bebise de eşimle birlikte bakıyoruz böyle olmasını istemiştim kayınvalidem sadece yemek gönderiyor sağolsun. Görece rahat bir lohusalık geçiriyorum. Sanırım zamana ihtiyaç var geçmesi için. Dikiş de var tabi 🙂
Canim Gozun aydin. Odem icin ayaklarini asagiya salip oturma dedi Dr koltukta. Kalp hizasinda olsun uzat.Ve bol su ic dedi bana

Canım ayni sey bende de oldu. Ayaklarim resmen ayak olmaktan cikti. Artik geriliminden agrimaya baslamisti. Sezeryan sonrasi normalmis. 5.gunde zirve yapar 7 10 gunlerde gecermis. Bugun 9. Gun gercekten azaldi. Bol su icip her firsatta yukari kaldirdim ben
İyi bari düşündüğümden daha hızlıymis düzelmesi buna da şükür 🙏

Vişne suyı kabızlık yapabilir canım dikkatli iç. En güzeli incir dut kayısı ve hurma işe yapılan şekersiz komposto. Tavsiye ederim
Zaten hastaneden ciktik affedersiniz hiç büyük tuvaletimi yapamadim sonra eve geldik kayısı kompostosu ile cikabildim diyebilirim. Pek zormuş ya 😔 kabızlığı hele şuan gözüm yemez 🙂

Gündüz zibinla gecede ince kollu zibinla ince bir pijama altı giydiriyorum serin olduğu için vucud ısısı normal oluyor
Gündüz ne giydirsen sıkıntı olmaz canım ama gece uzun kollu zıbınla pantolon giydirmelisin gaz sancısından değil ama karnı ağrıdığından ağlıyordur hala kan akışı tam değil bebeğin soğuk geliyordur ona

Nasil yapiyorsun canim. Dograyip mi kaynatiyorsun. Blendrla cekiyor musun sonrasinda. Oylece mi tuketiyorsun
Annem yapıyor canım bana. Ben posalı meyve sularını pek sevmediğim için önce şeker koymadan bütün malzemeleri güzel pişiriyor sonra blendıra çekip bir de süzüyor. Sen posalı içebiliyorsan süzmeden de tüketebilirsin. Tatlansın dersen kabuk koyabilirsin. Ben kabız olmamamı o meyve suyu ile günde 3-4 lt içtiğim suya bağlıyorum. Bir de bol yeşillik tüketiyorum. Onu da şöyle yapıyor annem. Marul semizotu dereotu salatalık nektari bir de yoğurt koyuyor. Hem lezzetli hem besleyici

Kızlar hepinize hayırlı uğurlu olsun bebişleriniz 🥰 Sağlıkla büyütün inşallah ben buraya giremiyorum telefonu elime alamıyorum benim oğlum çok edepsiz kolik oldu başımıza. Var mı kolik ağrılar yaşayan? Damlalar kifayetsiz bi de reflü var ki sormayın 😏 Günde iki kez mama veriyorum çünkü beyfendi emmiyor sağılmış istiyor biberonla içiyor. Meme reddi de değil bazen sadece memeden istiyor özellikle korktuğu zamanlar 🙄 Sma comfort aldık günde iki kez için ama yok o da gaz yapıyor var mı Aptamil ve sma hariç mama önerisi olan tecrübeli annişler 😊 Bebelac gold kaldı bi sırada onu denicez heralde

X