Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    165
Ben büyük kizimda hicbir vitamin kullanmadim demir dahil. Tabi o zaman yaşım 28'di bisey olmadi ama simdi kullanıyorum. Yas 38 oldu. Vitamin almadigim zaman daha yorgun oluyordum bence tek fark bu. Cocugumda vitamin almadim diye herhangi bir problem olmadi.
Cok dogru, Aslinda bu takviyeler bebekten cok anne konforunu arttirmaya yonelik bence. Bir de o kadar hassas onerilen doz oranlari varki vitamin aldiginda besinlerden de ek olarak ayni takviyeyi almaman gerekiyor ki doz asimi olmasin. Eskilerde ne guzelmis, dogal hamilelik :)

Evet csnm evdeyiz vllha iyiz çok şükür 😂 sütüm de glmiyo du eve gldim gebelik şekerinde yasak olsn tatliyi yedim 😂😂oda bnde mutlu 😍bu arada biz hani diyorduk ya bataniye kışlık ne gerek var ay gecenin bir yarısı bataniye istediler acil diye sardılar bna verince isisi çok düşük diye varsa arabanız atin içine bir tane bli olmyo vllha hic bir sey pilates topu alacak olanlar devlete vardi dezenfektsn bezide vatdi onla silip veriyorlardi banyo yapma hakinizda vardi bn bir kez yapabildm ama yanımda gününde gelen kiz sürekli girdi cikti sancisi gldi için havlu mutlaka alin yaniniza
Ben iki tane battaniye koydum ama bakalım. Havlu ve bornoz da koydum benim ebe söylemişti al yanına diye.

Ben büyük kizimda hicbir vitamin kullanmadim demir dahil. Tabi o zaman yaşım 28'di bisey olmadi ama simdi kullanıyorum. Yas 38 oldu. Vitamin almadigim zaman daha yorgun oluyordum bence tek fark bu. Cocugumda vitamin almadim diye herhangi bir problem olmadi.
Aynen bende. İlk hamileliğimde hiç bi vitamini düzenli içmedim hiçbir şeyim düşmedi. O zaman yaş 24.şimdi 33 ve her degerim düştü kanım dahil🤣

E Eflatunc yasadiklarina cok uzuldum ama suan sen ve bebegin iyi olmasi en buyuk teselli. Birazcik zaman alir unutman ama unutursun insallah yasadiklarini. Mis gibi kafasını kokla kuzunun oksitosin salgila bol bol sütün gelsin ins hemen
İyiz şükür ya evet doğrusu unutmak icin zaman geçsin ama oğlum yanmda ya şükür 🤲sizde sağlıkla alin kucağınıza inşallah 🤲

Simdi dogum yapmis taze annelere sorum var artik deneyimli bir yaz annesisiniz. Hadi bizlere de yardim edin. Eve gectiniz ve suan ne giydiriyorsunuz kuzulara. Kisa kollu mu sade zibin mi yoksa tam takim atlet uzun kol uzun paca mi tecrubelerinizi dinemeyi bekliyorummmm tabi bebislerinizden firsat olursa

Ay çok şükür çok şükür cnm biraktm bile bu değerler için de her riski kabul ediyorum diye imza atip ciktm 😂 yetrki dedim iki yavruma kavuşaym şükür ikisde yanmda şimdi yan yana uzanmış öğle uykusundalar 🥲
Yaa ne güzel bende şimdi uyuttum ikisinide çok şükür yan yana yatırmaya korkuyorum benim oğlan hoyrat seviyor biraz 😅

Simdi dogum yapmis taze annelere sorum var artik deneyimli bir yaz annesisiniz. Hadi bizlere de yardim edin. Eve gectiniz ve suan ne giydiriyorsunuz kuzulara. Kisa kollu mu sade zibin mi yoksa tam takim atlet uzun kol uzun paca mi tecrubelerinizi dinemeyi bekliyorummmm tabi bebislerinizden firsat olursa
Uzun kollu zıbın altına pantolon çoraplı olandan ayrıyetten çorap giydirmiyorum ama evdeyiz diye böyle dışarıda direk zıbın tulum şapka olarak çıkıyoruz

Uzun kollu zıbın altına pantolon çoraplı olandan ayrıyetten çorap giydirmiyorum ama evdeyiz diye böyle dışarıda direk zıbın tulum şapka olarak çıkıyoruz
Cnm evde klima aciyorsun o zaman isi kontrolu mu sagliyorsun kisaca ev klima ile soguk oldugu icin mi uzun kollu giydiriyorsun yoksa bebis kendi isisini mi ayarlayamiyor

Cok dogru, Aslinda bu takviyeler bebekten cok anne konforunu arttirmaya yonelik bence. Bir de o kadar hassas onerilen doz oranlari varki vitamin aldiginda besinlerden de ek olarak ayni takviyeyi almaman gerekiyor ki doz asimi olmasin. Eskilerde ne guzelmis, dogal hamilelik :)
Eskiler doğal besleniyordu canım biz hormonlu gıdalarda kendimize gelemiyoruz ki vallahi vitaminleri kullanmadığıma pişmanım beyaz kanım sıfırlanmış albümin değerim düşmüş kan değerim yerlerde b12 anemi derecesine gelmiş d vitaminim aynı hemşireler benden 2 kere 1 saat arayla kan aldı Kızılaya başvuru yapmak için aciliyet göstermek için devlette öyle bir tedavi uyguladılar ki bana hemşire dedi ki 1 günde sana tam 100bin TLlik ilaç yapıldı dedi albümin serum aldım 50bin TL imiş değeri telefonuma SMS gönderdi sağlık bakanlığı anında ilaç için fretinin serumu takıldı 2 tane tanesi 25bin tlymiş onların ayrı ayrı seri numaralarıyla mesaj geldi şekerim düştü 70lere şekerim yükselsin diye kocaman serum yapıldı anlatmak istemiyorum aslında size bunları etkileniyoruz hepimiz ister istemez ama benim yaptığım hatayı yapmayın ben yattığım o 5 gün perişan oldum kızıma ayrı üzüldüm kendimi toplayamadım ayrı kahroldum hatta bir sabah elim kolum kalkmadı gözümü zor açıp eşime seslendim hemşire çağırdı ilaçlarınızı için bebeğiniz için en azından

Cnm evde klima aciyorsun o zaman isi kontrolu mu sagliyorsun kisaca ev klima ile soguk oldugu icin mi uzun kollu giydiriyorsun yoksa bebis kendi isisini mi ayarlayamiyor
Bebeğimin teni kısa kolluyla buz gibi oluyor klimam yok giriş kat olduğu için evim soğuk sıcak olduğunda vantilatör açıp başka yöne çeviriyorum temassız ateş ölçerim var onun ev sıcaklığı ölçme kısmı var onunla ölçüyorum genelde baktım bebeğin ateşi var hemen pantolonuda çıkarıyorum ama şimdilik uzun kollu zıbınla tutuyorum baktım ev çok sıcak olursa kısa kolluya geçicem çocuğu pişirmeye gerek yok

Bebeğimin teni kısa kolluyla buz gibi oluyor klimam yok giriş kat olduğu için evim soğuk sıcak olduğunda vantilatör açıp başka yöne çeviriyorum temassız ateş ölçerim var onun ev sıcaklığı ölçme kısmı var onunla ölçüyorum genelde baktım bebeğin ateşi var hemen pantolonuda çıkarıyorum ama şimdilik uzun kollu zıbınla tutuyorum baktım ev çok sıcak olursa kısa kolluya geçicem çocuğu pişirmeye gerek yok
Anladim cnm o zaman gercekten isiyi ayarlayamadiklari icin anlik soguyabilirler havalar malum cok sicak gidiyor bende uzun kol sayisini arttirsam mi kararsiz kalmıştım ama bir iki takim daha alacagim sanırım

Anladim cnm o zaman gercekten isiyi ayarlayamadiklari icin anlik soguyabilirler havalar malum cok sicak gidiyor bende uzun kol sayisini arttirsam mi kararsiz kalmıştım ama bir iki takim daha alacagim sanırım
Bnimkide ayarliyamiyo inanki ne giydircecgimi şaşırdım ama iyiki kolu almışım diyorum çok şükür

Bebekler 4. Ayına kadar yanlış değilsem kan akışları yavaşmış vücud ısıları dengeli değil genel olarak giydikleri sağlıyor vücud ısılarını. Mesela ben zıbınla üşür mi diyip ince yazlık hırka vardı giydirdim zıbınla dursun diye ateşini çıkardı 38.5a hemen çıkardım üstünü başını sadece zıbınla tuttum bir süre sonra pantolon giydirdim sadece hatta emzirirken pantolonuda çıkarıyorum kendine gelsin diye ayakları üşüyünce giydiriyorum şuana kadar yaptığım hiç birşey gazlandırmadı nisayı rahat kakasını yapıyor gazını çıkarıyor ondan doğru giyim olduğunu düşünüyorum şuan ki halini ama yinede bilginiz olsun havalar 30 dr geçince sıfır kollu zıbın dışında bebek duramaz pişer o havalarda

Bebekler 4. Ayına kadar yanlış değilsem kan akışları yavaşmış vücud ısıları dengeli değil genel olarak giydikleri sağlıyor vücud ısılarını. Mesela ben zıbınla üşür mi diyip ince yazlık hırka vardı giydirdim zıbınla dursun diye ateşini çıkardı 38.5a hemen çıkardım üstünü başını sadece zıbınla tuttum bir süre sonra pantolon giydirdim sadece hatta emzirirken pantolonuda çıkarıyorum kendine gelsin diye ayakları üşüyünce giydiriyorum şuana kadar yaptığım hiç birşey gazlandırmadı nisayı rahat kakasını yapıyor gazını çıkarıyor ondan doğru giyim olduğunu düşünüyorum şuan ki halini ama yinede bilginiz olsun havalar 30 dr geçince sıfır kollu zıbın dışında bebek duramaz pişer o havalarda
Uyku düzeni nasl cnm şuan

Selam kızlar. Bugün tam 37 haftalık oldu minik civciv ve dün akşam doğum kanalına girdi. 26 hazirana gün aldık doğum için, o güne kadar içerde durması için telkinler veriyorum. Şu son 1 hafta benim için kabus gibiydi, hamilelik dolayısıyla bir şeyler oluştu ama bugün daha iyiyim. Geri sayım başladı 8,7,6,5.....
Canım doğum kanalına girdiğini sen mi anladin eğer öyleyse nasıl , doktor söylediyse de alttan mi bakıp söylüyor

Aynen bende. İlk hamileliğimde hiç bi vitamini düzenli içmedim hiçbir şeyim düşmedi. O zaman yaş 24.şimdi 33 ve her degerim düştü kanım dahil🤣
Yasla her sey değişiyor. Benim de demir zaten hep dusuktu. Balik desen nerdeyse yemem sayilir omega lazim. Magnezyumu da bagirsak rahatsizlarimdan dolayi coktandir kullanıyorum. Yasla beraber vitamin bağımlısı oldum😃

X