2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Merhaba okudum da hemen hemen aynı şeyler. Benim de mememi tutmuyor denemediğm şey kalmadı. Kaşık biberon , silikon uç , (ki meme ucu bile var) şırınga kaşık aklınıza gelen her şeyi denedim. Şu an sarılığı var ve 10 gün yoğun bakımda kaldı. Ne yapmam lazım? Mama da veriyorum sanki ishal yapıyor anlamadım. Yarım saatte bir besliyorum. Sütümü sağıp biberonla veriyorum. Biberonu bile tutmuyor uykulu uykulu veriyorum alıyor…

Merhabalar. Benim mesajda bahsettiğim tam meme reddi durumuydu. Siz sarılık var diyorsunuz bebeğiniz küçük anladığım kadarıyla. Sarılık uyku hali yapıyor bebeklerde uyandırmak emzirmek çok zor oluyor. O yüzden emzirmek zor oluyor. Denemekten vazgeçmeyin üzerini soyun bezini açın ıslak bezle ellerini yüzünü silin uyansın sonra meme teklif edin tutunca çene altından sürekli uyarın emme refleksini harekete geçirinki yorulup bırakmasın hemen. Emerken uyanık kalması için sürekli ellerini ayaklarını hafif mıncıklayarak sevin. Mama konusunda yorum yapamayacağım ama dokunduğunu düşünüyorsanız başka bir marka deneyin.

Günaydın kızlar, bu diş çıkarma süreci ne kadar zormuş ya. Hem bebeğim hem ben mahvolduk 3-4 gündür. Bu sabah -sonunda- ilk dişinin patladığını hissettim elimle kaç günde tamamen çıkmış oluyor?

Alerjik bir durum olmadı şükür ama sindirimde bilemiyorum genelde de huysuz olup devamlı bağırıp ağladığı için bir şey mi etki etti yoksa normali mi bilemiyorum

Kızlar ya sezaryen olalı 7ay oldu alt karnım hala uyuşuk kaşınıyor kaşımak dokunmak istemiyorum resmen hafif hissizlik var dokununca rahatsız oluyorum sizde de böyle mi
Evet kaşımak istiyorum kaşıdılça derim oynuyor sert değil orası ufak bir hissizlik var baya rahatsız ediyor

Kızlar ya bişey soracağım park yatakta dönence var kurmalı hemen bitiyor bunun park yatak için uzun süre müzik çalanı var mı bildiğiniz bişey

Kızlar moralim çok bozuk. Yaklaşık 4 aydan beri bitmek bilmeyen uyku probleminden yıldım. Bu sabah da 5:36'da güne başladı. 20 ve 27 dakikalık 2 uyku yaptı. Uyutmak için çabaladığım süre ve enerjiden bahsetmek bile istemiyorum. Bir o kadar süre de yeniden uykuya döndürmeye çalışıyorum yatağın içinde sürekli dönüyor emeklemeye başlıyor ya da korkuluklara tutunup dizlerinin üzerinde kalkıyor. Gündüz belki 5-6 saatimi sadece uyutmaya çalışmakla geçirdiğimi farkettim artık. İnsanım ve dayanamıyorum. Sanırım hasta olduğum için de artık iyice canıma tak etti ve bebeğimin yanında çok ağladım . Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım, bitecek mi geçecek mi artık inancım kalmadı gerçekten. Bu kadar uzun sürer mi? Atak mı uyku gerilemesi mi diş mi nedir bu bitmek bilmeyen. Bu kadar uzun sürer mi bunlardan herhangi biri. Psikolojim alt üst olmuş durumda.

Seni en iyi anlayanlardan biriyim benim oğlum doğduğundan beri uykuyla arası iyi değil geceleri aşırı uyanıyor bir şekilde uyutuyorum ama uyuyor hemen uyanıyor üstüne ağlıyor çıyak çıyak artık ağlaması çok rahatsız ediyor özellikle akşamları oluyor bu sanki hiç bitmeyecek gibi geliyor ama bir yerde kırılacak uyuyacakkar diye kendimi avutuyorum artık uykusuzluğa çol alıştım ben uyumak değil mevzu çocuğun uyumaması ve hep ağlaması cidden bazı anneler çok şanslı bebeklerinuyuması kadar önemli bişey uok ya uyuyan bebek daha iyi büyüyor daha sakin oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…