2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bu yumurta beyazı verilmeme sebebi alerjik olması mı başka bir sebebi var mı
Alerjik olması birde sindirimi bebekler için zor diye biliyorum canım...
Halam bilmeden oğluna vermiş çocuk alerji olmamış ama çok ağlamış halam doktora götürmüş. Doktor sorgulayınca yumurta beyazı bebekler için zor bir besin demiş

Son düzenleme:
NewbieMommy 9. Ayda hastanede baya sulu ayran deniycez az miktarda. Yumurta için de yine 9. Ayı bekliycez ama onu evde deniycez. Duruma göre bakıcaz sonra
Canım eben uyarmıştır belki ama 9 aylık olunca yapacağımız aşıda yumurta varmış. Bizim ebe aşıya gelmeden yumurta tattırmış ol ve reaksiyonu takip et demişti. Alerjisi varsa biz yapmıyoruz dedi... Hatırlatma olsun tüm annelerimize

Şunu da ekleyeyim diğerler bebelerimde böyle bir bilgi veya uyarı hatırlamıyorum ama onları doktorda aşılatıyorduk. Yani zaten hastane ortamındaydık o yüzden mi, bilmiyorum.

Hadi ya ben veriyorum bir süredir vermeyim bari

Beyazı için bu uyarıyı yaptı ebe bize.

Çok teşekkür ederim canım. Desteğin için rahatladım

Benimki güzeldi kilonalımı sonra baya yavaşladı çok kusuyordu şimdi kusması azaldı yine toparladı kiloyu almaya başlamış
Maşallah benim ki bi ara baya azalmıştır baya 300-350 gr gidiyorduk şimdi 6 aydan sonra sanırım 500_600 ya tam olmasada ona yakın zayıf bebek değil benim ki çok tontikte değil ideal. Yanakları gele geliyor 2 aydan fazla desteksiz oturuyor emekleme isteği sıfır diş yok. Buay sonu i. Ay kontrolünde ne olacak bilmiyorum. Beslenmesi bence güzel yanı ben yesem şiserim genetik yatkınlık onemli saglikli olsunlarda. Ama geceleri baya bildiğin uyanıyor kv geldikten sonra ağlayınca geliyor onu görüncede gözler açılıyor çok yorgun uykusuz gidiyorum ise. Yardımcı da olsa basın aylar cik yordu uykusu çok kötü.

Artık savunuyor seni maşallah. Darısı benimkinin başına gerçi sen bu duruma 15 yılda geldin galiba ben beni savunmasını 15 yıl bekleyemem galiba
Zamannn herseyı kendı gördü nasıl olduysa baktı elden gıdıyorum gözü kararttım bosarım dıye verırım cocuklsrıda rezıl olursun dedım daha 36 yasındayım yeter olduğun deyınce bana sen lazımsın onlar degıl dedım

Uyku sorunu bizde de var ne zaman düzelecek o bir düzelse hayırlısıyla benimki hala oturamıyor ama sürekli ayaktandurmak istiyor zıplamak istiyor aşırı hareketli zagen yediğide terleyerek gidiyordur diş bizde de yok hala

Kızlar ya sezaryen olalı 7ay oldu alt karnım hala uyuşuk kaşınıyor kaşımak dokunmak istemiyorum resmen hafif hissizlik var dokununca rahatsız oluyorum sizde de böyle mi

Devamlı vermeyim bari ya arada vereyim
Bende beyazından da veriyorum ama sarı daha çok . Bende bakla, bal bir iki şey daha vardı şimdi aklıma gelmedi onun dışındaki herşeyi ne kadar erken tattırırsan alerji riski o kadar az olur diye duydum. O yüzden veriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…