2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Yorulacaklar elbette ne var yani bir gün hayatlarından ödün verseler sanki her gün bakılacak.bebeklerin hep sevilesi zamanları olmuyor gün yorucu zor geçiyor ne var yani azıcık yardımcı olunsa
Yardım ediyordu ama beyaz bayrak çekti bi kaç aydır benim zorumla geliyor sanki kaç torunu var tek bi tane ona da bakmaya üşeniyor

Amin canım çok istiyorum artık kimseye mecbur olmadan kendi kendime bakabilmeyi kimseden yardım beklememeyi

Canım her kalktığında emzirme bence. O hatayı ben ilk zamanlar yaptım. Kısa aralıklarla besleyince uykuya dalamıyor. Hemen kalkıyor. Çok zor bir süreç biliyorum ama kademeli olarak artır süreyi. Bir de eş desteği çok önemli. Umarım eşin de yardımcı olur bu süreçte.

Benim annem 10 günlükken bıraktı. Ve şu ana kadar bebeği 5 saat gördü. Günü birlik gitmiştik. Bebeğim ananesini tanımıyor bile. Artık annemden hiç bişey beklemiyorum. O da torununda anane sevgisi beklemesin. Bu işin yaşlılığı da var. Bayramı seyranı var. Penceren torun yolu gözler ilerde. Kendi etti kendi bulacak kusıra bakmasın.

Emzirmessem tam uyanma sağlıyor o zamanda ne yapacam bilmiyorum

Sizinki size yakın mı oturuyor peki

Sizinki size yakın mı oturuyor peki
Hayır ama tek başına. Babamla ayrılar. Yani bildiğin yapacak hiç bir işi yok. Sadece evini özledi diye gitti. Gidince de arkadaşlarıyla tatile gittiler. Ben evde ağlayarak bebek bakmaya çalışırken bana tailden foto attı. 34 yaşımda hayatımda ilk defa bebek baktım. Ne beslemeyi biliyorum ne banyo yaptırmayı. Nasıl korkunç günlerdi anlatamam. Pişman olmuştum doğurdum diye. Şimdi iyi ki tek başıma kalmışım diyorum. Bebeğinize sizden iyi hiç kimse bakamaz emin olun. Bir de şunu söyliyim. Şu an krediniz çok yükaek. 2-3 yaşına kadar yapacağınız hiç bir hata kalıcı bir davranış oluştırmayacak. Onyüzden hepimiz deneye yanıla öğreniyoruz. Lütden önce kendinize iyi bakın. Bebekler bir şekilde büyüyecek ve bu günleri geride bırakacağız. Ama size zarar gelmesin. Kendinizi düşünün.

Son bişey daha söyliyim. Eğer imkanı olan varsa, yarım gün bile olsa bir bakıcı tutsun. Hem kendinize zaman ayırırsınız hem de bakıcı gelen kadın ister istemez daha dingin oluyor. Gece uyumuş uykusunu almış olarak geliyor. Ve töleransı çok yüksek. Daha rahat uyutuyorlar ilginç bir şekilde. Ben bakıcıdan sonra çok rahat ettim. Yarım gün bile olsa alın gider uyursunuz hiç olmazsa.

Keyfi olarak bakmamak insanın aşırı zoruna gidiyor benden iyi kimse bakamaz tabiki sadece bazen 2 saat baksın dinleneyim yada evin işini yapsın bari istiyorum.

Valla çok istiyorum bu aralar özellikle bunu düşünmeye başladık. Sorması ayıp bakıcı ücretiniz ne kadar

Ama şöyle de bişey var ben malesef bırakıp uyuyamam bakıcı değilde ev için bari biri gelsin istiyorum çünkü çocuğumu bırakamam gözümün önünde bakar ancak. En azından o ara biraz oturmuş olurum yada evin işi için bazı günler birini çağırmak istiyorum

Bnce bi süre sonra güven oluşunca mis gibi gider uyursun da.. Şu an senden başka kimse bakmadığı için öyle hissediyosun.. Bn de pazartesi işe başlayacam kızıma annem bakacak hiç olmazsa okulda biraz dinlenirim diye umut ediyorum.. Eskiden okulda yoruluyorum diye dert yanardım şimdi hiç olmazsa dinlenirim diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…