2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben de işe başladığımda azalmaya başladı. Çünkü mecburen formul mamaya geçtik. Bebeğin ihtiyacı kafar süt sağamadım. E sürekli işten çıkıp da gelemedim. Formul mamadan sonra azalarak bitti. Çok özlüycem emzirmeyi. Çok güzel bir duyguydu. Kaybetmek istemezdim.

Bizimkide 1 aydir. Düzeldi..
Aşırı yabancılıyodu herkesi ağlıyordu..
Babasi ve ben sadece..
Oda baya sıkıntı ya.
Bir aydir normal yine ağlamıyor şükür

Vallahi bizimde Ayni..
Gunduz cok. Az.
Gece uykulu iken iste..
Dene yine sen hemen bitmez bence süt

Güncelleme..:Ev terliğim ortadaydı bi baktim bizimki emeklemeyi öğrenmiş
Done done geziyordu da emeklemesni yeni gördüm bugün
Bir hırsla geldi altı terliğimi
Ayrıca kızlar yanliz değilsiniz bende yeri geliyor çok yorulunca biraz sesimmin tonu artıyor geçen gece uyumadı 4.6 arası artık koydum yatağa çocuğu başladım ağlama o Ağlıyor ben ağlıyorum eşim aldı uyuttu

Selamlar bebeğinizi yüzü karşıya dönük şekilde kolunuz onun gögsünde taşıdığınızda öksürdüğü veya boğazında bişey kalır gibi oluyor mu hiç? Ben mi farkına varmadan sıkı tutup gögsüne kolum baskı uyguluyor anlamadım öksürüyor ve boğazında bişey kalır gibi oluyor

Yerim ben onu. Allah'ım şaka gibi ne günlere kavuştuk çok şükür. Sağlıkla insAllah

Çok sık mi oluyor ? O pozisyonda tuttugunuz zaman öksürmeye başlıyor mu ? Yoksa farketmeden göğsüne baskimi uyguluyorsunuz ? Bende bir kere oldu ona dengesiz tuttuğum için. Midesinden ağzına yek geldi sanırım oksurmustu

Sık değil ama geçen günkü şiddetliydi baya korktum sonrasında dakikalarca ağladım bugünde bir kere öyle tutarken öksürme oldu her ikisindede midesinemi gögsünemi artık sıkı tuttugumu farkediyorum ama istemsiz sıkıyorum yediği ağzına gelip kusamadıysan ondan oluyordur diyorlar banada ama ikileyince acaba sıkımı tutuyorum yoksa bir rahatsızlıkmı var acaba diye düşünmeye başladım

Bir kere benim bebekte öksürdü.annemdeyken ama görmen lazım artık hafif elim ayağım terlemeye başladı. Sonra hemen tarama yaptım. Yediği mi içtiği mi hayır omu bumu hayir. Sonra ne çıktı biliyormusun. Kesin eminim. Annem nane kuruttu onuda sem bebeğe yakın yerde ovalama saklama kabına koy onun tozu bizim sipayı rahatsız etti. Bunların midesi minnak bogazla arasında mesafe az. Şöyle yap öyle tutmamaya özen göster hele yemek sonrası bı bak bakalım oluyor mu olmuyor mu ? Allah korusun. Heinching manevrası mi adini doğru yazdimmi bilmiyorum bebeğin o mide boşluğuna baskı yaparak kusturuyor ya ordan düşün. Sende o boşluğa baskı uyguluyorsun. Geçmiş olsun yinede

Kızlar bebe bisküvisi yok almam kullanmam diyordum ama bugün kahvaltısında bir iki tane ihtiyaç duydum gibi. Yoğurt yumurta sarısı keçiboynuzu pekmezi ile verdim yedi ama icinde bisküvi olsa doyurucu olur diye dusundum. Sonra migrostan hünnap marka keçi sütlü içeriği temiz önerilen bir biskuvisini aldım denemedim yarın insAllah sizede söylemek istedim. Trendyoldada yorumlar iyidi

Birde migrosta yanılmıyorsam Kayyum tırtıl 54 TL aldım ben birtane. Normalde sipariş vermem hani ama hazır önüme gelince aldım dizinde bilginiz olsun

Bizimkide 1 aydir. Düzeldi..
Aşırı yabancılıyodu herkesi ağlıyordu..
Babasi ve ben sadece..
Oda baya sıkıntı ya.
Bir aydir normal yine ağlamıyor şükür
Evet bizimki de biraz düzeldi.
Çok ağlaması aşırı üzüyordu beni. Onun dışında tabi yoruluyor da insan sürekli sende bazen sabır kalmıyor insanda

Benim için çok yorucu bir gündü bugün hiç uyumadım aşırı uykusuzum benim bebişte anasına inat 23.45 de kalktı şimdi hala ayakta uyumuyor kaç kere uyuttum geri kalktı sabrım tükenmek üzere

Sizede çok geçmiş olsun bende ilkinde napıcağımı şaşırdım oturarak tutuyordum ozaman oda sandalyeye asılı ekmek poşetiyle oynaşıyordu o öksürünce yutkunamayınca frkettim bileğimin midesine baskı yaptığını evet daha çok minnaklar ama bukadar hassas mı kolumu göğsüne koyarak tutmaya korkuyorum artık elim ayağım dolandı o gün napıcağımı şaşırdım inan insan o telaşla hemen eşimi aramak geldi aklıma uzaktan ne yapabilecek de hemen heimlich manevrası videolarını izledim en güzel Osman hoca anlatmış yine Rabbim kimseye yaşatmasın bazen dediğin gibi sanırım manevranın yapıldığı bölgeye baskı uyguladım istemeden ama ihtiyaç anında inan o bölgeyi bulamyız Rabbim yaşatmasın da o çaresizliği

Aslında çalışmıyorsan vaktin varsa kendin yapabilirsin bende bi kendim yaparak denemeyi düşünüyorum

Kızlar gece benim oğlan saat başı kalkıyor her ağladığında mama istiyor mama yerine su vereyim dedim iki gündür öyle yapıyordum bu gece hiç durmadı. Sürekli ağladı o ağladıkça emzik verdim belki yarım saatten fazla sürmüştür ama uyuyamadı. Dayanamayıp mama verdim ne yapacağım bilmiyorum siz ne yapıyorsunuz bu uyku eğitimini beceremeyeceğim herhalde bana bir akıl verin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…