2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Yalnız değilsin merak etme, benim de sesimin yükseldiği tahammül edemediğim çok an oluyor. O hale gelmeden mümkünse eş desteği almak çok iyi oluyor🙏🏻
Bu ara taşınma telaşı iş güç derken eşim de çok yoruldu. Elinden geldiğinde destek oluyor. Ama ben sanırım biraz daha sakinlemeliyim. Anneliğe tam anlamıyla alışamadım bence. Çocuktan sonra bütün günüm kitlendi. Kendime de üzülüyorum galiba.

Benim de dün akşam öyle oldu. Uykuya geçmekte zorlandı. Artık sırtım boynum çok ağrıyordu. Ağlamaya başladım. Eşim uyuttu. Çok üzülüyorum böyle olunca.
Üzülme çok normal hepimiz aynı sorunları yaşıyoruz. Önemli olan destekçi birinin olması. Eşinin uyutmasi çok güzel çok doğal. Bebekler annede olan gerginlik ve sınırı hissedermis babada daha kolay uyurmus zaten. Uzmanlar bunu diyor. O yüzden gece uykusuna gündüz uykusuna eşim evdeyse o uyutuyor bende o arada evi toparliyorum. Üzülme sende insansın tek başına yermek çok zor zaten

Ya benim tahammül seviyem aşırı düştü. Çok çabuk sinirleniyorum. Çocuğuma yansıtmamaya çalışıyorum ama hissediyor bazen. Çok yoruldum. Beniö gibi olan var mı yoksa bende mi bir sıkıntı var?
Canım asla yalnız değilsin bir gece uykusuz kalsak hemen sinir küpü oluruz oğlum kaç gecedir uyumuyordu hiç uykusuzluktan halisülasyon gördüm neredeyse sürekli gözlerimi ovuşturup tekrar bakıyorduö şaka değil ilaçlardan beralde dün uyudu bugün kendimi dahs iyi hissediyorum insanın tahammülü öyle düşük plıyor ki açlık uykusuzluk ufacık bişey bile bizi çileden çıkarabiliyor seni çok iyi anlıyorum ver eşine yada çevrende birisi vsr bir kaç saat uyu özellikle gece uykusu çok önemli bir gece az da uyuyabilsek bizi bir kaç gün götürüyor

Ben hiç adet olmadım daha kim bilir ne zaman olucam
☝🏻parmak kaldırayım bende olmadım acaba bu bi sorun mu diye ara ara bi panikliyorum😁
Ya benim tahammül seviyem aşırı düştü. Çok çabuk sinirleniyorum. Çocuğuma yansıtmamaya çalışıyorum ama hissediyor bazen. Çok yoruldum. Beniö gibi olan var mı yoksa bende mi bir sıkıntı var?
Maalesef benimde öyle kızdığım çok vakit oluyor lütfen uyu artık yeter vs diye ağladıklarımı saymıyorum bile hüngür hüngür salya sümük saatlerce uyutmaya çalışırken falan çok ağladım ağlıyorum da hala. Sonra tabii bi vicdan kendime madem bakamayacaktın tahammül edemeyecektin neden anne olmak istedin ne suçu var onun diyorum.. sonra kızımdan özür dilemece affet beni vs
Robotta değiliz insanız diyorum tabii ama yinede vicdanım sızlıyor..

Benim de aynı şekilde oldu doğumdan sonra 46. Gün regl oldum ondan sonra tam 30 gün sonra tekrar oldum aradan 3 ay geçtikten sonra tekrar oldu . Emzirirken düzensiz olması normal dedi doktorum.
Bir ay daha bekleyelim bakalım inşallah olurum bende. Erken menopoz ilacı kullanıyordum bende hamilelikten önce onun yüzünden gebe kaldım zaten temelli menopoza girmekte istemiyorum açıkçası normal dönem demek ki şuan bekleyim bakalım

☝🏻parmak kaldırayım bende olmadım acaba bu bi sorun mu diye ara ara bi panikliyorum😁

Maalesef benimde öyle kızdığım çok vakit oluyor lütfen uyu artık yeter vs diye ağladıklarımı saymıyorum bile hüngür hüngür salya sümük saatlerce uyutmaya çalışırken falan çok ağladım ağlıyorum da hala. Sonra tabii bi vicdan kendime madem bakamayacaktın tahammül edemeyecektin neden anne olmak istedin ne suçu var onun diyorum.. sonra kızımdan özür dilemece affet beni vs
Robotta değiliz insanız diyorum tabii ama yinede vicdanım sızlıyor..
2 sene bile olmaması normal diyorlar ya hamileliği de sayarsak Bayadır olmuyoruz ben baya alıştım

Yerde halı var mı bırakıyor musunuz öyle. Benimki emeklemiyor ama biraz totosunu kaldırıp sürünüyor. Dün kafası hafif yere geldi koymak istemiyorum o yüzden. Her yer de halı da yok emeklerse ne yapacam bilmiyorum
Odam küçük olduğu için çoğu yeri halı kaplıyo ama bizimkiler şeytan ruhlu oldukları için özellikle halı olmayan yere gidiyo 🤣🤣

Kızlar nasılsınız buralar sessizleşti. Katı gıda nasıl gidiyor. Puturtulu veren anneler nasıl yapıyorsunuz ? Çatalla ezdiklerinizi öğün olarak besleyebiliyormudunuz ? Çorba miktar olarak ne veriyorsunuz ? Ben 2 öğün yapıyorum artık. Sabah kahvalti olayına yetişemiyorum sütle devam ama çorba sonra meyve yoğurt veya makarna lütfen den aldığım myuhallebi ununa meyvesiniz karistiyorum. Ama kenarda meyvelerinin puturtulu hafif tadımlık bırakıyorum. Kemik suyunu fazla kullandım sanırım isilik oldu ondan diye düşünüyorum hafifliyor biraz vermicem. Ara verdim. Neden de bebe bisküvisi olayına giremiyorum yoksa kahvaltı tariflerinde yumurta sarısı avakado muz bisküvili öğünler yapılıyor tavsiye beklerim 🥰

Yoğurt çorbasının içine yumurta sarısı da koydum pirinçle. Haftada Max 1-2 kere pirinçli öğünü oluyor. 6 aylık tüketilecek sebze ve meyvelere göre gidiyoruz ama bilemedim. 11 gibi uyudu yine 3 saate aciktigi için 12 gibi kalktı yedirdim geri uyudu şükür acaba yatmadan önce bir öğünü gece mi versem diyorum ama onuda yemek saatini uyumadan demen önceye getirmek lazım birde huzursuz olur mu bilemedim. Geceleri buralar serin oluyor altına uzun pijama giyiyor 🥺🥰 çünkü 2 gündüz sabahları ağlamaklı yeşil kaka yapıyor bakalım bugün gozlemlicem. ,

Muffine ( kedimiz) görünce çığlık atıyor bayılıyor. Sevdsin diye yaklastirdim. Bı tuttu eliyle kafasini kıyamam muffine abisi kaçtı. Feci birşey olcak 😂 tabi asla incitmesine izin vermem. Kaan da uyuduğu zaman muffine gelip koklayıp gidiyor. Ama merak ettiğim bir iki kere yatağınıza çıktı muffine acaba gözü ondam kaşınıyor olabilir mi ? Kedisi olan anneler sizde durum ne ? Artık herşeyden isgilleniyorum

Gerçekten çok zorlanıyorum eşim nöbetçi bugün mesela yarın öğlen gelir en erken neredeyse 30 saat yalnızız gerisini artık sen düşün
Allah yardımcın olsun. Benim eşim evde çalışıyor. Kv de geldi ona rağmen arada buhran geçiyorum. Cidden Allah yardımcınız olsun. 🤲🤲🤲🥺

X