2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
R Rainbow12 ve diğer canlar, biz sonunda doktora gidebildik ve ek gıdaya hızlı bir giriş yaptık. Doktorumuza yoğurt karpuz salatalık tattırdığımızı söyledim. Tamam o zaman hemen havuç patates kabak üçünü bir veriyorsun ve 3 gün kuralına uymuyorsun dedi. Çünkü aylara göre vücudun geliştirmesi gereken enzimler varmış daha da geç kalmayalım dedi. Burada alerjik besin havuç olabilir dedi. Ve patates içinde tatlı patates işine hiç girme dedi. Çok hastam geliyor, tatlı patatesten dolayı alerji tetiklenmiş. Sizin Bilmediğiniz ve yemediğini şeyleri verme dedi. Sen tatlı patates yiyorsan genin biliyorsa çocuğunda bilir dedi ama yemiyorsan genin bilmiyorsa tepki vermesi çok normal dedi.
Yoğurt kendine mayaladığın yoğurdu verebilirsin dedi. Bir şey alerji yapacaksa kaşık ucu kadar verdiğinde alerji yapar dedi. Yoğurdu tattırdın kabul ediyoruz dedi.
Meyveye elma armut muz ile başlattı.
İrmik verebilirsin dedi. Orda kilitlendim. Neden bulgur pirinç değil diye sormadım.
Tarhana için önce küçük bir kavanoz bebek Tarhanası al. O bitsin sonra anne tarhanasına geçersin dedi.
Yumurta
Et suyu, çift çekilmiş kuzu kıyma
Sonra bakliyat tadımları bezelye mercimek fasulye nohut gibi
En son Salça dedi, yine orada ev salçası olsada mı diyemedim.
1 yaş dan önce verilmeyecekler. Süt, bal, patlıcan yok Ispanakta çok önerimiyoruz dedi.

Ay bende bugün ıspanak azıcık veririm diyordum.totiskosu isilik oldu acaba tatlı patates mı ki bak kafama takıldı. Zaten ben doktora gitmeden hep şunu sorcak bunu sorcam diyorum hatta not alıyorum ne oluyorsa orda kitleniyorum benim de kafamda sorular yarım kalıyor. Teşekkür ederim şifa olsun bebiskolara

Benim de iki kedim var, bebişimden korkuyorlar pek yaklaşmıyorlar, uyurken gelip kokluyorlar sadece Kızım da onları gördümü gerçekten farklı tepkiler (seslenme, gülme) veriyor. Evcil hayvanlar ile büyüyen bebeklerin bağışıklık sisteminin daha kuvvetli olacağını söylüyor doktorlar, benim kızın gözleri sadece uykusu geldiğinde kaşınır takip edin sürekli bir durum varsa belki test gerekebilir

Kızlar uzun bir süredir benim bebiş beni emmiyordu. Sadece geceleri uyurken emziriyordum. Artık onu da yapmıyor. Dün göğsümü sıktım süt de gelmedi. Bizim emme macerası sonlandı mı yoksa denemeye devam edeyim mi?

Ben kedimizi geceleri yatakodasina almiyorum. Asilari damlalari tam zaten. Benim kontrolümde bebegin kediyi ayagiyla okşamasina izin veriyorum eliyle degil çünkü eli hep agzinda bir de eliyle bizim bile canimizi acitiyor kediye zarar versn istemem. Alerji durumu yoktur diye düşünüyorum çünkü kediyle yasadigimizdan daha karnimizdayken bagisik oluyorlar. Benimkisi de kediyi görünce cok heyecanlaniyor ciglik atiyor gülüyor ama kedide tık yok. Sadece arada koklamaya geliyor. Simdiye kadar alerji sayilabilecek bir belirti olmadi.

Hiç sağmayı denedin mi? Emmediği bi süreçte sağınca kaç çıkıyor

Ben şimdiye kadar hep çatalla ezip verdim. Sadece birkez çorba yaptım onu blender dan geçirdim. Ben de tam anlamıyla başlamış değilim ama yumurta veriyordum bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar ama geçen bayağı bi kustu ondan sonra vermedim. Kahvaltı saati için geç ama kendim 11 12 civarı yediğim için o ara yumurta ya da avokado vs veriyorum. Bi de akşam 5 civarı genelde yoğurt meyve vs. Tam böyle teferruat şeyler yapmıyorum dün suya hazır muhallebi katıp yapana kadar bile canımı okudu bu gidişle kendi beslenemeyecek

Yatmadan 2 saat önce katı gıda kesilmesi gerekiyor sanırım

Kızlar merhaba memlekete geldik üç gün önce grubu takip edemedim.benim bebe agzındakileri yutamayınca öğürüyordu burda bizimle birlikte sofraya oturmak istedi her şeyden yemek istedi.ilk gün ona yaptığım yemekler gibi yaptım tek verdim yemedi.Biz sofraya oturunca oturmak istedi.Kalabalıkta bir yedi bir yedi ben şok.Dün de gözleme yiyorduk annem gözlemeden eliyle minik minik bölüp verdi ımmmm diye diye bir sürü yedi yutamayan öğüten bebek nerde ben sok oldum.Bir de aynı şekilde kesme makarnayla yoğurt yedi baştan vermeyin dedim hep aman bırak yesin herseyden bir şey olmaz dediler.Biz titizlendikce mi olmuyor anlamadım.Velhasıl kalabalıkta da fırsat bu fırsat dinlendim uyudum tabi dönünce beni zor günler bekliyor ama zaten zordu bari anın tadını çıkarayım

Masallah bidiga. Benimde söyle bi kalabalığa karışıp biraz cesaret almam lazım. Tek basinayken insan daha da bi cekiniyor. Çiğneme refleksi gelişmeye başladı ama eline bi sey vermeye çekiniyorum bende kalabalıkta ver nolcak gazlamasiyla bi ana kız alismamiz gerekli. Yani ikiniz içinde iyi olmuş bu süreç

Benim heroda yanaşmıyor hiç efeye canım uyurken gelip kokluyor

Ay sorma canım baştan yok hayır vermeyin dedim herseye ilk gün baktım bizimki istiyor annem eliyle ezip verdi ilk gün ikinci gün kendi bizimki öğürmeden damağında çiğnedi yuttu.Evde tekken yemiyordu kalabalıkta güncelleme geliyor bu bebeklere bize de cesaret en sonunda pes ettim verin dedim.Dün bizimki haşlanmış kocan mısır yiyorduk bi ucundan yakaları ağzına aldı yicem diye uğraşıyor.Biz pimpirikleniyoruz anladım ki bizim bebekler bizden cesaretli masallah

Bizim kedimiz bebeği aylardır kabul etmiyor kıskanıyordu bir iki aydır kabul etti ama kendisi yarışıyor bebekle.kucagımıza alırsak kucağımıza gelmek istiyor bebek nerde yatıp kalkıyorsa oraya yatıyor.bizim kız çok heyecanlanıyor kedimize.Ama kedimiz pas vermiyor.Gecen günbuattıgı yerden kuyruğunu çekti bebek bizimki tırnaklarını çıkarıp patisiyle elini tuttu kötü kötü baktı.Tırnagı battı eline ağlamadı kanadı hafif.Anlaşcaklar bakalım da ne zaman bilemiyorum

Üzülerek söylüyorum ki Malesef emme süreci ve süt bitme süreci bu şekilde kademeli olarak bitiyor.Önce bebek az emmeye başlıyor daha sonra süt de azalıyor bebek de en sonunda emmeyi reddediyor olan süt de Malesef bitiyor.Emzirmek istiyorsanız power pomp ile sütü belki arttırabilirsiniz ama zor bir süreç.Bebegin de istekli olması gerekli.Benim bebeğim tamamen reddedince sürecimiz Malesef sona erdi.Kabul etmek istemedim daha erken biraz en azından anne sütü alsın diye maalesef süt de çok gelmedi bebek de istemedi

Evet uyku esnasında yoğun yapıyor. Kasıyor sulanıyor kasidikca birbirini tetikliyor. Öyle olsun istemiyorumm birbirlerini çok sevsinler. Ama şuan benim bıdık kedimi korkutuyor mutluluk çığlığı ile.

Ben sagarak süt getiriyordum buna rağmen geceleri göğüsum doluyor emziriyordum nedense oda dolmuyor artık şaşırdım kaldım.Artık sagarak olduğu kadar dicem. Yarın ise başlıyorum çünkü. Üzülüyorum ama işte ufaktan bizimde biticek sanirim

Evet bizden cesaretliler çünkü korkuyu bilmiyorlar. Bende denemem lazım bi şeyleri alistirmaliyim kendimi

Kızlar iyi akşamlar sabah adet oldum çok yoğun sancim var ikinci ağrı kesiciyi içtim şimdi niye böyle oluyo çok yoğun da gelmiyor ama ağrı çok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…