2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Ben daha ek gıda ya başlamadıhım ıcın hıc araştırmıyorum klasık yoğurt meyve sebze püresi sonra çorbalar tanesi derken olup gıdecek sıpayı yıkadım mam sallama derken kustu yıne offff bugu çok sert kaka yaptı rahatlamıstır inş daha

Uyudu sıpa emzık bıberon kaynatma ıslemı camasır var bırını yıkadım astım dıger posta yıkanıyor valla saat 12 oldu mu ayakta uyuyorum güne 6.30 da başlıyorum

Kızlar bir de su hipp in meyve püreleri hakkında ne düşünüyorsunuz
Nacizane fikrim bebeğinizi paketli gıdalardan ve şekerden uzak tutabildiğiniz kadar uzak tutun. Tek çocuklular bunu daha kolay yapabilir... Zaten okul çağına geldiğinde tutamıyorsunuz... Ne kadar geç başlarsa o kadar iyi...

Ucanbalon M Madamu Moni moni 2 bebede hiç öyle özel şeyler almadım. Belki ilkinin zamanında yoktu veya daha popüler değildi. İkincide kulağıma bir şeyler çalınıyordu ama hiç almayı düşünmedim. Şimdi bebek irmiği bizim irmik ten ne kadar farklı veya tarhanası nasıl mesela... Ben ne yiyorsam oda onu yesin...

Aaa şimdi hatırladım bak kızımda da varmış. Kızıma bebe keki mi kurabiyesi mi yapmıştım, pekmezli zeytinyağlı falan... Doktor kontrolünde iyi bişey yapmış gibi doktora anlatıyordum. Doktorumuz bir kızdı. Ne gerek var, şimdiden çocuğun yağ hücrelerini besliyorsun demişti. Yine aynı doktorumuz kızım hastaydı bişey yemiyordu pirinç unu mama yapmıştım. Yesin diye yemedi. Kötü olunca doktora gittik. Hocam hiç yemiyor pirinç unu mama yaptım onu bile yemedi dedim. Aferin kızıma iyi yapmış dedi. Kimse açlıktan ölmez öyle kof şeylere gerek yok verme dedi. bizim doktorumuzda enterasandı ama iki bebemi de onunla büyüttüm. Üçüncüyü de İstanbul a gidince götürdük bir gösterdik. Bilgisine ve tecrübesine çok güveniyorum.
Ayy çok uzun yazdım.

Ben daha ters çevirme aşamasında döktüm içinde ne var ne yok ay hiç beceremiyorum bu incelikli işleri ver cimentoyu taşı duvar öreyim ama kaynar marmelatı ters çevir avcunu böyle şeyler yapmayayım.
Bende pek haz etmem ama arada yaparim işte. Kapağı üstten bastırıp sağlam oturmadigin için dokulmustur pes etme.
Senle iyi iş yapılır hee. Bende bayılırım harç alçı derz doldurma sokup takma vurmalı kirmali yeniden dosemeli şeyleri

Bende hazirci değilim nasıl başlarsak öyle gider diye düşünüyorum.eline ağzına bi şeyler değsin helede böyle küçükken 1 yaş öncesinde. Hatta bazen kendime kızıyorum. Ek gıdada tadım yaptırırken onlugune masasına bi şeyler damlıyor hemen gari ihtiyari siliyorum.bsonra diyorum yapma moni yapma dursun. Ona bile alınıyorlar ve mini minnacık damla olunca silinmezse yemeğe devam etmiyorlar. Alerjik durumlara göre tarhanayi gozlemliycem bizim otlarla baya çeşit oluyo çünkü. Ama onun dışında kek pankek kurabiye işte köfte harcı vs hep kendi yediğim yaptığım şekilde düşünüyorum. Özel unlar cesniler düşünmüyorum. Kaliteli doğal ürünlerden tercih edebildiğim kadar elde edip kendim yapicam. Yanlış bilmiyorsam pankek harcı bile var. Ne gerek var Allah aşkına.

Of cidden ya zaten kafam çabuk dağılıyor bişey diyorlar hepten unutuyorum bende
Benimde dagiliyo. Odada iken çalışkan öğrenci gibi dinliyorum doktoru. Çıkınca esim sözlü yapar gibi soru soruyo aval aval bakıyorum. Dalga geciyo her seferinde buna ne cevap verdi bunu böyle demişti diye. Ben gelmesem ne yapacaksın diye ve gayet de haklı çocuğu unutmadan çıkıyorum ya ben ona şükrediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…