2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Eskişehire hiç gitmedim ama gidersem yabancılık cekmeyecegimi düşünüyorum. Bizimde Eskişehir gibi yoğun ve büyük olmasada şehrin ortasından dere akiyo. Bebis biraz daha büyüdüğünde gitmediğimiz şehirlere gitme planlarımız var ama ilk olarak hedefimiz Çanakkale olucak 🙆‍♀️ belki yollarımız bi yerde kesişir bi kahve içer 40 yil kitlerizz :rolleyes:
Kesinlikle yabancılık çekmezsiniz ☺️şehrin ortasından akan bir çay çayın her iki tarafında da kafe ve restoranlar var otururuz birine birer köpüklü Türk kahvesi içeriz ne güzel olur 😍Yolunuz düşerse memleketime bana yazın lütfen 🌺

Kesinlikle yabancılık çekmezsiniz ☺️şehrin ortasından akan bir çay çayın her iki tarafında da kafe ve restoranlar var otururuz birine birer köpüklü Türk kahvesi içeriz ne güzel olur 😍Yolunuz düşerse memleketime bana yazın lütfen 🌺
Bu arada Çanakkale muazzam bir şehir 😍herkesin gidip görmesi gerek 🤩

Aynı kadın ben yeni doğum yaptığımda bebeği 45 dkda bir emzir demişti gerekirse saat kur dedi zagen ameliyatlıyıj kafam çorba gibiydi bebek uyuyor 2 saat 3 saat korkmuştum boşuna. Bazı insanlar gereksiz kaos yaratıyor artık annelik iç güdülerim daha baskın kanmıyorum🤣
Çoğu zaman en doğru olan o ☺️

Yaaaa çok guuzeeeel okurken gözümde canlandı resmen. Akar su, şu birikintisi deniz çay dere hatta çeşme oluklari bile aşırı mutlu eder beni 🤣🤣 bizim dere oenarlarinda öyle Cafe yok ama o dere boyu ağaçların altında yürümeye bayılırım. 🤩
Umarım yolumuz hayirli ve güzel sebeplerle düşerde bi tanışmak nasip olur. Belki bizden önce siz gelirsiniz bu taraflara yöreye ait yemeklerden yiyip bi + 5 kilo ile ugurlariz sizi 🤣🤣🤣
Bu arada kastamonuya yolu düşen düşecek olanlar da haber verirse aşırı mutlu olurum. 🤩🤩🙆‍♀️🙆‍♀️🥳🙃🌺🫂

Bu arada Çanakkale muazzam bir şehir 😍herkesin gidip görmesi gerek 🤩
Ahhh evet ya. Henüz nasip olmadı ama çocukluğumdan beridir merak ve hasret duyuyorum. Bizim büyük dedemizin tüm kardeşleri ve köyümüzde ki tüm erkekler gitmis ve geri de gelememisler. Kastamonu ve sinoptan çok gitmis kurtuluş savaşı zamanında. Atalarımızı yerinde ziyaret etmeyi çok istiyorum. Bakalim ömrümüzde nasip olucak mi 🤲🥰🥰

Zargana mi zgshzh ulam hiç bunu diyen olmamıştı sgahsgH
1 yasinda da yemek seçme yaparlar yalnız sen bilirsin gene de ama tatlara ne kadar erken başlarsa o kadar iyi
Asfdsadfsa ilk ben mi demiş oldum 🤣🤣
Ya ben eserekliyim tadimlar bitince deneyebilirim de 🤭 bu bebek tarhanası falan varmış onları ne zaman vereceğiz acaba🙄

Kizlar bebisleri koltuk kenarına destekli oturtmaya basladiniz mi ? Ya da mama sandalyesine şuan ne asamadasiniz ?
Mama sandalyesinde ve sürekli kucağımda oturuyor şu vakumlu banyo oturanları var ya Onlardan da var tezgahın üzerine koyuyorum oturuyor güzel güzel

Önemli değil tabii bende ana karnında öğrenmedim 🤗
Kapagi daha önce kullanilmayan kapaktan seçersen iyi olur. 0 olsun yani. Kapakları yaparken kaynatabilirsjn kapağı ama öyle hem kavanoz hem kapagin sicakligi tam yapamazsin o yuzden kapak normam olsun. Boyutuna gelince kac cc oluyodu hatirlayamadjm ama hani kahvaltılık acuka ezme tarzda kavanozlar olur ya satılan. O boylarda vi kavanoz iş gorur. Yani açıp 2 günde felan bitirebilirsin. Yada açtığında biraz bebeğe geri kalanı da biraz su ile karıştırıp meşrubat olarak tuketebilirsiniz. İlk olarak az bi meyveden yap 2 3 şeftali gibi. Dene vakumlamayi. Önce ters çevirip sonra kapatma tarafına ceviriceksin kapatırken avuç içinle kapağın ortasına bastırıp yaparsan iyi olur. Soğuduğunda da kapağın ortası içe geçmiş olmalı bastırınca aşağı yukarı oynama yapmamalı
Ben daha ters çevirme aşamasında döktüm içinde ne var ne yok 🤣 ay hiç beceremiyorum bu incelikli işleri 😓 ver cimentoyu taşı duvar öreyim ama kaynar marmelatı ters çevir avcunu böyle şeyler yapmayayım. 😓

X