2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Ne zaman döneceksin işe benim analık izni bitince gidip çıkışımı verdim aslında ücretsiz izin kullanıp sonra yarım çalışmaya geçerim diyordum ama iş yeri zorluk çıkaracak fibi geldi hiç strese girmek istemedim zaten çocuğumu daha bir gün bile bırakamadım yalnız çok zor geliyor işe girmek ama ileride bende tekrardan istiyorum
1 ay sonra kısmetse 🙏 zorluk çıkartamazlardı yasal hakkın. En kötü mobbing yaparlardı 1-2 ay kıçları soğuyunca bırakırlardı onu da. Hepsi aynı çünkü 🤬

Israrla bişeyi anlattığında hemen savunmaya geçiyorlar bir de çok kullanmak istiyorsanız bir çocuk daha doğur kullan yani anlamıyorum her şeye neden karışıyor bu büyükler saygıdan susuyoruz konuşma hakkı buluyorlar
Pers günü laf açıldı bu büyüklerin laf söylemesine. Dedim yıllarca açık kapalı laf söylediler duymazdan geldim sana da duyurmadim. Ama dedim kızıma biri şakayla karışık bile binsey söylerse altta kalmam büyük demem susmam arkadan arkaya laf gelirse soylediklerimle ilgili felan şaşırma kızıma biri bi sey derse karşıma durma dedim. Kimin ne olduğunu bildiğinden şükür tamm dedi. Ben sırf benden yıllar önce doğdu diye bazı şeyleri alttan alamıyorum kusura baksınlar. Onlar büyükse edebi saygıyı kimle nasıl konuşacağını bizden daha iyi bilmeleri gerekli. Bi annenin 10 yavrusu olsun hepsi ayrı kıymetlidir. Ki ben aşırı zorluklarla geldim şu güne şu dakikaya. Kimsenin egosunu da tribini de lafını da çekemem. Eşimin yengesi var. Bi gün pazarda karsilastik o sırada kiz arabasında uyuyodu. Örtüyü kaldırırken sessizce uyuyo dedim. Ona rağmen örtüyü kaldırdı ve gördü uyuduğunu ayaklarından tutup oyyy uyuyo mu bu kiiiiz dedi salladı kızı. Elini tutup çektim napiyosun sen uyuyan çocuğa böyle mi yapılır dedim. Amaan deyip kafa çevirip döndü gitti. O günden beri kızın yüzüne bakmıyo. Çokta umurumda sanki haspam..

Laf o kadar çok benim dediğime çıkıyor ki her konuda ama artik ben sükunetle karsiyalayamiyorum. O insanla görüşme diyorum hemen itiraz çok geçmeden gerçek yüzünü görüyor mesela. Ya da onu öyle yapma böyle böyle olacak diyorum yok çocuk gibi benimle inatlaşıyor. E ama bende sıkıldım gaaari daa 😅 kadınlığımız mı batıyor acaba 🙄
Çocuk giyim yeriniz mi var ne guzeeeel 🥰
Bunlarda karı lafına gitmem düşüncesi var galiba ama dediğin gibide bi şekilde bizim dediğimize geliyo. Su ataerkil düşünce hangi kuşakta kırılacak acaba.

Kızlar şimdi size birşey anlatacam ama gülmeyin.. Geçen aylarda çocugu eşime verdim o da tutturdu kahveye gıdecem arkadaşlarla.. Bn de dedim tamam bari yarım saat ilgilen biraz nefes alayım sonra uyuturum zaten.. Baktım sinirlendi kabul etmedi.. Yok zaten elinden geleni yapıyomuş gibi gibi bağırmaya başlayınca tuttum kolundan kapıya attım dedim bi daha bu eve gelme.. Beni ciddiye almadı önce gitti 3 4 saat takıldı eve geldi kapıyı açmadım.. Hiç gergin olmamama rağmen bağırdım kapıya birşeyler fırlattım adamın ödü koptu.. Annesini aramış karım beni eve almıyo diye.. Annesi aradı beni hayran kurban eve al nereye gidecek bu saatte.. Sonra eve aldım bebeğin beşiğini koydum yanına dedim sabaha kadar bak🤣🤣🤣 ve ben saat 10 a kadar uyudum o gün🤣🤣 o günden sonra adam kahveye çıkacagı gün erken gelip kızı yatırıyo sonra gidiyo🤣🤣
E muhteşem bi sey yapmışsın sen 🤣🤣

O kadar bensiniz ki. Doğum lohusa psikolojisinden ben de çıkamadım halen ve sanırım ince bir depresyon içindeyim. Çocuğum asla dışarda durmuyor bi markete gitmek bile zulüm oluyor. Geçen hafta yemek yiyelim diye bir gaflette bulunduk rezil rüsva olduk paket bile yaptıramadan kaçmak zorunda kaldık resmen. Sürekli kucak isteyen bir kızım var hiç bir işimi yapamıyorum. Uykusuzluktan delirme aşamasındayım (ki o kadar uykuya düşkün bir insan değilim) gecen gece biberonla mamasını içmediği için çocuğuma trip attım halen vicdan azabını çekiyorum. genel olarak mutsuzum. Evladımı çok seviyorum olsun diye çok uğraştım kaç sene bekledim onu ama bu süreçte yapayalniz kaldım.
Demem o ki bunları hepimiz yaşadık yaşıyoruz kendini yalnız hissetme. Çıkabiliyorsan çık uzak bi yere gitme apartmanın etrafını dolan gel altına yaparsa eve koşarsın hemen 🤭 geçecek bu günler biliyorum biraz uykuları düzene girsin biraz bağımsız olmayı öğrensinler daha da kolaylaşacak bence her şey. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var.
Dün bi rahatsızlığı mı vardı bilmiyorum sabah 8 buçukta kalktı öğlen 1 saat 18 dk kadar uyudu genel olarak durgun sakindi ve gerçekten dün çok kolay geldi bana bu bile o kadar fark ettirdi.

Pers günü laf açıldı bu büyüklerin laf söylemesine. Dedim yıllarca açık kapalı laf söylediler duymazdan geldim sana da duyurmadim. Ama dedim kızıma biri şakayla karışık bile binsey söylerse altta kalmam büyük demem susmam arkadan arkaya laf gelirse soylediklerimle ilgili felan şaşırma kızıma biri bi sey derse karşıma durma dedim. Kimin ne olduğunu bildiğinden şükür tamm dedi. Ben sırf benden yıllar önce doğdu diye bazı şeyleri alttan alamıyorum kusura baksınlar. Onlar büyükse edebi saygıyı kimle nasıl konuşacağını bizden daha iyi bilmeleri gerekli. Bi annenin 10 yavrusu olsun hepsi ayrı kıymetlidir. Ki ben aşırı zorluklarla geldim şu güne şu dakikaya. Kimsenin egosunu da tribini de lafını da çekemem. Eşimin yengesi var. Bi gün pazarda karsilastik o sırada kiz arabasında uyuyodu. Örtüyü kaldırırken sessizce uyuyo dedim. Ona rağmen örtüyü kaldırdı ve gördü uyuduğunu ayaklarından tutup oyyy uyuyo mu bu kiiiiz dedi salladı kızı. Elini tutup çektim napiyosun sen uyuyan çocuğa böyle mi yapılır dedim. Amaan deyip kafa çevirip döndü gitti. O günden beri kızın yüzüne bakmıyo. Çokta umurumda sanki haspam..
Yani gerçekren seviyor olsalar böyke yapmazlar ne düşünüyorlar biliyor musun o bebek uyanırsa uyansın nasılsa benim bebeğim değil ağlasada zırlasada annesi susturacak ben sever geçerim böyle benciller bence

Kızlar ben yine sütümün kesilmesine takıp süt artırma kampına katıldım.hem ilaç takviye hem işte gıda tarifleri falan.Bebegim günde iki kez emiyordu onu da meme reddiyle bıraktı bir haftadır kesinlikle emmiyor.Sagımda sütüm çıkmıyor artık.Sorun şu kampta yapmam gereken sütüm olmadığı için saat başı sağım yapmak.10 dk 10 dk ve bu benim için o kadar zor ki.Artsa dahi bu şekilde sürekli sağıma devam edemem muhtemelen 😫 saat başı sagım demek benim hiçbir şey yapamamam demek.Bilmiyorum bir hafta kadar deneyeceğim bakalım meme reddini ve su süt olmamasını aşabilecek miyiz bakalım 😫

Kızlar ben yine sütümün kesilmesine takıp süt artırma kampına katıldım.hem ilaç takviye hem işte gıda tarifleri falan.Bebegim günde iki kez emiyordu onu da meme reddiyle bıraktı bir haftadır kesinlikle emmiyor.Sagımda sütüm çıkmıyor artık.Sorun şu kampta yapmam gereken sütüm olmadığı için saat başı sağım yapmak.10 dk 10 dk ve bu benim için o kadar zor ki.Artsa dahi bu şekilde sürekli sağıma devam edemem muhtemelen 😫 saat başı sagım demek benim hiçbir şey yapamamam demek.Bilmiyorum bir hafta kadar deneyeceğim bakalım meme reddini ve su süt olmamasını aşabilecek miyiz bakalım 😫
İnşallah faydasını görürsün bebeğini doyuracak sütün olur, fazla gazla sütün olsun diyemiyorum 2 kere süt fazlalığından ateşim çıktı mastit olacaktım şimdide benim de sütüm azaldı çok ilginç bişey emzirmek

Bebeğim yine ağladı o ağladıkça ben sinirlendim bu aralar sinirlerim tavan yine evde kimse olmayınca susturmak çoknzor oluyor zorda olsa aldım dışarı çıktım dışarıda uyudu mama yapmıştım içemeden uyudu uyanınca versem onu bişey olur mu acaba dışarı sıcaklığında sıcak deği artık

Bebeğim yine ağladı o ağladıkça ben sinirlendim bu aralar sinirlerim tavan yine evde kimse olmayınca susturmak çoknzor oluyor zorda olsa aldım dışarı çıktım dışarıda uyudu mama yapmıştım içemeden uyudu uyanınca versem onu bişey olur mu acaba dışarı sıcaklığında sıcak deği artık
Yapıldıktan sonra 2 saat içinde tüketmek gerekiyormuş.
Diş ağrısı mı başladı acaba bu ara bebiklerde ya bizimki de öyle ağlama başladimi susmuyor 😓

İnsallah sütun gelir o kadar uğraşmazsın bebeğin de vazgeçer meme reddinden 🙏🙏🙏

IMG_2292.jpeg
Az önce Ali Rıza Bey olduğumu öğrendim 🤣

X