2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Zor bi işlem değil ama bebeğin canı yandı azcık tabi. Cok kısa muayene eder gibi açıldı. Bi arkadasim uyku sorunu belkide bu yüzden yasiyodu dedi. Takip edicem umarım uykuları düzene girer 🤲
Bende tam anlamıyla baslamamistim onay verene kadar. Sadece yogur sabit olarak yanına eslikci yapiyodum 3 gün kuralına dikkat ederek. Artık bi miktar puturluye gecicem bakalim. Doktor bi kılavuz verdi henüz okuyamadım. Mamayi gece gene ilistirip vericem uykusu açılır yoksa. Ama gündüz çok sıcak olduğunda ısıtma yapmadan iciricem. Boy kısa 62 kiloda masallah 7bucuk olmuş 🤣 ona istinaden basla dedi ek gıdaya bide süt miktarı az olduğundan. Seviyorsa tadimlari ver bence de. Günlük olarak yoğurt ver yanına destek verirsin. Zaten senin kız disi çıktı çıkacak kalsiyum alsın desteklensin 🤲🥳
Evet canım yoğurt ve yoğurdun yanına eklerle devam.Kısa falan değil bebiş gayet boyu yerinde masallah çok şükür her şey yolundaaa 🧿🧿🧿🧿🌸🌸🌸🌸

Ateş

Malesef oldu, bizde 3 gibi yaptık ve ateşimi 38.7 ilaç verdik şimdi, inşallah bir seferde biter.
Geçti mi ateşi.. Benim kızında 4.ay aşısında ateşi çok yüksekti doktor bi fitil önerdi o hemen geçirdi ateşi düşmezse nöbetçi eczaneden alın isterseniz

Geçti mi ateşi.. Benim kızında 4.ay aşısında ateşi çok yüksekti doktor bi fitil önerdi o hemen geçirdi ateşi düşmezse nöbetçi eczaneden alın isterseniz
Düştü gibi oldu giydirdim şimdi tekrar 38.2 şimdi tekrar soydum bakalım inecek mi çıkacak mı, ismi nedir fitilin acaba

Uzülme kuşum, takma kafaya tatlım, balım güzelim, sen çok iyi bir anne, çok iyi bir eş, çok iyi bir ev hanımı, çok iyi bir iş insanısın ve de çok iyi bir arkadaşsın... Biraz zaman biraz sabır, sonuçta saksıda çiçek yetiştirmiyoruz ki onlar bile ışık ve suyun yanına ilgi sevgi istiyorlar... geçecek, büyüyecekler, sen de ne günlerdi diyeceksin🥰🫂
Sana sarılıp ağlamak istiyorum 🫂 😓
Bu arada paranoxu bizim doktor da önermişti kullanmadık henüz ihtiyaç hasıl olmasın insallah🙏
Gül suyunu az sulandırıp silebilirsin cildini. Gül suyunun ateş düşürücü etkisi vardır 🙏 şifa olsun şimdiden 🙏🙏🙏🙏

Ben de uni bayb kullanıyorum, kızımda sebamed set almıştım, şampuanı konak yapmıştı, yağını falanda sürdürmesi eşim, el kadar bebeyi niye kimyasal boğuyorsun diye diğerinde hiç bir şey almadım uni bayb ile büyüdü şimdi dalini kullanıyor ama artık o da babasının şampuanı a geçer artık. cildine de hiç bir şey sürmüyorum 🙈🙈 popoda kızarırsa arada hastanenin verdiği mustela var (küçük bir tüp numune) onu kullanıyorum...

Benim kızım 14 Şubat doğumlu biz de henüz ek gıdaya başlamadık. Bugün ilk defa dışarıda mama sandalyesine oturttum arkasına destek koyup, aşırı hoşuna gitti. Zaten bu ara asla yatmak istemiyor, ya kucakta destekli oturmak ya da gezmek istiyor. Ben de 5.ay kontrolünde ebeye soracağım bu işi.
Şampuan olarak Wedela kullanıyorum ben ve epey memnunum.

Kizlar bebegim 9 mart dogumlu. 3.5 ayi geçti destekli oturtabilirmiyim
Aslında kısa kısa oturtmaya başlayabilirsiniz bebeğiniz istekliyse. Benimki 2 aylıktı elinden tutup kaldırır gibi yapınca oturuyordu saniyelik tutup yatırıyordum ama çok istekliydi şimdi destekli oturuyor koltuğun köşesinde mama sandalyesinde kucağımızda.
Burdan birisi mi söylemişti ben mi biyerde okumuştum tam hatırlamıyorum kilosu kadar dakika otursun. Yani 5 kiloysa 5 dakika oturabilir. Bebeğiniz istiyorsa denemenizde bir sakınca olmadığını düşünüyorum. Aşırıya kaçmadan tabi🥰

Kizlar bebegim 9 mart dogumlu. 3.5 ayi geçti destekli oturtabilirmiyim
Osman Gönülalda dinlemiştim destekli oturtmak için bazı basamaklar var boynunu tutabiliyor istekli ve kalkmaya çalışıyorsa gibi tam hatırlayamıyorum. Ben bu işaretleri gördüğümde hafif hafif başlamıştım kucağımda destekli oturtmaya. 4. Ay kontrolünde de doktor sordu ve kucağınızda destekleyip oturtmaya başlayın dedi. Devam ediyoruz 😊

X