2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Ya bı utangaçlik geliyor herhalde bide koruma içgüdüsü siz iyi olun da ben olurumiyi kıvamına geldi bnmki ekonomiye daha çok kafa yoruyo falan onun da işi rast gelsin inşallah ne diyim maksimum 2 sene sarılır yatarız 2. Olmazsa 🤣🤣😍
😂 Hahah 2. Hala düşünüyorsan tebrik ederim ben vazgeçtim 2. Den 😂😂 benimkinin utangaçlık değil ya bildiğin pabucum dama atıldı çocuğu sevmekten beni görmüyor bazen 😂

Resmen aynı şeyleri yaşıyoruz aynı şeyleri düşünüyoruz seninle şu anda yazdıkların birebir kopyalıyorum fakat bu durum beni rahatsız ediyor ben bundan kurtulmak istiyorum onu değiştirmek için ne yapabilirim çok okuyorum çok bakıyorum ama uygulama konusunda sıfırım kitaplar bu konuda fazla iyimserler hiçbir şekilde gerçeğe uymuyorlar hayali geliyorlar bana, hadi yazın sıcak koca ile yatmak zor oluyor iyi oluyor şimdi çocukla yatmak ama kış gelince ben kocamla yatmayı da çok seviyorum o zaman ne yapacağız 🤣🤣🥲🤣🤣
Bak bunu yazana kadar sana bişey demiyecektim ama alıştırırsan koca yataktan uçar 😅😅 biz ortancam ile yaklaşık 2,5 sene koyun koyuna yattık, baba salonda 😅😅 bunun bir kısmı corana zamanı kwler de idik mecburiydi ama Bi evde de koyun koyuna yatmayı çok seviyorduk...
Bak buna rağmen yatağına sorunsuz geçti, hiç bizi zorlanmadı... Ben ondan çok korkuyordum.
Hatta memeden kesince ben dalamaz olmuştum. Çünkü emzirirken bende hemen uyuyordum 🙈🙈

Sorsan esım bana çok düşkün nerde düşkün 2 bavul eşyan var kapının önüne koyacam senı dedım geçende kapıyı kıtledım abısı var dıye eve köye gırmıyor sureklı yurtta veya dıger evdeler Ankara'ya gıtceö dıye eve sokmadım ya Ankara'ya gıtcegım günde kavga ettım bayramdan sınra gıdecekmıeım tatil 9 günmüş ındırıverdım sıfonyerı yere dünde piknik çantasını asagıys attım herşey paramparça olmuş 3 kattan yakında senı de atacam dedım o kadar gözüm döndü sınırlendı mı elıme ne geçerse paramparça edıyorum
Olay baya kötü olmuş ya :KK43: n'olacak böyle. Çocukların yanında böyle kavga etmekte kötü büyük oğlun görüyor mu

Tamamen tutabilende var benimkide 22 şubt doğumlu tam tutamıyo sabit değil ama dr a götürdüğümde normal dedi canım hepimizin bebekleri aynu vakitte doğmadı ondan da farklılıklar olabilir takma kafana zaman geçtikte bizimkilerde yapar.mesela grupta okuyorum tadım yapanlar var yoğurt yiyenler :) daha ek gıdaya geçmedik çünkü yeni 4 ay olduk bikaç gün önce bebişlerfe gün gün bile değişiyor yetenekler :)
Doğru diyorsun. Ben de öyle meraktan sorduö işte :)

31 Ocak dogumlu bebiş var mı ? Birde canlarım geceleri beslenme noktasında yine 2-3 saate bir kalkiyormusunuz ? Bebişler açıkiyor mu ?

31 Ocak dogumlu bebiş var mı ? Birde canlarım geceleri beslenme noktasında yine 2-3 saate bir kalkiyormusunuz ? Bebişler açıkiyor mu ?
1 şubat ben varım bır kere kalkıyor gece mamaya Bode sabah 7 dr kalkıyor 1 saat önce kalktı doyurdum uyutmaya calısıyorum normalde mama emerken uyuyup kalırdı bugün uyumadı

Başarabilen varsa nolur formülünü söylesin, şu saat 4-5 sonrası uyanmaları nasıl engelliyorsunuz. 4 te bir başlıyor kıpraşmaya 5-6ya kadar sonrası zaten gözler faltaşı. Gerçekten çıldırmak üzereyim🤯 zaten yenidoğan gibi 4 öncesi de 2 saatte bir kalkıyor. Uykusuzluk psikolojik olarak ciddi etkilemeye başladı, sürekli sinirli haldeyim bu yüzden

Başarabilen varsa nolur formülünü söylesin, şu saat 4-5 sonrası uyanmaları nasıl engelliyorsunuz. 4 te bir başlıyor kıpraşmaya 5-6ya kadar sonrası zaten gözler faltaşı. Gerçekten çıldırmak üzereyim🤯 zaten yenidoğan gibi 4 öncesi de 2 saatte bir kalkıyor. Uykusuzluk psikolojik olarak ciddi etkilemeye başladı, sürekli sinirli haldeyim bu yüzden
Benim bi ara oyleydi. Sabah 4 gibi uyandıktan sonra emzirmeye başlar öyle uyutmaya calisirdim. Oncesi mama verirdim. Sonra yeni sagim makinesi aldığımda bebeğin niye uyumadığını anladım. İçtiği mamanin 3te 1 kadar sütün varmis ve açlıktan uykuya dalıp devam ettiremiyomus. O saatlerde uyandığında yeniden mama verip devam ettirmeye çalışıyorum. Kimi zaman bu saatlere kadar uyuyo kimi zaman 5 gibi tam uyanma yapiyo ama onu da uykuya yatırdığım saatle alakalı diye düşünüyorum. Gece uyanma sıklığı nerdeyse bizim de öyle. Sizde o saatlerde emzirme ve uyutma yapıyorsanız süt miktarına bakın. Eger bu seçenek yoksaaaa başka ne gibi önlem alınır çözülür bilemenkoo 🤦‍♀️

Benim bi ara oyleydi. Sabah 4 gibi uyandıktan sonra emzirmeye başlar öyle uyutmaya calisirdim. Oncesi mama verirdim. Sonra yeni sagim makinesi aldığımda bebeğin niye uyumadığını anladım. İçtiği mamanin 3te 1 kadar sütün varmis ve açlıktan uykuya dalıp devam ettiremiyomus. O saatlerde uyandığında yeniden mama verip devam ettirmeye çalışıyorum. Kimi zaman bu saatlere kadar uyuyo kimi zaman 5 gibi tam uyanma yapiyo ama onu da uykuya yatırdığım saatle alakalı diye düşünüyorum. Gece uyanma sıklığı nerdeyse bizim de öyle. Sizde o saatlerde emzirme ve uyutma yapıyorsanız süt miktarına bakın. Eger bu seçenek yoksaaaa başka ne gibi önlem alınır çözülür bilemenkoo 🤦‍♀️
Ben de artık açlıktan mı diye düşünmeye başladım🤷🏻‍♀️ emziriyorum aslında kendisi de emmeyi bırakıyor, diğer memeye geçsem almıyor ne yapacağımı şaşırdım

Kızlar bebeğimin birkaç gündür burnu ve yanakları kırmızı herhangi bir güneş rüzgara maruz kalmadı neden olmuş olabilir

😂 Hahah 2. Hala düşünüyorsan tebrik ederim ben vazgeçtim 2. Den 😂😂 benimkinin utangaçlık değil ya bildiğin pabucum dama atıldı çocuğu sevmekten beni görmüyor bazen 😂
Ben çok dua ettim çok istedim canım şimdi oldu çok şükür birde kardeşi olsun yaş aralığı açılmadan sonra hamilelik defterini kapatmak istiyorum Allah'ın izniyle yalnız kalmasın oğlum birde kardeşi olsun istiyorum evet zor farkındayım ama battı balık yan gider🤣🤣😍

Benim bebişte 8 9 gibi uyumuşsa sabaha karşı mutlaka kalkıyor 2 saat uyumuyor. Ama 10 11 gibi uyursa daha geç tam kalkış yapıyor

Kızlar bebeğimin birkaç gündür burnu ve yanakları kırmızı herhangi bir güneş rüzgara maruz kalmadı neden olmuş olabilir
Dönmeyi öğrenince kendilerini oraya buraya sürtüyorlar tahriş olmuş olabilir. Benim bebeğim de dönüp durunca yatağa kendini çok değdiriyor öyle oluyor belki öyle bişeydir

Ben çok dua ettim çok istedim canım şimdi oldu çok şükür birde kardeşi olsun yaş aralığı açılmadan sonra hamilelik defterini kapatmak istiyorum Allah'ın izniyle yalnız kalmasın oğlum birde kardeşi olsun istiyorum evet zor farkındayım ama battı balık yan gider🤣🤣😍
Ne zaman tekrar düşünüyorsun kardeş :)

Bak bunu yazana kadar sana bişey demiyecektim ama alıştırırsan koca yataktan uçar 😅😅 biz ortancam ile yaklaşık 2,5 sene koyun koyuna yattık, baba salonda 😅😅 bunun bir kısmı corana zamanı kwler de idik mecburiydi ama Bi evde de koyun koyuna yatmayı çok seviyorduk...
Bak buna rağmen yatağına sorunsuz geçti, hiç bizi zorlanmadı... Ben ondan çok korkuyordum.
Hatta memeden kesince ben dalamaz olmuştum. Çünkü emzirirken bende hemen uyuyordum 🙈🙈
Ya yok şu sıcaklar bı geçsin biraz da bebiş büyüsün bulurum bı yontemini diyorum şu an hala saata başı uyaniyo nedense. Kocam destekçi çok şükür herseyime bide mantığım yetmediği yerde anlatiyo sagolsun

Biz hala acıkıyoruz ama ne alaka ☺️ 01.00-3.30-07.00 diye gidiyo yani bı 4 saat yok arada hep ayni doktora sormam lazım.agustos işe baslayinca nasıl baş edicem. Birde dönüyor yüz üstü yatiyo. Sürekli düzelttim 😔 korkuyorum çünkü

X