2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Malesef öyle oluyo. Hazir yoğurdun içinde hem koruyuculardan hemde yoğurt olabilmesi için yeterli bakteri bulunmadığını düşündürtüyor. Düz mantık belki ama yanlış mı düşünüyorum sizce de? Gerekli yararlı bakteriler hazırda olsa mayalama tutardı. 🙄
Tabii canım yararlı baktariden çok koruyucu kıvam artırıcı vardır. Güzel maya güzel yoğurt demek ama hazır yoğurt nasıl taş gibi benim yaptığım su gibi... NŞA nda benim yoğurdumunda taş gibi olması gerekir ama nerde şimdi şimdi düzeliyor...

M Madamu M meraklibirisi1 Ucanbalon Ucanbalon ben diyete devam ediyorum çok şükür🤗🤗 bir İstanbula gidip hastalandığımızda birde bayramda 2 gün Ankara ya gittik o zamanlar sekteye uğradı. 88.5 ile başladım şu an 82.6 yım, ayın 29 iki ay olacak....
Süt etkilenmesi mevzusuna gelince doğru diyetle sütün kalitesi de miktarı da artıyor bence. Benim bebe ilk ay 800gr almıştı. 2.3. Ay 900-1 civarı (ki günde 2 öğün tatlı yiyordum, ekmekleri gömüyorum) 4. ay 1.100 gr aldı. En fazla kiloyu füll diyete uyduğum ay aldı.
Ya masallah size 🧿listenizin dinamik ve tamamen size özel olması da çok iyi. İnsallah hedef kilonuza hedef sürenizde inersiniz 🙏🥰iste böyle üzmeden yapılacak liste lazım. Ben bu süreçte psikolojik açıdan cok zorlandım yalnızlık çektim böyle hissettikçe de yedim bi güzel 😅 tipik duygusal açlık işte. Neyse bi ise başlayım da koşuşturma arasında duygusallık falan kalmaz 😅

Ben de ise başlayınca veririm diye düşünüyorum 😃 ne diyet ne spor istiyor canım. Zaten benim göbeğim açıyor hala garip bir şekilde 🫨
Bnmkinde d bı hissizlik var normal mi acaba cevremdekiler daha dur çok yenisin bnm hala agriyo diyenler var bilemedim. Sirtim da agriyo mesela sol omzuna iğne gibi bir şey batıyı çok yorulursam

Valla bende duygusallık açlıktan bide zaman bollugundan yiyorum sanırım sabah 5 te 6 da güne başlıyoruz 8 de kahvaltı yap 12 gibi atistir biseyler 2 gibi kahve iç yanında petibor bisküvi batiriuorum kahveye çok iyi hissettiriyor bilmiyorum hiç böyle bir alışkanlığım yoktu hatta kardeşime kızıyordum bundan ne zevk alıyorsun bomboş bisküvi boşuna yük diye şimdi kendim yapıyorum akşam da akşam yemeği işte emziriyorum diye ne kadar istersem aslinda bende biliyorum ne yapman gerektiğini ama motivasyon eksik yapamıyorum 😢

Sezeryan mı sizin de? Benim tam göbek deliği hizası pantolon falan giyince aciyor baya baya
Evet sezeryan ama benim orası ağrımıyor dikiş yerlerime baskı yapınca sanki böyle kopacakmjş gibi bir his geliyor belki psikolojiktir bilmiyorum. Sizinki belki göbek fıtığı olabilir ya baktırdınız mı

M Madamu M meraklibirisi1 Ucanbalon Ucanbalon ben diyete devam ediyorum çok şükür🤗🤗 bir İstanbula gidip hastalandığımızda birde bayramda 2 gün Ankara ya gittik o zamanlar sekteye uğradı. 88.5 ile başladım şu an 82.6 yım, ayın 29 iki ay olacak....
Süt etkilenmesi mevzusuna gelince doğru diyetle sütün kalitesi de miktarı da artıyor bence. Benim bebe ilk ay 800gr almıştı. 2.3. Ay 900-1 civarı (ki günde 2 öğün tatlı yiyordum, ekmekleri gömüyorum) 4. ay 1.100 gr aldı. En fazla kiloyu füll diyete uyduğum ay aldı.
Süpersin 2 ay daha devam edebilsen çok çok iyi olur gibi ben 1. Ayın sonunda pes ettim maalesef

Evet sezeryan ama benim orası ağrımıyor dikiş yerlerime baskı yapınca sanki böyle kopacakmjş gibi bir his geliyor belki psikolojiktir bilmiyorum. Sizinki belki göbek fıtığı olabilir ya baktırdınız mı
Benim de öyle sezeryan yerine bastırınca acıyor. Doktor sözde iz kalmayacak demişti bildiğin iz var geçer mi ki 😕

Benimki donmeyi öğrendi kolunu da kurtarıyor ama tercihen dönmüyor onu farkettim. Hosuna giden aktivite olduğunda yapmadan durmuyor. Oturmayı çok sevdi mesela memeyi bırakıp kalkmaya çalışıyor ayaklarının üzerine basmak için deliriyor ama gel kızım dönelim azıcık noooooooooo😅 tercih etmiyor yani 😅
Keyifleri ne zaman lsterse o zaman😊

Benım ayın basında 7400 dramdı sımdı olmustır 8 dıye düşünüyorum yapılı olacak buda bellı ama 5 dakıka elı ayagı dırmuyor fotoyu sureklı havaya kaldırıyor yüzüstü yatırınca ayagına destek verıyorum kendını öne ıteklıyor
Maşallah 🤲Bizimki ağlıyor yüz üstü yatınca sıkılıyor sanırım😊

Önce yüz üstü yatırarak mı alıştırma yaptırıcakmışız yani yüzüstü dönünce kendin sola doğru geri sırt üstü atmaya çalışıyor zaten bizimki duruyor 10 dk falan hatta ayak altlarına ellerimi koyup kendini itelerdi önceden şimdi desteksiz diz üstünde emeklemeye çalışıyor sizde ayak altına ellerinizi koyun destekleyin iteliyor kendisini belki hoşuna gider yüzüstündeyken diziyle popoyu kaldırıyor emekleme hareketi yapıyor bizimki
Bizimki öyle dedi ama bilemedim sanırım sevmiyor ağlıyor.

X