2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bende normalde bu kadar yesem yine 70 olurdum ama çocuk emdikçe kafası terliyo benim bütün vücudum sanki kardiyo yapmış gibi, aynı ben de öyleyim normalde 53 ken spor diyet yapan ben şu an 60 kiloyum gram kılım kıpırdamıyor 😢😓 ama umutluyum beyefendi yürümeye sürünmeye başladığı zaman ben de sürünmeye başlayacağım yerlerde gibi geliyor bana da o zaman istediğimiz kiloya ulaşırız şu an bunu yazarken bana gülüyor oğlum 🤣🤣🤣

Bir de ekstradan tatlı yeme isi olmazsa zaten eriyor bir şekilde veriyor ama canımız çekiyor ne yapalım yani ya
Ben de ise başlayınca veririm diye düşünüyorum 😃 ne diyet ne spor istiyor canım. Zaten benim göbeğim açıyor hala garip bir şekilde 🫨

Ay çok güzel vermişsiniz masallah sütünüzde azalma olmadı mı ? Diyetiniz nasıldı aç kaldınız mı çok benimkinde ben aç kaldım çok 🥹
Ben aç kalınca çok moralim bozuluyor. Evladını kartal kapmış Fatma Girik gibi oluyorum.
Yemem lazım

O kadar kısa zamanda ne güzel vermişsiniz.Listenizi bizimle paylaşır mısınız 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌸🌸 benimki hem aç kaldım hem de uzun sürede verilebilecek kga göre bir listeydi ona rağmen
Ben eski kiloma geri döndüm. Doğumda 64 kiloydum. Şu an 53 üm. Kimse doğurduğuma inanmıyor. Bu işin sırrı bence şu: asla hamur işine ve şekere gömülmeyin. Bakın hiç yemeyin demiyorum. Daha dün bir kase süpangle gömdüm:) sadece bu çok sık olmasın. Paketli ürün tüketmeyin. Hatta mümkünse asla. Bisküvi cips kraker den uzak durun. Beyaz un kullanmayın. Posiyonlarınızı küçültün. Sabahları uyandığınızda mutlaka güne suyla başlayın. Asla ilk yediğiniz şey şekerli bişey olmasın. Poğaça ve börekten uzak durun.sebze bakliyat kırmızı beyaz et dışında akşam yemeği yemeyin. Mesela akşam yemeği olaral pizza iskender falan yemeyin. Ama mesela ben bugün öğlen 1 dilim pizza ve ayranla geçirdim öğünü. Yani olay aslında yediğiniz porsiyon ve saat. Bir dw hareketi ihmal etmeyin. Basit de olsa egzersiz hayat kurtarır. Sadece yürüyüş değil, full body cardio hareketleei yapmak iyi gelecektir. Suyu asla ihmal etmeyin. En nihayetinde daha önce de söylemiştim aslında: herkesin bünyesi farklı. Kendinize zaman tabıyın.

Ben eski kiloma geri döndüm. Doğumda 64 kiloydum. Şu an 53 üm. Kimse doğurduğuma inanmıyor. Bu işin sırrı bence şu: asla hamur işine ve şekere gömülmeyin. Bakın hiç yemeyin demiyorum. Daha dün bir kase süpangle gömdüm:) sadece bu çok sık olmasın. Paketli ürün tüketmeyin. Hatta mümkünse asla. Bisküvi cips kraker den uzak durun. Beyaz un kullanmayın. Posiyonlarınızı küçültün. Sabahları uyandığınızda mutlaka güne suyla başlayın. Asla ilk yediğiniz şey şekerli bişey olmasın. Poğaça ve börekten uzak durun.sebze bakliyat kırmızı beyaz et dışında akşam yemeği yemeyin. Mesela akşam yemeği olaral pizza iskender falan yemeyin. Ama mesela ben bugün öğlen 1 dilim pizza ve ayranla geçirdim öğünü. Yani olay aslında yediğiniz porsiyon ve saat. Bir dw hareketi ihmal etmeyin. Basit de olsa egzersiz hayat kurtarır. Sadece yürüyüş değil, full body cardio hareketleei yapmak iyi gelecektir. Suyu asla ihmal etmeyin. En nihayetinde daha önce de söylemiştim aslında: herkesin bünyesi farklı. Kendinize zaman tabıyın.
Bunları yapabilsem zaten kilo veririm kız.Sorun yapma motivasyonunun olmaması.😢 zaten hayat çok zor çok yorucu bari canımın istediğini yiyim düzelene kadar diyorum.Her yerim tutuk sırtım boynum.Kaskatıyım.kiloyu geçtim postürüm bozuk😣 Yapmam gereken ve yapmamam gereken her şeyi biliyorum ama suan böyle işte 🫠😫

Bunları yapabilsem zaten kilo veririm kız.Sorun yapma motivasyonunun olmaması.😢 zaten hayat çok zor çok yorucu bari canımın istediğini yiyim düzelene kadar diyorum.Her yerim tutuk sırtım boynum.Kaskatıyım.kiloyu geçtim postürüm bozuk😣 Yapmam gereken ve yapmamam gereken her şeyi biliyorum ama suan böyle işte 🫠😫
Kelimelik tam anlamıyla duygusal açlık yaşıyoruz.
Ağrılarınız için magnezyum takviyesi denediniz mi?

Ya evet aslında motivasyon en önemli şey. Ben bu kilo meselesine gereğinden fazla takığım. Biraz da o yüzden kilo verebiliyorum. Ama bazen canımın çektiği şeyleri yiyememek çok koyuyor. Mesela su böreği aşırı sevrrim. Yıllardır ağzıma koymadım. Bugün arkadaşım koca tabak makarna yedi, ben yiyemedim. Kola içmek istedim içmedim. Her gün deli gibi tatlı yemek istiyorum. Her kahvaltıfa ekmeğe çikolata sürüp yemek istiyorum.

Neden activia kullaniyosun mayalama için? Normalde evde kendiniz için mayalama yapıyorsan süt cinsi de fark etmez bebeğe de aynı şekilde mayala ve ver. Bu arada market yoğurdu ile mayalama yapıldığında yogurtta sünme gibi bi hal aliyo asla maya tutmuyo süt. Klasik mayalama yap hiç hazır mayaya girme.
Geçen sene haziran mı temmuz mu mayam yoktu hazır yoğurtla mayaladım, daha yeni yeni 1 sene de yoğurt, yoğurt oldu yani, her hafta da mayalarım bazen 5 bazen 10 kg düşünün... O neydi öyle s.. M.. K gibi, nimete de denmez... Allah affetsin

M Madamu M meraklibirisi1 Ucanbalon Ucanbalon ben diyete devam ediyorum çok şükür🤗🤗 bir İstanbula gidip hastalandığımızda birde bayramda 2 gün Ankara ya gittik o zamanlar sekteye uğradı. 88.5 ile başladım şu an 82.6 yım, ayın 29 iki ay olacak....
Süt etkilenmesi mevzusuna gelince doğru diyetle sütün kalitesi de miktarı da artıyor bence. Benim bebe ilk ay 800gr almıştı. 2.3. Ay 900-1 civarı (ki günde 2 öğün tatlı yiyordum, ekmekleri gömüyorum) 4. ay 1.100 gr aldı. En fazla kiloyu füll diyete uyduğum ay aldı.

M Madamu M meraklibirisi1 Ucanbalon Ucanbalon ben diyete devam ediyorum çok şükür🤗🤗 bir İstanbula gidip hastalandığımızda birde bayramda 2 gün Ankara ya gittik o zamanlar sekteye uğradı. 88.5 ile başladım şu an 82.6 yım, ayın 29 iki ay olacak....
Süt etkilenmesi mevzusuna gelince doğru diyetle sütün kalitesi de miktarı da artıyor bence. Benim bebe ilk ay 800gr almıştı. 2.3. Ay 900-1 civarı (ki günde 2 öğün tatlı yiyordum, ekmekleri gömüyorum) 4. ay 1.100 gr aldı. En fazla kiloyu füll diyete uyduğum ay aldı.
yaa süpersin tebrik ederim masallah 🧿 diyet listen aynı mı senin listeyi ben çok beğenmiştim hem pilav vardı hem her öğüne ikişer adet ekmek eklenmişti.aynı mı liste eğer aynıysa senin listeden ben de deneyeyim 🫠🌸 ki mesajınızda diyetisyen hedef ayda 2 kg koymus.Siz ayda 3 kg vermişsiniz şahane

Bizde yarın sağlık ocağına gideceğiz 5. Ay kontrolune çağırmadılar ama hem kilosunu merak ediyoruz hem de menenjit aşılarını yapıyorlarsa yaptıracağız... Yaptıran arkadaşlar nerede yaptırdı.

Geçen sene haziran mı temmuz mu mayam yoktu hazır yoğurtla mayaladım, daha yeni yeni 1 sene de yoğurt, yoğurt oldu yani, her hafta da mayalarım bazen 5 bazen 10 kg düşünün... O neydi öyle s.. M.. K gibi, nimete de denmez... Allah affetsin
Malesef öyle oluyo. Hazir yoğurdun içinde hem koruyuculardan hemde yoğurt olabilmesi için yeterli bakteri bulunmadığını düşündürtüyor. Düz mantık belki ama yanlış mı düşünüyorum sizce de? Gerekli yararlı bakteriler hazırda olsa mayalama tutardı. 🙄

yaa süpersin tebrik ederim masallah 🧿 diyet listen aynı mı senin listeyi ben çok beğenmiştim hem pilav vardı hem her öğüne ikişer adet ekmek eklenmişti.aynı mı liste eğer aynıysa senin listeden ben de deneyeyim 🫠🌸 ki mesajınızda diyetisyen hedef ayda 2 kg koymus.Siz ayda 3 kg vermişsiniz şahane
Çok teşekkür ederim canım, diyetim her hafta değişti canım ama miktar ve yediklerim değişmedi de yer değişti, ama kesinlikle aç kalmadım, hatta eşim diyet ayağına daha çok yiyorsun diyor 😅😅😅 öğün atladığımda kuzenim kızıyor abla atlama kafana göre azaltıp çoğaltma diyor... Allah razı olsun kuzenimden benim isteklerimi de gözetiyor. Mesela bir hafta aralıklı oruç gibi denedik, şimdi çocuklar evde geç kahvaltı yapıyoruz ilk ara öğünü kaldırdık...
Evet hedef 2 kiloydu, emzirmek daha fazla verdirdi diye düşünüyorum ki aksamalar olmasaydı bence ben şimdi 80 de olmuştum ama kısmet acelemiz yok 9 ayda aldık veririz bir 9 aya..

Bizde yarın sağlık ocağına gideceğiz 5. Ay kontrolune çağırmadılar ama hem kilosunu merak ediyoruz hem de menenjit aşılarını yapıyorlarsa yaptıracağız... Yaptıran arkadaşlar nerede yaptırdı.
Bizimkini doktor yaptı.İkinciyi de bu hafta yaptırmamız lazım bayram haftası olacaktı huysuzlanıyor diye erteledik

X