2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Masallah.
Herkesin koşulları farklı işte sizin için böyle uygunmus ne güzel. Maaş da 40 60k üstü olur o zaman gene çalışmak mantıklı. Yada ise başlamayınca işi kaybetme durumu vardır. O zaman gelen giden dengesine bakılmaksızın gene başlanır ise. Suan için çok maddi giderim yok o yüzden erteliyorum. Saolsun eşimin kazancı suan için döndürüyor bizi. Aksi olsaydı bende koşardım

Maalesef 4 aylık yarı zamanlı olacak Eylül de kızım da kreşe başlayacak çünkü o 3 günde annem bakıyor kilosu şekeri var şimdi bebek diye kumanda edebiliyor hareketlendikce zor olacaktır.
Ben tam zamanlı başlayacağım malesef kızınız kreşte olması annenize kolaylık olur insallah bu süreçleri güzel atlatalım

Kızlar formül mama vermeye başlıyorum bebeğime. Nasıl yapacağımı çözemedim ama. Su kaynattım. Sonra ılınmasını bekledim yaptım. Ama acılen vermek gerekirse napiyorsunuz? Mesela şu ebebekte satılan sulardan alsam, mamayı onla yapsam ve sıcak suyun içine oturtup (benmari usulü) öyle ılıştırsam olur mu? Gece mesela uyanıyor acıkınca. Mama vermek istesem hemen napmam lazım?

Kayısııyı kaynatın suyunu içirin kabızlığa iyi gelir püre yiyebilosa ek gıdaya geömisse kayısının yumuşamış tanelerinş püre yapıp verirseniz çözülğr aorun inşallah bize cocuk doktorumuz sölemişti

Fazladan şu kaynatacaksiniz öncelikle. Elinizin altında soğuk halde bulunacak. Mama hazırlanırken de mutlaka önce şu sonra toz mama eklenmesi gerekiyor. Mamayi hazirlayinca sıcak suyun içine biberonla koyup gerekli ısıya gelmesini sagliycaksiniz. Onu içinde elinizin üstünü kullanın. Onun dışında dışarıya cikarken termos kullanıyorum. Evde suyu isitiyorum. Duruma göre yanıma soğuk su da alıyorum yada ılık şekilde termosa koyuyorum. Suya ekstra para vermeye gerek yok. Bolca kaynatın yani 1 litre kadar sonra cam kavanozda muhafaza edin.

Bugün çok arsız sokak ıstıyor yada balkon yere koyduğun an kıyamaet kopuyor aglıyor sankı dövdün valla en son bezıyke çıkardım balkona çırılçıplak çıplak keyif çok mutlı oldu çip lağım dıye çok darlttıgında suyun ıcıne koyuyorum felaket saç dökülüyor ohlanın her yerı saç olıyor ya ıkı gundur sureklı ağlayarak her ıstedıgını yaptırıyor arabasına bındırıyorım kucagımda gerı getırıyorum

Ben arıtma kullanıyorum 120 CC veriyorum şuan 90 a kadar arıtmadan 120 ye kadar kaynamış sudan koyuyorum ideal sıcaklık olur bu şekilde yaptıkça ısıyı kolay ayarlamaya başlıyor insan aşırı sıcak olduysada biberonu çeşme altında kapağı kapalı olarak sadece cam kısmına su tutuyorum

Biz genelde acil durumlarda veriyoruz. Bir cam şişe veya kavanozda kaynamış soğumuş suyumuz bekliyor. Bir de su kaynatıyoruz. Örneğin 90 cc'lik mama yaptık diyelim, buna 60 70 cc kaynamış soğumuş sudan, geri kalanı da o an kaynattığım sudan koyuyorum. Öyle çok ideal oluyor sıcaklığı.
Bize hastanede mamayı çalkalamayın gaz yapar demişlerdi. Suyu ve mamayı biberona kpyduktan sonra tezgahtan kaldırmadan daireler çizerek karıştırıyoruz. Mamanız aptamil ise suyun üstüne koyun mamayı yoksa karışmıyor, ayrıca çok yoğun kıvamlı olduğu için bazı biberonlardan da akmıyor. Fakat golden goat öyle değil, hem kolay karışıyor hem besleyici hem de aşırı yoğun değil

mama ile büyüyen sağlıklı olan çocuklarda var değil mama yiyen çocuklar da gayet sağlıklı doğuştan kaderi sağlığı güzel yazılmış olsun hepsinin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…