2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Siz her emzirmede her iki memeyi veriyor musunuz yoksa bir emzirmeden birini bir sonraki öğünde diğerini mi veriyorsunuz? Herkes farklı öneriyor uzmanlarda ben de ne yapacağımı şaşırdım bir gün öyle bir gün böyle yapıyorum sütümü azalmasından korkuyorum sütü bol bir anneden 🧿 tavsiye almayı isterim mümkünse, okuduğum bir yazıda her seansta her iki memeyi de vermezseniz üçüncü aya doğru sütünüz azalır diyordu korktum, diğer arkadaşlardan tecrübeli anneler hep tek meme verdiklerini söylediler sizde de öyle mi?
Her emzirmede bir memeyi veriyorum ben. Bebeğim de talep etmiyor doyuyor çünkü. Süt kesilmesin azalmasın diye birkaç takviye alıyorum ben Allah’a çok şükür sütüm çok o yüzden. Azalma yaşamadım, memeler terbiye oluyor bir süreden sonra o da azalma olarak yorumlanmamalı bence. Sonuçta bir memeyi emdiginde sakince bırakıyorsa memeyi gevşiyorsa kucağında doymuş demektir ikinci memeyi vermenin manası yok bence. Doğru yanlış bilmiyorum ben bu şekilde yapıyorum

Kızlar kocamla aramız bozuldu ne onun bana tahammülü kaldı ne de benim ona tahammülüm var. Birden parlıyor sanki lohusalık döneminde sabretmiş de simdi acısını çıkarıyor gibi. En ufak şeyi büyütüyor ne yapacağımı şaşırdım. Ben de alttan alamıyorum fevriyim ona karşı. Sanki benim lohusalık bitti de onunki basladi. Bizim gibi olan var mi 😥
Genelde böyle oluyor, olmayanlar azınlıktadır😀 yeni hayat ve sorumluluklar çok ağır geliyor bir de bebeği kıskanıyorlar 😀

Alerji olduğunu nasıl anladınız? Belirtileri neydi
Vücudunda döküntüleri vardı egzamaları vardı. çok fazla gazi vardı. kaka problemi vardı, kakasında mukus vardı. Üç kutu özel mama kullandık ben de o sırada emziriyordum süt içeren süt ürünü içeren her şeyi diyetimden çıkardım dana eti dahil yemedim. şikayetleri çok rahatladı o zaman dedik ki tamam inek sütü protein alerjisi

Genelde böyle oluyor, olmayanlar azınlıktadır😀 yeni hayat ve sorumluluklar çok ağır geliyor bir de bebeği kıskanıyorlar 😀
Valla çok haklısın. Benimki de çok tuhaf davranmaya başlamıştı. Meğerse o da ilgi istiyormuş😄 Ben de diyorum 2 değil 3 çocuğum varmış hangi birine yetişeyim vah garib başım🤭 Kadın olmak da anne olmak da hepsi de zor. En iyisi erkek olmak🤣

Valla çok haklısın. Benimki de çok tuhaf davranmaya başlamıştı. Meğerse o da ilgi istiyormuş😄 Ben de diyorum 2 değil 3 çocuğum varmış hangi birine yetişeyim vah garib başım🤭 Kadın olmak da anne olmak da hepsi de zor. En iyisi erkek olmak🤣
İmkanı olan baba olsun 😂

Vücudunda döküntüleri vardı egzamaları vardı. çok fazla gazi vardı. kaka problemi vardı, kakasında mukus vardı. Üç kutu özel mama kullandık ben de o sırada emziriyordum süt içeren süt ürünü içeren her şeyi diyetimden çıkardım dana eti dahil yemedim. şikayetleri çok rahatladı o zaman dedik ki tamam inek sütü protein alerjisi
Çok geçmiş olsun 🙏🏻

Kızlar dün bahsetmiştim oğlum grip oldu diye. Bugün kakasında beyaz parçalar vardı. Bu ne anlama geliyordu? Başına gelen var mı?

Kızlar benim bebiş arada gözlerini içe kaydırıyor siz De de oluyor mu hiç
Evet çok oluyor hem de şaşı bakıyor bir de bu ay ellerini keşfetti hem şaşı hem açarak bakıyor çok komik oluyor 😅Internette ay ay büyüme videolarında normal diye bahsetmişlerdi göz kaslarını henüz kontrol edemiyorlarmış zamanla kontrol etmeye başlıyorlarmış

Evet çok oluyor hem de şaşı bakıyor bir de bu ay ellerini keşfetti hem şaşı hem açarak bakıyor çok komik oluyor 😅Internette ay ay büyüme videolarında normal diye bahsetmişlerdi göz kaslarını henüz kontrol edemiyorlarmış zamanla kontrol etmeye başlıyorlarmış
Ay evet de üzülüyorum ya yavruma hemen bu analık çok garip 😳 😂

Kızlar dün bahsetmiştim oğlum grip oldu diye. Bugün kakasında beyaz parçalar vardı. Bu ne anlama geliyordu? Başına gelen var mı?
Bizim başımıza geldi.. Doktor çok normal karşıladı ama ben korktuğum için kaka testi istedim yaptık bi sorun yoktu. Anne sütünün yağlı bölümünü çocuk içince oluyomuş.. Ama ne hikmetse bizim de çocugun ateşli ve ishal olduğu bi döneme denk gelmişti.. Böyle beyaz renk top top gibi tarif edemiyorum açıkçası garip bi kakaydı ama bi süre devam etti sonra geçti

Öncelikle çok geçmiş olsun 🙏 böyle sanki kireç parçası gibi mi? Bugün bizde de vardı hem mukuslu hem sulu hem öyle beyaz parçalı, endişeliyim ben de takip edeceğim

Dünyaya bir daha gelsem baba olmak isterim 😀

X